V dávné minulosti na poslední kmen chytrých a mírumilovných hobitů zaútočil zlý kmen mužů z Java, kanibalů, kteří jezdili na dracích a jejich posvátným zvířetem byl varan. Téměř všichni z kmene byli zotročení. Na svobodě zůstal pouze mladý hobit Goben (Sun Korng), jeho otec a sestra. Společně musí nyní hledat pomoc u "obrů". S nimi mají šanci najít doupě kmene Java a zachránit poslední přeživší hobity, včetně Gobenovy matky. Při snaze zničit kanibalský kmen spolupráce a hrdinství lidí a hobitů navždy změní oba tyto druhy i vztah mezi nimi. (TV Barrandov)

Ryuuhei

Složit obsazení hlavně ze skutečných trpasličích lidí a vůbec exotických divochů, to je i na The Asylum docela odvaha. Vesměs je to typicky plytká ptákovina, kde žádný elf, ani žádná postava v kápi prezentovaná na plakátu a už vůbec ne obří armáda není. Děj je o únosu, cestě za pomstou, atd. Kraviny jako provaz, který je dle hrdinů utáhnutý, ale přitom očividně není, či že trpasličí hrdinka nosí po kapsách obří balvany, které stíhá rozhazovat co by drobečky, nebo slavná pomocná hůl, jejíž funkce je záhadou samotnou, ani nebudu do detailu rozebírat. (Docela by mě zajímalo, jak se ti záporáci divoši rozmnožovali, když měli evidentně jen jedinou možnost a to masochistickou stařenu jako i svou vůdkyni, ale lepší je to neřešit.) Co překvapilo, byla přítomnost Jaffy... tedy pardon, Judgeho, který to celé tak nějak držel pohromadě, protože to byl snad jediný herec, co opravdu uměl hrát. Celkově, sice hloupé, ale docela koukatelné. Tentokrát to i za ten průšvih s právy na název „Hobbit“ docela vyšlo. 20% ()

Pythonator odpad!

Fantasy je super, ale nutně to není záruka sledovatelnosti. Tento film museli točit retardi, nebo vtipálci, kterým přijde vtipné, když natočí trapně bezmozkový děj plný neskutečně imbecilních dialogů. Mizerné digitalní triky jsou nakonec nejsilnější stránkou filmu. Ti drakovarani jsou totiž daleko milejší než škaredí liliputani, vydávaní za hobity. Škaredé liliputy na začátku unášejí škaredí zubatí retardi. Jedna škaredá liliputka je unášena drakovaranem a nechává za sebou pro své blízké cestičku z kamenů (pronásledovatelé mají asi sonar, kterým najdou ty kameny v lese). Když hodí "sedmý" kámen, velký jako pěst, tak člověk nutně musí přemýšlet nad tím, do kterého tělního otvoru ukryla dobrý kýbl šutrů, který už kurvaněco váží. No a dál už nevím, o čem to bylo, bo jsem to vypl. Pro hodnocení odpadem vám musí nutně stačit tak pět minut. ()

Blazena

Age of the Hobbits alias Clash of the Empires alias Lord of the Elves je jediným filmem na světě, v němž se to hobity jen hemží, a přesto abys zde svým způsobem půlčíka pohledal. Za filmem stojí společnost The Asylum, která v kinematografickém kolbišti s hrdostí sobě vlastní ztělesňuje to, co Mordor ve sféře Tolkienových imaginací. Béčková smy(s)lnost Age of the Hobbits dosahuje jak jinak, než (zl)obřích rozměrů. Děj je plochý jak hrudník elfí princezny, místy nesmyslný jako zhulené mrmlání čaroděje pod vousy, a neméně pitvorný nežli trpasličí sprint. Výprava, jejíž vrchol představují jakési ptačí boudy na stromech (rozuměj obydlí kmene), si se svou důkladnou řemeslností nezadá s bájným Ereborem. Herecká exprese nekompromisně pokořuje tvářnost kdejakého šutru z Železných hor. Pak už nezbývá nic jiného, než si pošmáknout na létajících dracích, jejichž CGI grafika hravě strčí do kapsy kdejakého miláššška. Přes všechna vychýlení od čehokoliv, co si lze představit pod souslovím „dobrý film”, a nad čím by se potutelně roztancoval v pralese pouze znalec nízké kultury Tom Boobsbaštil, tato kambodžská variace na Pána prstenů či Apocalypto, patří k těm vydařenějším projektům parazitické The Asylum. ()

Pegas1632

počin od The Asylum považuji za průser roku. Dějově je to hrozné, nezajímavé a nudné. Triky na dnešní dobu nic moc, ale viděla jsem horší :). Nejlepší pro mě byly titulky, které prohnané google translatorem ze švédštiny udělaly z filmu zábavnou podívanou (Střešní Tek, online Omi, Laylan klečící u mrtvoly s hláškou - proč nevypadám lépe..). Takže jestli se na to chcete opravdu podívat, prožeňte švédské titulky translatorem, ať z toho aspoň něco máte :) ()

corpsy

Občas nechápem všetky tie súdne spory. Niekto sa prie o pár zlaťákov. A to možno doslova. Tento snímok mal problém kvôli pôvodnému názvu AGE OF THE HOBBITS. Na názov zareagovali ,,vlastníci,, výrazu hobbit a problém bol na svete. A naozaj to muselo byť? Nikto zo žalobcov zrejme tento film nevidel, pretože v tom prípade by sa týmto problémom vôbec nezaoberal. Ide o klasický Asylum výplach, ktorý nechce určite duchovne škodiť a materiálne si na seba možno zarobí tých pár drobných. Ale no tak, doprajme filmárom tvorivú slobodu! ()

• Film byl původně pojmenován Age of the Hobbits. Společnosti Warner Bros.; New Line Cinema a MGM však žalovali The Asylum s tím, že jde o tzv. mockbuster k jejich aktuálnímu filmu Hobit: Neočekávaná cesta (2012). Film byl proto přejmenován na stávající Clash of the Empires. Kvůli žalobě o název filmu byl odsunut původní termín vydání. (Eržik)
  • V scéne, keď Amthar (Christopher Judge) oslobodzuje zajatcov, si je možné na zemi všimnúť tiene vrhnuté obsluhou kamery. (beso74)