Michael přednese na rodinné poradě odvážný návrh. Ukazuje se, kdo byl špion. Tommy požádá dávného soupeře o pomoc při odstranění Mosleyho. (Netflix)

Kaka

Slušně odvedené řemeslo s typickými prvky vyhroceného finále, ale v tomto případě nejslabším finále ze všech sérií. Pryč je ta zemitá drsná krimi storka. Tady se jede na vycizelované záběry precizní výpravy a scénáristé čarují hrdinům z úst jednou sofistikované moudro za druhým, kterých už bylo ale v předešlých dílech až až. ()

Trevor

Tommy zvolá správnu radu Shellby Co. na ktorej sa Michael pokúsi predložiť svoju víziu pre nasledujúce desaťročie, ktorú Tommy rezolútne odmietne. Drží sa svojho plánu s atentátom na Oswalda Mosleyho k čomu však bude potrebovať pomoc starého priateľa Alfieho. Spolu s Arthurom popravia Mickyho, barmana z podniku v ktorom sa stretávali, pretože zistili, že prezrádzal informácie ich nepriateľom, čo viedlo k útoku Tonic Boys či k atentánu pred sídlom Shelby Co. Nastáva večer, ktorý Tommy naplánoval dokonale - strelec Barney Thomasson ako obetný baránok, Aberman dostane šancu pomstiť Bennieho smrť zabitím Jimmyho McCaverna a Tommyho posun na čelo strany, ale...prvýkrát posledná epizóda Peaky Blinders nevyšla Tommymu ani fanúšikom podľa predstáv. Happyend sa nekonal a nevyhnutne musí prísť ďalšia séria. ()

0verseer

“Now, how soon did you know that I was not dead?” “You wrote me a letter, Alfie.” Židia sú zmŕtvychvstaním preslavení a moja najobľúbenejšia postava v seriáli tejto povesti neostala nič dlžná. Veľmi príjemné cameo. Potešil aj záver, kedy Tommymu netradične prakticky nič nevyšlo podľa plánu a aspoň pre tentokrát ťahal za kratší koniec. 10 minút naviac, v ktorých by sa porátali Peaky s krysou vo svojom revíre (záber na Billyho a telefón bol pri odchode Finna z miestnosti veľavravný), by možno lepšie zacelil záver piatej série, napriek tomu otvorený koniec u mňa pozitívny dojem z finálnej časti nepokazil… ()

Azurovydrak

Neuspokojivé finále. Nevadí mi, když se hrdinův plán pokazí, ale zazdít jakékoliv vysvětlení, useknout děj ve 3 minutách, jen tak mimochodem odstřelit pár postav a u toho ledabyle vyhodit cliffhanger na pokračování, to není něco, co bych od Blinderů čekal. Poprvé, co mám po konci řady v puse určitou pachuť ()

ALIENka_

Well that escalated quickly. Jinak se to prostě říct nedá. Z počátečních politickejch debat se to nějakým způsobem dostalo v deseti sekundách (bez prdele) k totální mrdě a sledu asi 10 událostí najednou. Alfie přežil, což mě hodně potěšilo, protože tenhle cápek mi kuuurva hodně chyběl! A asasinace pana fašisty byla tak zatraceně napínavá - 10 sekund totálního napětí, jestli se dá umřít na napětí, tak se divím, že žiju. No a na konci se to všechno posralo a je z toho pěknej náběh na šestou sérii. Nebudu kecat, těšim se jak piča a teď zase rok čekání. No tak to fakt nevim, co budu dělat, protože budu furt přemejšlet, kdo byl sakra ten zrádce! Hodnocení: 10/10 ()