Middletonská romanca

• Česko Middletonská romance (viac)

Konzervatívny kardiochirurg George (Andy Garcia) a excentrická podnikateľka Edith (Vera Farmiga) sa zoznámia počas dňa otvorených dní na Middletonskej univerzite, kam sa pôvodne každý sólo vybrali len preto, aby si spolu so svojimi potomkami obhliadli terén a zvážili, či je práve táto škola vo všetkých ohľadoch vhodným miestom, kam by mladí po maturite mali nastúpiť. Všetko však dopadne inak, ako pôvodne plánovali. George a Edith sa totiž po istom čase zvyšku skupinky vzdialia a Middleton spoznajú vo dvojici spôsobom, aký si nedokázali ani len predstaviť! A keď sa na kurze improvizácie, organizovanom univerzitným divadelným krúžkom, zdôveria jeden druhému s narastajúcou frustráciou spôsobenou nefunkčnými vzťahmi a nudnou prácou, dosiaľ mimoriadne zábavný a osviežujúco uvoľnený deň sa začne uberať nečakane vážnym smerom... (TV Doma)

mat.ilda

Romantika s překvapením, i když ne vždycky příjemným, nebo náborové univerzitní video, pro našinec pravda mírně z ruky a trochu expensive - ale vybrat si určitě můžete... Ačkoli mám Veru Farmigu i Andyho Garciu v oblibě, jejich nové role ve mně vyvolaly určité rozpaky - Edith happy and cool - jednoslovně česky řečeno - blbá a nechtěně komický George - jak kdyby se ztratil ze zájezdu Synkopického orchestru Ondřeje Havelky, jednoho podívání na zajímavé a vcelku i zábavné vyrovnávání se s krizí středního věku ale nijak zvlášť nelituju. ()

jefff

Middletonská romance je sice taková groteska a vážně se brát moc nedá. Jako romantika to moc nefunguje (až na pár scén), jako komedie se zasmějete také jen poskvornu, ale jako celek film docela funguje. Není špatný, i když velmi podivný. To co ho dělá ovšem výjimečným je výborný výkon Very Farmigy a pitvořícího se Andy Garcii. ()

tempus

Proč se mi to tolik líbilo? Pravděpodobně proto, že mi to silně připomnělo Příští rok ve stejnou dobu jen s četnými drobnými změnami. Nejprve je změna v období, které zahrnuje. Tady je to jeden den a tam pár desítek let, ale sblíží se stejně. Nebo pocity postav jsem věřil obdobně, jen zde je to zásluha lepších hereckých výkonů (výstup na dramaťáku - wau) a tam lepšího scénáře (ale i v Příštím roce... jsou výkony na obstojné úrovni). Koření v ději před 35 lety byl kulturně-politický sestřin a před pár lety to bylo počínající kamarádství dětí ústřední dvojice. Už se těším při správném naladění na druhou projekci. ()

Jenda

Film je funkční asi tak do 54. minuty (scéna, kdy se všichni sejdou v kavárně), pak je vidět snaha to natáhnout aspoň na hodinu a půl, která to všechno kazí. Naprosto jsem nepochopil jednání postavy té dcerky. Každopádně mládež je tu zřejmě jen jako stafáž a způsob jak do filmu zakomponovat Petera Riegerta a Toma Skerritta. ()

ABLABLABLA

"Ballsack is life." Sorry, ale tohle se nikam nehýbalo.. a ani tou konverzací. Chválím konec.. za ten je ostatně jedna hvězda navíc, takže celkově se dostává u mě snímek na 2*. Bylo to strašně dlouhé, strnulé, nepřirozené konverzace, ten smích Edith byl otřesný, osobnost Audrey jakbysmet. Americký úsměv a totální flegmatismus Conrada ani nekomentuju.. jediný, kdo tam stál za něco byl George a Kaštánek. ()

• Natáčelo se v červenci 2012 ve státě Washington, na univerzitách Gonzaga University (Spokane) a Washington State University (Pullman). (Hal_Moore)
  • Hudební skupina "Snatches of Pink", která je zmíněna v knihovně, je ve skutečnosti populární skupinou v místě, kde se film natáčel. (Hal_Moore)