Znamenie beštie

• USA The Mark
všetky plagáty

Bývalý vojak Chad Turner (Craig Sheffer) má ako prvý a zatiaľ aj ako jediný človek na svete implantovaný biometrický počítačový čip zvaný Znamenie beštie. Zariadenie predstavuje míľnik v dejinách vedy a s jeho pomocou je vraj možné zmeniť svet. Turnerovou úlohou je dopraviť náklad na stretnutie krajín G20 v Berlíne, preto sa momentálne nachádza na palube dopravného lietadla mieriaceho z Bangkoku do Berlína. Nejde však o žiadnu prechádzku ružovou záhradou, keďže spolu s ním cestujú aj pasažieri, ktorí mu chcú jeho novú hračku odobrať, a to za akúkoľvek cenu. Velí im nemilosrdný žoldnier Joseph Pike (Gary Daniels), ktorého chvíľa nadišla práve teraz - vo výške 30 000 stôp. (beso74)

Wacoslav1

Ach jo tak Gary nam skoncil u panbickaru z pureflix enterteiment nekde uz jsem psal ze bych tomuhle borci pral aspon jeste jeden kvalitni film ovsem zda se ho docka je ve hvezdach jak uz to byva u techto akcnaku z poselstvim tak Marc je hodne rozporuplny film prvni pulka byla super slusna prestrelka na uvod i nejaky vybuchy tam byli potom klasicke dejove schema z unosem letadla nutno dodat ze Garymu to sekne zahral si tu bezcharakterniho zaporaka a jako vudce unoscu ma naprosto maximalni respekt bohuzel pote co dojde na likvidaci jeho lidi a on sam je zadrzen a svazan a zmizi z deje prijde druha polovina ktera filmu totalne podrazi nohy muzete hadat proc no ano samozrejmne zase tam do toho zacali srat toho boha takze ve chvili kdy letadlo pada k zemi a proleti jasnym bilym svetlem a pulka pasazeru se proste vypari a nahodou to jsou ti kteri se zrovna modlili k bohu za spasu sve duse se vsichni ptali co se stalo? Wacoslav1 ma vsak jasno apokalypsa se blizi a tak si je proste buh vzal do nebe neni to tady teda pravda jeste takovej extrem jako treba v Revelation road z Bosworthem i bych ty kecy o bohu ignoroval jenomze problem je ze druha pulka filmu je proste nehorazna nuda a celou tu sviznou a slusnou prvni pulku naprosto devalvuje krome Garyho jsou mi ostatni herci ukradeni hlavni hrdina mne nijak extra nezaujal no a Eric Roberts to je kapitola sama pro sebe viz to co pise v komentari k jeho osobe kaylin asi takhle nejak to je a Roberts se patrne naplno drzi hesla hraju ve vsem co mi kdo nabidne plati to najem no a co se Garyho tyce tomu se asi bohuzel taky nabidky zrovna nehrnou a k me velke nelibosti proste musi brat to co je takze abych to shrnul moc rad bych dal nejakymu novymu filmu se svym velkym oblibencem Danielsem aspon 3* ale nejde to tak snad priste jo a na zaver jeste treba dodat ze obdobne jako u Revelation road skoncila i tato silenost v polovine a tak uz jsem ted z predstihem zvedav na Mark The Redemption abych vedel jak ze to tedy vlastne dopadne ()

kaylin

Dostanou se ke mně i kousky, které mají šanci uspět jedině v televizi, když tam bude deset minut reklam na sedm minut filmu. V takovém případě se snímek i snadno zaplatí. "The Mark" je podle všeho akční filmy, který se dá považovat za mix hned několika žánrů a několika různých příběhů. Tak zaprvé tu máme akční rovinu. Hrdina je na začátku málem zabit, ale do těla mu byl implantován čip, který podle všeho může změnit svět. Ano, film sahá po poměrně velkých levelech. Když se Chad probudí, zjistí, že to není žádná výhra a že se musí držet chlapíka, kterého nehraje nikdo jiný než Eric Roberts. Je to člověk, který má s čipem hodně společného, podílel se na jeho vývoji. Tihle dva společně nastoupí do letadla, aby zde proběhl hlavní děj filmu. V tom jde samozřejmě o čip, ale také o záchranu nevinných lidí, a to nejen v letadle. Scény v letadle, kdy se dostává do turbulencí, případně je právě neovládané, nejsou špatné, jenže nějaký pohyb letadla se odehrává jen sem tam. Jinak naprosto zapomínáte, že jste v letadle. O to zvláštnější to je, když najednou máte venkovní záběr na stroj, jak poměrně rychle klesá, ale pak zpátky na palubu, kde je všechno v nejmenším pořádku. Co bychom ale chtěli, tohle je nízkonákladový film, což je poznat i na hercích a jejich výkonech. Eric Roberts rozhodně není zárukou toho, že bude film kvalitní. Stačí se podívat na jeho filmografii na IMDb, kde má více jak 30 filmů, v kterých by měl hrát v roce 2013. Tenhle chlapík prostě bere všechno, což je zase fajn, protože není vybíravý jako jeho slavnější sestra. Osobně mám tyhle herce, kteří hrají co nejvíc, rád, i když je škoda, že to jsou někdy takové strašné blbosti. "The Mark" není úplně kravina, chce vytvářet nějakou zápletku, nějaký zajímavý děj, ale dialogy a vůbec interakce mezi herci to naprosto zabíjí. Když má jít do tuhého a scéna by měla být napínavá, divákovi je jasné, jak to dopadne a v napětí tak prostě nezůstane. S tím se nedá moc dělat, je to přece jen prvoplánový film. Abych se ale vrátil k tomu, co vlastně všechno film obsahuje. Tak je to akční film, pak přepadení ve vzduchu a nakonec i sci-fi. Ano, jsou zde sci-fi prvky, které však zůstanou nevysvětlené. Vy se tak můžete těšit na pokračování s názvem "The Mark: Redemption", kde se setkáme se všemi skvělými herci a konečně se asi dovíme, o čem to je. No, abych byl upřímný, zjistit to můžeme snadno z traileru. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/now-is-good-stand-up-guys-bourne-30.html ()

A.Beech

Slušný C-čkový akčňák s mojim obľúbeným charizmatickým C-čkovým hercom Ericom Robertsom, charizmatickým záporákom pripomínajúcim Daniela Craiga a extrémne nezaujímavým hlavným hrdinom. Mal som problém uveriť mu, že ide o bývalého vojaka, keďže vzhľadom pripomínal skôr automechanika ako akčného hrdinu. Mimochodom nerozumiem slovenskému prekladu filmu. ()