Těžko by člověk hledal dva rozdílnější lidi než ovdovělého chovatele holubů a příležitostného trumpetistu Witka a bývalou učitelku hudby Barbaru. Najednou se však ocitají v jednom autě a před sebou mají roadtrip na severní pobřeží Polska, kde chce Barbara rozprášit popel své životní lásky. Na cestě je čeká řada humorných i vážnějších situací. Postupně zjišťují, že propast mezi nimi možná není tak nepřeklenutelná, jak se na první pohled zdálo. (mignonka)

r007

Pro mě velké překvapení, ze začátku to vypadalo trošku jako komedie ...zarazil mě způsob řeči, laciné vtípky...ale postupně se film vydal jiným směrem. Nádherné vyprávění o duši stárnoucího člověka. Nejkrásnější scéna je před operačním sálem, kdy si Barbara uvědomí, že ani neznala jeho příjmení. Kdyby v té chvíli film skončil, bylo by to jako bodná rána do srdce. Poláci umí !!! ()

yakoob

Až na pár vyjímek mají poláci dalekosáhlejší cit pro film, než co natáčí česká produkce...Jednoduchý a krásný humor, myšlenka a zpracování...Herecké výkony jsou zřejmě dané věkem, ale hodně tomu pomáhají hrátky se slovy, které poláci opravdu umí a dodávají příběhu ten správný šmrc...Ale mé hodnocení bude ovlivněno tím, že znám polskou kulturu a smýšlení, takže si film dokážu náležitě vychutnat...Moc dobré na můj vkus... ()

emma53

Tak tomuhle já říkám srdcovka. Možná to není pro širokou škálu diváků a určitě to není jen drama, v některých momentech vyzní tahle roadmovie spíš naopak. Dvě zcela odlišné bytůstky už v letech, kde je spojuje snad jen ta hudba a to ještě žánrově jiná. Přesto mají možnost poznat se po cestě v mnoha směrech a já jim děsně fandila. Witko i přes nepříznivé okolnosti nahodil každý den novou košili, Barbara byla kouzelná v tom svém kloboučku, ale i bez něj. A jeli cestou, necestou, směr moře. Na mě Páté roční období zapůsobilo velmi pozitivní atmosférou a Poláci zase jednou předvedli co v nich je. ()

sochoking

Záver na námestí, ako z veľkej knihy, si zaslúži piatu hviezdu. Ja pracujem s Poliakmi, poznám ich kultúru a chlastaciu hystoriu, viem ich ťahy, ako kšeftujú a film som pozeral bez tituliek, takže mne to veľmi sadlo a príjemne pohladilo na duši. Navyše po náročnom pracovnm dni to zaúčinkovalo, ako balzám na emočné rany. Wielkie dzieki, panowie! ()

Enšpígl

Krásný je ten film, který je vyprávěn s citem k lidské bytosti. Nezáleží na věku, na pohlaví, na společenským postavení ani na povaze člověka, buď v sobě to srdce to máš a nebo ne a když ho máš, tak zažiješ, úsměv, slzy, radost, smutek, lásku a prožiješ každou chvíli svýho žiovota, přesně jako hlavní hrdinové tohoto filmu, být film cca o minutu a 40seknud kratší byl bych naprosto sejmutej, takhle jsem "jen" naprosto nadšenej. ()