Jeden den stěhování

• Veľká Británia One Day Removals
Veľká Británia, 2008, 85 min

Andy a Ronnie jsou stěhováci. Andymu patří náklaďák a Ronnie má na starost přenášení těžkých věcí. Pracují společně už spoustu let a nikdy se nic zvláštního nestalo. Jenže brzy bude všechno jinak… Sledujte dobrodružství dvou obyčejných Skotů, kteří jsou nuceni se vypořádat se zcela nevšedními událostmi. Událostmi, které je zavedou do částí Skotska, jež jen tak někdo neviděl. Událostmi velmi temnými… Jen jeden jediný den stačí na to, aby se vše změnilo... a nikdo tomu neunikne. Možná to otřese samotným základem skotského právního systému. Vězte, že Andy Watts mluví pravdu, jenže mu nikdo nevěří... (oficiálny text distribútora)

Malarkey

Amatérismus a absurdistán v tomhle filmu na maximum. Chvíli to mělo kvalitu asi takovou, jako když jsme tenkrát jako malí haranti natáčeli filmy. Ale vydržel jsem. Zajímalo mě, jak se tahle snůžka náhod ukončí. A to byla možná chyba. Jinak celou dobu jsem ale pozoroval něco, co jsem snad nikdy neviděl a asi už nikdy neuvidím. Je teda fakt, že se konečně v Aberdeenu něco dělo, když už nic jinýho. ()

hirnlego

Vosmík s kumpánem dělají trapně přehnaně fuckovací legraci, přičemž asi jediná humorná věc je jejich skotský dialekt. Muzika jsou sympatické amatérské hitečky, které mohly zdobit krásný prasečí gulášek od géniů typu Miloše Kameníka, ale takhle doprovází jen nudnou nevtipnou písmenkovou polívku od nějakého šulina bez slovní zásoby. ()

A_FISH

Pánové pravděpodobně v mládí hltali filmy petra jacksona, založili ochotnický spolek, večer napsali scénář, ráno půjčili dodávku, kameru... a potom jsem usnul. A ve snu myslel na to, že tenhle humor jde dělat o moc líp. ()