Dělat legraci není vůbec žádná sranda, a kdo se smát nechce, tomu se musí pomoct… Tak jako se ve slavné pohádce pokoušel Kokoška rozesmát šíleně smutnou princeznu, tak se ostravští herci Norbert Lichý, coby režisér, a Jiří Sedláček, jako zvukař, pokusí pobavit diváky. Pomáhat jim mimo jiné budou kolegové Jiřina Bohdalová, Július Satinský, Václav Postránecký či Bronislav Poloczek v klenotech archivu zábavy. Půlhodinka, ve které se s humorem podíváme na to, jak se humor v televizi dělá, je určena bez rozdílu všem, kdo se rádi zasmějí. (oficiálny text distribútora)

otík odpad!

Panenko podsrpenská, co to mělo být? Tragičtější pořad jsem na ČT už dlouho neviděl. Pánové Norbert Lichý a Jiří Sedláček vložili do svého pořadu sestřih pár scének známých osobností (Bohdalová + Satinský, Postránecký o Menšíkovi, ukázka ze Šíleně smutné princezny, scénka Broni Poloczka s Petrem Novotným), kterými obalili své naprosto tragické výstupy. Hrůza, děs, silvestrovská tragédie. PS: Špinarovou ani Štěpničku jsem tam nezahlédl ani půl očkem! ()

kingik

Až v příliš nesourodém pásmu nechybí scénka ze "Šíleně smutné princezny", ve které se lektor smíchu za pomoci "chacha, cheche, chichi" marně snaží přimět "smutnou" princeznu k smíchu. To samé platí i o tomto pásmu scének, které mají na triku pánové Lichý a Sedláček. První jmenovaný v úloze nespokojeného režiséra, bědujícího nad nevtipnou úrovní pořadu, druhý jmenovaný jako zvukař, který chce přizvané diváky za každou cenu rozesmát. Jen se zapomnělo napsat pro tohle duo kvalitní scénky. I přestože jsou kratičké, nelze o nich napsat, že by byly pádné, a jestli chtěly být vtipné, pak se potkaly s trapností. Není to ani tak vina obou herců, ačkoliv nehráli nijak extra. Hlavní problém je především v nevtipnosti scének jevící se autorům jako zaručeně vtipné. Do těchto skečů se přimíchaly méně známé scénky, ve kterých například pan Postránecký vypráví o panu Menšíkovi a jeho vykonané potřebě ve městě, anebo pan Poloczek mluví rodnou polštinou v pořadu baviče Novotného. Nedá se jednoznačně potvrdit, že by to bylo tak hrozné, jak uvádí zdejší hodnocení. Dvojice bavičů Lichý & Sedláček je neokoukaná, s lepšími scénkami by byla i vtipná, námět pořadu originální, ale z toho, co je zde k mání, od smíchu rozhodně nezemřete. 40% ()

ostravak30

Pořad bych rozdělil do dvou rovin. V té první - lepší, televize opráší staré scénky s legendami československé zábavy, které jsem snad nikdy neviděl. V té druhé se Norbert Lichý a Jiří Sedláček pokoušejí sami o nějaké scénky. Ty jsou ale opravdu na hodně špatné úrovni. Ani vtipné, ani intelektuální ani zábavné. Přehlídka trapnosti dostává své místo a to i ve chvílích, kdy režisér a jeho asistent vymýšlejí různé způsoby, jak pobavit diváky. ()