Romero sa rozhodne konať. Norman vezme Emmu na ples. Slečna Watsonová odvezie Normana domov. (SkyShowtime)

LachtanShows

Trochu jsem tušil, že se něco semele, když jsem si tuhle přečetl, že jedna z postav se nevyskytuje v dalších sériích, ale jak nejednoznačně to tvůrci podali? Nechtěl bych být v onom roce 2013, kdy bych musel čekat celý rok na potřebné rozuzlení. ()

Trevor

Norma požiada Dylana, aby jej zohnal zbraň, kedže sa má stretnúť s Abernathym. Ako Dylan učí Normu strieľať tak sa zblížia. Norman odchádza na školský ples s Emmou, stále však pozerá iba po Bradley, čo si všimne nielen Emma ale aj Bradleyin priateľ. Po hádke s Emmou a bitke od Bradleynho priateľa sa Norman vracia domov v daždi. Cestou ho strečne učiteľka Watsonová a ponúkne sa, že chlapca zvezie k sebe, kde ho ošetrí. Šerif Romero ukončí pôsobenie Abernathyho v svojom meste, čoho svedkom je aj Norma Batesová. Tá pri návrate domov takmer zrazí autom Normana, ktorý má opäť okno. V oslednej časti sa Norman čím ďalej tým viac stáva Normanom z filmového Psycha. Záver mohol byť o niekoľko sekúnd kratší a nechať nás viac v napätí, ako skončila nvšteva Normana u slečny Watsonovej. Ale napriek tomu skvelý záver úvodnej série. ()

• Ve 29. minutě tančí na plese Norman (Freddie Highmore) s Emmou (Olivia Cooke) ploužák na skladbu „Lady in Red“ od britsko-irského zpěváka Chrise de Burgha, která vyšla v roce 1986 jako druhý singl z alba „Into the Light“. (Trajektt)