Experti

Reality-TV / Komédia
Slovensko, 2013, 30 min

Experti sa riadia heslom „jak urobiť gádža“... Život úspešného Róma, hudobníka Ivana Vereša, naberie nečakané obrátky, keď sa po návrate z Ameriky rozhodne najať partiu „expertov“ z osady. Experti rómskeho pôvodu s Ivanom podnikajú. Predmetom ich spoločného podnikania sa stávajú komodity, ktoré nie sú pre rómsku komunitu úplne typické a časté. Rómovia si tak napríklad zriadia psí hotel, začnú sa angažovať v oblasti záhradnej architektúry, taxikárčenia či erotickej linky… Ich prístup k podnikaniu by sa dal slušne označiť ako - ”netradičný”. (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone odpad!

Slovenská súkromná komerčná televízia JOJ v rámci reality show ošiaľu vyprodukovala v roku 2013 taký smrdutý odpad aký tu ešte nebol. Týmto kreténstvom prekročili všetky hranice vkusu a inteligencie. Niečo tak primitívne úbohe som doposiaľ na obrazovkách ešte nezaregistroval. Partia piatich retardovaných cigáňov sprosto okráda, zavádza a podvádza slušných ľudí. To má byť akože vtipné?! Zostáva mi nad tým rozum stáť. Toto je už vážne moc aj na mňa. Gypsy motherfuckers!!! Odpad! ()

MMR odpad!

Slováci se nám vyznamenali. Tahle žumpa je ze všech žump, co jsem viděl, nejžumpovatější. Odporné a hnusné, nevkusné a nevtipné. Příšerně natočené, příšerný scénář, hnusné herecké obsazení. ()

Allien.9 odpad!

"Experti" vznikli poté, co scénárista prodělal záchvat primitivismu (to bych pochopila), ale jak se to dostalo do televize, to už mi hlava nebere. Možná je to nakažlivé... ()

anderson odpad!

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 14.1.2013, pôvodná "reality show" - Ďalšia NEUVERITEĽNÁ prezentácia primitivizmu, ktorú HNOJKA vypustila medzi náš pospolitý ľud, aby dovŕšila plán totálnej hodnotovej degenerácie a demoralizácie tejto spoločnosti. NESKUTOČNÉ. Už aj vo mne sa začali pri sledovaní tohto exkrementu ozývať základné primitívne pudy a prisahám, že ak niekde natrafím na tvorcov tohto programu, poďakujem sa im za ich hodnotný mozgový výgrc bejzbolovou pálkovou kúrou. (22.1.2013) ()

Marek1991 odpad!

Program pre ľudí, ktorí musia byť vo svojej podstate veľkí čudáci. Pre mňa je to len ďalší nepozerateľní odpad, na ktorí som narazil v televízii, ani netreba spomínať, že to je trápne, hlúpe, lebo je to taká úbohosť, že sa k tomu netreba ani veľmi vyjadrovať, toto treba pokutovať a zrušiť alebo ak nie, tak to radšej prepnite, ak na to narazíte. ()

rakovnik odpad!

Silně protigádžovské. A jestli rodiče dětí, jež tam účinkovali, nevěděli, do čeho jdou, tak se mi až zvedá žaludek z takového zneužívání důvěry nezletilých. Jak toto mohlo vzniknout? Hnus. ()

carlos 2010 odpad!

Výborná a kvalitná práca TV JOJ, ktorá nezostala svojmu menu nič dlžná. Podľa obsahu je Ivan Vereš úspešný Róm. Áno vlastne je, však nič nedokázal dotiahnuť do konca a je to feťák a je v televízii, a to je na Slovensku meradlo úspechu. ()

Thorn

Dlouho jsem nad tím přemýšlel a pořád nějak nedokážu pochopit to extrémně negativní hodnocení. Mám pro to takovou teorii. Myslím, že valná většina lidí, kteří to tu hodnotili, tento seriál ve skutečnosti vůbec neviděla a jen tak nějak "odhadli", že to asi bude nějaká sračka. Ti ostatní pak viděli možná nějakou jednu necelou epizodu, ale vůbec ji nepochopili. To je moje jediné vysvětlení pro tak neuvěřitelně nízké hodnocení tohoto seriálového skvostu. Vždyť ten humor je přece tak dokonalý. Tak dokonale absurdní. Pojďme si to tedy pěkně shrnout. V první epizodě se hlavní protagonista Ivan Vereš vrací zpět na Slovensko poté, co strávil dlouhá léta v Americe. Setkává se tu se svým dnes již dospělým synem, který jej poté zaveze domů, do osady. V osadě pak Ivan dá dohromady skupinku poněkud nesourodých individuí, s nimiž chce rozběhnout velký byznys. Jejich prvním velkým projektem se stane hotel pro psy. Celý nápad však zkrachuje hned na začátku a tak je rychle potřeba přijít s dalšími lukrativními příležitostmi. Na řadu se tak dostanou takové věci jako například erotická linka, provoz taxislužby, soukromá pláž, léčení stromů či gangsterská školka. Už z těch názvů je asi jasné, že tento seriál bude celkem slušný úlet. A taky, že je. Něco podobně šíleného, ale přitom úžasně vtipného jsem na televizní obrazovce už velmi dlouho neviděl. Dokonale vypointované dialogy, absurdní situace, až překvapivě inteligentní humor a úplně nové a neokoukané náměty. Tento seriál je prostě jedinečný originál a pro mě osobně skoro až božské zjevení. V tuzemských poměrech experti nemají žádnou konkurenci. Už jen ta spousta kultovních hlášek. "Jak sa vám žije s tým Máslom?" "To má byť Čakanie na Gotta? Od Beckhama?" "Neboj sa, to sa prekryje!" Když o tom tak přemýšlím, mám chuť si tento seriál znovu pustit. Doufám, že touto recenzí snad někoho přesvědčím, aby Expertům i navzdory zdejšímu nízkému hodnocení přece jen dal šanci a zkusil alespoň jednu epizodu. Věřte mi, nebudete toho litovat. ()

Autogram odpad!

Ako môže kameraman alebo iný technik na niečo také pristúpiť? To je už taká vysoká nezamestnanosť, že to nemôže odmietnuť robiť? --- Janega, kazíš priemer, tak „sa uvedom“. ()

tommy187 odpad!

Nehnevajte sa, ale dať takýto program do éteru je úbohé. Príšera, kto sa má na to dívať. Ako urobiť gadža, blbšia pointa asi ani nie je. Vážne, takýto seriál obrovská strata času. Dobre párkrát sa nad tým dá zasmiať ..., takže odo mňa odpad. MUHAHA!! ()

Janega

Čierne zlato slovenskej televíznej tvorby. Toto je dno, pardon, vrchol slovenských televízií. Je to tak šálené, že už aj som sa scvokol, a tak musím dať plný počet hviezdičiek. "To čo je Šmajda? Čístiaci prostriedok?" :D ()