Znepokojivé novinky z USA donutí Shelbyovi svolat naléhavou poradu vedení. Ada něco tají. Tommyho dostihne jeho minulost ve formě novináře. (Netflix)

LachtanShows

Trochu jsem se bál, že po bezkonkurenčně kulervoucí čtvrté sezóně už bude pětka slabým dodatkem. Sice asi nebude Sam Claflin a jeho Mosley tak úderným záporákem jako Brody se svým Changrettou, i tak mé srdce zaplesalo, když se tenhle mladý britský sympaťák poprvé objevil. Být opačného pohlaví, tak koukám jen kvůli němu. Jelikož jsem chlap, tak oceňuju příchod pěkné Anyi Taylor-Joy. ()

ALIENka_

Ooh ano je to tu! Po dlouhý době čekání (doufám, že jsem nečekala jen tak ;)) je tu pátá série! No a sakra práce první díl nemohl bejt lepší. Skvělej rozjezd, představení postav úžasný a příběh vypadá, že bude ještě víc intenzivní než v předešlejch sezónách. A ještě se to všechno odehrává v tak pěkný době krize. :D Hodnocení: 10/10 ()

0verseer

“…sometimes death is a kindness.” Tentokrát pozvoľný štart série. Audiovizuálne  tradične sugestívne a atmosferické, tak ako sme zvyknutí. Tommy sa presunul do parlamentu, ale ako ukázal záver, starého psa novým kúskom nenaučíš. Takže furt je to stále náš dobre známy gangster z Birminghamu, ktorý akurát teraz ešte do toho všétkého dáva plamenné prejavy v parlamente… “The grand casino in Monte Carlo is a small and timid affair when compared to the wild games of chance being played in London and New York by gamblers in silk gloves and beaver hats, who, when they lose their bets, turn around and ask the shoe-shine to pay for it. Well, on behalf of the shoe-shines and can carriers of South Birmingham and all across Great Britain, I would suggest that those who so recklessly lost their fortunes on the capitalist lottery learn to shine their own shoes... ...carry their own can and pay their own bills.” ()

Trevor

24.10.1929, Arthur prichádza za Tommym a oznamuje mu, že na burze v New Yorku došlo ku krachu a že Blinders stratili všetko, pretože Michael neposlúchol Tommyho a po prepade na burze uveril maklérom a s predajom akcií čakal. Tak sa stretáva správna rada Shelby Co., kde Tommymu vyčítajú nielen neúspechy firmy, ale aj to že Finna postrelili, keďže preňho plnil úlohu v čínskej štvrti. Tým si však Tommy zaviazal člena snemovne a vrchného sudcu a v ťažkých časoch získal človeka, ktorý mu bude zaviazaný. Ada je tehotná a Tommyho navštívi novinár, ktorý s ním ako s poslancom snemovne chce spraviť interview, pričom spomína na jeho gangsterské začiatky začiatky v Birminghame...na začiatok to vôbec nebolo zlé, ale začína to byť stereotypné - všetci proti Tommymu, aby ich v závere udobril a všetko napravil. Už by to chcelo zmenu, tvorcovia zatiaľ stavili na osvedčený scénar. Pochváliť možno Tommyho predtuchu, pretože napriek tomu že krach na burze sa označuje ako Čierny utorok (čo je aj samotný názov epizódy) prvé náznaky sa objavili o dva dni skôr, čo tvorcovia vhodne do deja prvej časti zapracovali. ()

DonBraso

Parádní start,protože u 4 sérky jsem se popravdě už i nudil a doufám,že Tom to znova nakopne až doprdele.Burza je ve sračkách,potomek,bráchové,kůň mrtvej,synátor se mnou nemluví a rada u obdélnikového stolu.Nějak tradičně je zde více hudby,ale poetika a záběry jsou opět na místě.Teďka už jen zbývá to opět nepodělat.85% ()