Sexy beštia

• Česko Sexy bestie (viac)

Život gangstera je značně vyčerpávající. To pocítil i londýnský lapka Gary Dove a uchýlil se raději do slunného Španělska, kde tráví volný čas s manželkou DeeDee a s přáteli Aitchem a Jackie. Jeho odpočinek však nemá dlouhého trvání, brzy je přerušen vpádem psychopatického zabijáka Dona Logana, jenž Dovea donutí, aby se k opuštěnému řemeslu rychle vrátil. Je ho potřeba u velké bankovní loupeže. Gary dlouho odolává, nakonec se ale do Londýna přece jen vydá. Avšak nikoli v přítomnosti Dona Logana. Tomu se totiž stala malá nehoda. (oficiálny text distribútora)

ink flo

Jonathan Glazer natočil hodně subverzivní nenápadnou pomatenost - Guy Ritchieho geezer gangsterka, ve které jsou ale všichni staří, tlustí a prohnaní pár plastickýma operacema (googlujte vtip "remember who owns the boat" a máte představu), děj přesunutej z Londýna do Španělska se samonasíracím Ben Kingsleym a neustálou nejistotu, jestli se díváte na divnou pomalou komedii, nebo ještě divnější předehru k heist movie, to celý v absurdním surreálným oparu. ()

Santino7

Veľmi, ale skutočne veľmi pekne vyzerajúca gangsterka. Bodaj by nie, slnečné prostredie Španielska v kombinácii s typickým britským absurdným humorom, to skrátka nemôže dopadnúť zle (viď napríklad aj Business, ktorý som si taktiež obľúbil). A prirátajme k tomu ešte úžasný herecký koncert Bena Kingsleyho, ktorý tu do slova a do písmena svoju postavu doviedol k dokonalosti (verím tomu, že svoju rolu si pri natáčaní musel vyslovene užívať a okolie taktiež). Tú nomináciu na Oscara (herec vo vedľajšej roli) plne chápem, vskutku fantastický výkon! Som si síce vedomý, že sa výkonu jednotlivca v tomto prípade asi venujem až moc, lenže bez neho by ten film ani zďaleka nebol taký ako je, a bodka. Ostatne zahanbiť sa nedali ani ostatní zúčastnení, najmä Ray Winstone, ktorému takéto typy postáv sedia úplne skvele. Aby som ale napísal aj čo-to k filmu, musím povedať, že v jeho priebehu nastal jeden výrazný kvalitatívny zlom. Čo je však fajn (a vďaka čomu ponechávam tak vysoké hodnotenie), ten horší úsek bol pomerne krátky. Považujem zaň jednoznačne tú časť, v ktorej sa dej presunul zo Španielska do Anglicka a chvíľkovo presedlal na trochu vážnejšiu nôtu, vtedy tomu akoby dochádzal dych - a mimo iného aj Kingsley! :-) Avšak moje konečné hodnotenie to zas nejak extra neovplyvnilo, záver bol totižto opäť fajn a mal som z toho dobrý pocit. Či už z komediálnej roviny filmu plnej štýlových hlášok (ktorá prevažovala po väčšinu času) alebo aj z jemného zabŕdania do roviny psychologickej. Škoda len, že to bolo pomerne dosť krátke, taká dvadsať až tridsať minútovka navyše by tomu podľa mňa neuškodila - samozrejme, ak by bola kvalitne využitá, čo už pochopiteľne tak jednoduché nie je. 4/5 ()

Superpero

Hrozně napínavé, ale ne zápletkou nýbrž jde o napětí mezi postavami a to se dá opravdu krájet. To napětí, když přijede Ben Kingsley můžete úplně fyzicky cítit, jak je z něj všem nepohodlně. Ray Winstone je tu dobrej, ale mám ho zažitého jako většího ranaře. Zde titul ultimátního drsňáka patří právě siru Benovi. Opravdu intezivní gangsterka, která si vystačí jen s umem všech zůčastněných. ()

sedm.1

Jestli režisér před Sexy bestií točil pouze reklamy a videoklipy sice nevím,ale naprosto tomu věřím,neboť Sexy bestie mi celá přišla jako celovečerní film,složený z několika klipů a reklam.Sled epizodek,které jakštakš dávají dohromady nějaký příběh,ale příběh totálně nezajímavý,a snad až úplně zbytečný.Nesouvislá,mdlá gangsterka,kterou zachraňuje od totálního zapomenutí pouze záporák Ben Kingsley se svými supervulgárními hláškami. ()

kingik

Nejvýraznější je na tomto filmu Ben Kingsley a jeho herecký výkon. Filmu chybí lepší nebo mám li to nazvat lépe životnější uchopení, protože scénář asi byl silnější než následná režie Jonathana Glazera, která film táhne až moc do obyčejného průměru. Pro mě tedy nejlepší byly scény s Kingsleym a ostatní nemělo tu potřebnou agresivní razanci co drapne diváka pod krk a nepustí. Možná jiný režisér by film pojal jinak. ()

• Ben Kingsley při hraní psychopata Dona Logana dával volný průchod veškerému svému hněvu a napětí a, jak sám řekl, po zbytek dne pak byl krotký jako beránek. (MrCreosote)
  • Výslech na letišti byl první scénou, kterou Ben Kingsley natočil. Ten později uvedl, že postava Dona Logana byla z velké části inspirována jeho babičkou. (MrCreosote)
  • Slovíčko "fuck" uslyšíme celkem 115krát. (MrCreosote)

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel

20.08.2018

V době, kdy se už chystá i nový ALF, asi nikoho nepřekvapí, že Hollywoodu dávno přestalo být cokoliv svaté. Každopádně jednou za čas přijde i oznámení, které zase nezní tak špatně, a kupodivu vlastně… (viac)