Během boxerského zápasu dá Arthur na předtuchu. Tommyho inspirují moudrá slova Alfie Solomonse a získá od Jessie cenné informace. (Netflix)

Kaka

Boxerský zápas ucházející i jako kulisa vyhrocenému finále i sám o sobě. Scény v zákulisí samozřejmě patřičně napínavé, nechybí všechny hlavní charaktery v pořádne interakci, avšak závěrečný twist byl velice zjednodušený a i když charizmatický, působil spíše na efekt, než jako sofistikovaný a propracovaný postup děje. Přesto vynikající epizoda, na finální bych ji ale netipoval. ()

-OverLord-

Zhruba polovinu posledního dílu jsem přemýšlel, jestli se mám rozbrečet, nebo rozplynout nad tím, jak je to úžasně napsané. Napětím jsem skoro nedýchal a nevěřícně jsem kroutil hlavou. A pak jsem se definitivně rozplynul. Tohle byl závěr, jaký dělá seriálu čest. Čtvrtá série je spolu s druhou jedna z nejlepších. Víc netřeba psát. Mnohokrát děkuji všem zúčastněným a těším se znovu na viděnou. "You don't fuck with the Peaky Blinders." PS: Pátá série potvrzena na rok 2019. ()

Necrotongue

Závěrečnou epizodu sice hodnotím čtyřmi hvězdičkami, ale byl jsem z ní dost rozpolcený. Byl jsem spokojen s atmosférou, tempem i akcí, opět mě potěšil záludný Alfie Solomons, ale silně mě zklamalo nevěrohodné řešení italské otázky a dějový zvrat byl tentokrát příšerně průhledný, takže vyzněl poněkud trapně. Ale poslanec Thomas Shelby, O. B. E. mě každopádně pobavil. ()

Trevor

Počas boxerského zápasu medzi Bonniem Goldom a Salomonovým Goliášom sa Changrettovým mužom podarí dostať k Arthurovi Shellbymu a Thomas po skončení duelu oznámi, že Arthur je mŕtvy. Michaela pošlú Shellbyovci do New Yorku, zatiaľ čo Luca Changretta postupne preberá obchody v Birminghame od všetkých gangov vrátane toho Salomonovho. Pri podpise prechodu Shellbyových firiem na Lucu Changrettu však Thomas opäť ukáže, akým je skvelým stratégom a tak sa bude mať možnosť "vyrovnať" aj s Alfiem Salomonom. Po dovolenke pokračuje vo svojich plánoch a kandiduje v miestnych voľbách, aby pomohol parlamentu rozložiť komunistov za pomoci naivnej Jessie Edenovej. Skvelá epizóda, ako všetky v štvrtej sérii. Výborne vymyslená hlavne časť s Arthurovou smrťou. V druhej polovici tempo trochu upadlo a časť keď sa Thomas "opustil" bola asi najslabšou pasážou inak skvelej štvrtej série. ()

jedna_vrana

S04E06 pozretá znova po dvoch rokoch, aby sme sa mohli pustiť do piatej série. Odčítané zo Shelbyových fľašky: "GIN - vyrábaný na potlačenie zdanlivo nepotlačiteľného smútku" Veľa smutných očí. Dokonca aj vo chvíľach, kedy by sa mohli prirodzene radovať. Podčiarknuté hudbou, ktorá dotvára atmosféru beznádeje. Dej sa odvíja pomaly, nikde sa neponáhľa, dialógy sa odvíjajú pomaly ako vlna z pomaly padajúceho klbka... A črtajú sa nové možnosti pre Shelbyho klan. ()

SpaceOdyseus

I pres trosku deux ex machinni twist behem vyvrcholebni to bylo paradni zakonceni skvele serie. Patou hvezdu pridavam za doslov, ktery byl celkem temny a daval Tommymu a cele serii skvely charakterovy oblouk a velmi zajimavy prislib do dalsi serie. ()

LachtanShows

Kdo dopředu netušil o vývoji páté série a zúčastněných postavách, mohl být značnou část epizody ve velkém šoku. Onen zvrat ale překvapil i mě navzdory tomu, že jsem tušil, že něco takového musí přijít. Škoda, že už se nadále neuvidíme s Adrienem Brodym, nejlepší záporákem celého seroše. ()

Terezinka198

"You don't fuck with Peaky Blinders." To myslím vystihuje celou sérii a tento závěr je prostě pecka. Ať už pohrávání si s myslí diváka (Arthur) nebo prostě ten úžasný nástup Tommyho do politiky s nejlepším přehledem, jaký asi mohli voliči zaznamenat. To mě rozesmálo nejvíc. Věděla jsem, že Tommy zase něco kuje. Aneb: "Pol, I have an idea." "Oh, fuck." prostě top strop reakce. PS: Zajímalo by mě, jak v dospělosti asi dopadne Charlie, když jako dítě vidí otce se takhle ztřískat, že ani chodit neumí... nebo prostě jak na něj a jeho činy bude reagovat, až bude starší. Další věc k zamyšlení. ()

Azurovydrak

Tak sudé řady nám umějí zahýbat se koncovkou a nic jim není svaté. Ani už tak nalomená srdce diváků, která by sotva snesla ztrátu dalšího z Shelbyovic bratrů :D Co musím pochválit, tak je výborné atmosféricky natočený boxerský zápas a pak úplný závěr, který si tentokrát dává na čas a více prokresluje Tommyho duševní stav. Tón je poněkud melancholický, přesto se rozhodně končí na veselejší notě než jak tato série začínala. ()

PaTeXx

Líbilo se mi tempo, líbila se mi akce, líbil se mi twist. Co se mi nelíbilo, bylo posledních zhruba 15 minut, které mi přišly poněkud odfláknuté. Jakoby do té čtvrthodinky bylo nacpáno zbytečně moc obsahu, který mohl být rozveden víc. Škoda. ()