Mafie je sice v přesile, ale Tommy přesto zahájí přestřelku. Luca Changretta navštíví Alfie Solomonse. Britské vojsko vyhledá Adu. (Netflix)

Loki_Six

"I've broken it down here - a list of costs pertaining to the assassination of a dear friend, all right? Now, a normal dispatch, well, it's, you know, £500 cost. But you're going to have to add another 100 to that because Tommy Shelby, like me, is from an oppressed people, and I need you to put another tonne on top of that because his brother is a fucking animal and he will come after me. And then you will need to put another 100 on top of that because, well, you are a fucking wop, mate, hmmm? And you." ()

Kaka

Alfie vs Luca v pamětihodné scéně a k tomu vcelku nápaditá přestřelka na pavlačích ve městě. Všechny tři silné persony se potkají v tomto jedinečném gangsterském díle, ktede je snad více Thompsonů, než střelců. ()

-OverLord-

Po dvoudílném mezičase jsou Blindeři zpátky v plné palbě. Akce, napětí, skvělá hudba hrající v pozadí naprosto dokonalým dialogům a i trocha nečekané romance. Sám tvůrce seriálu Steven Knight považuje tuto epizodu spolu s šestou epizodou druhé série za jednu z nejlepších. Herecké výkony jsou opět famózní, nicméně tentokrát si pro sebe celý díl krade Tom Hardy, jehož hlášky se bezesporu zapíší do dějin seriálu. Co dodat - teď už se jen připravit na velkolepé finále. "Why not?" A malá zajímavost na závěr: Cillian Murphy nesnáší peaky-účes, protože sám preferuje delší vlasy a tento sestřih byl kdysi používán jako prevence proti vším. Zato tvůrce seriálu Steven Knight sestřih miluje a prozradil: "Když se herci nechali před natáčením první série ostříhat, byli zděšení a tvrdili, že takhle se nemůžou ukázat doma. Teď je účes všude a každý ho nosí. Je skvělou poklonou, když něco napíšete a ono se to stane součástí kultury - a to se Peaky Blinders rozhodně stali." ()

Necrotongue

Děj se opět rozjel jako v předchozí epizodě, aby následně podobně zvolnil a bylo by to za čtyři kousky, ale tvůrci se zas jednou rozhodli lézt černochům do zadku, a za to musel přijít trest. Nikdo mě nepřesvědčí o tom, že by to v armádě Velké Británie ve dvacátých letech minulého století mohl černoch dotáhnout k důstojnické hodnosti. Plukovník? Jistě a voda teče do kopce... ()

Trevor

Po odchode Thomasa Shellbyho z nemocnice, kde bol navštíviť Michaela, sa na jeho auto nalepia Luca Changretta a jeho muži. Polly svoju dohodu s Lucom využila v prospech Shellbyovcov a tak Thomas aj vďaka miestnej polícii pokus o jeho popravu prežije.Luca Changretta sa tak obráti na Alfieho Salomona, aby za jeho pomoci počas boxerského zápasu mladého Golda s Goliášom konečne uskutočnil svoju pomstu, kedže na zápase budú všetci Shellbyovci. Polly ukryje Michaela po prepustení z nemocnice u Golda a Ada je súčasťou Thomasovej hry so šéfkou odborov Jessie Edenovou. Vynikajúca epizóda, korej možno odpustiť aj fakt, že Luca Changretta aj po pokuse zavraždiť Shellbyho a príchode polície pokojne behá po meste ovládanom Shellbyovcami bez toho, aby skončil vo väzení. ()

Terezinka198

Ten moment, kdy Luca stojí před Alfiem a on mu vykládá o tom, proč má zavřené oči... ale jediné, co mě zajímá je... proč sakra Adrien Brody žvýká tu sirku? A lehké pousmání na černého policajta, co je 'ohleduplný' k mladé Shelbyové :D to mě fakt rozesmálo... to je až moc moderní uvažování Netflixu zase. ()

Azurovydrak

Úvodní přestřelka byla zajímavá, než došla do bodu, kdy se dva gangsteři nedokáží navzájem trefit na vzdálenost 5 metrů, a na jejímž konci jindy neúprosný Tommy nezastřelí bezbranného Lucu, protože by to asi nebylo fér. Nejspíš se chce dívat, jak mu zemře další člen rodiny. Ital sám měl taky nejmíň 3 příležitosti, ale raději se rozhodl plamenně rozdávat pokyny a vyčkat, než se jeho sok schová za barel, než po něm začne pálit. No prostě prča. Zbytek se vleče v rytmu svádění feministky, která se u mě, i přes opětovnou značnou snahu scenáristů, řadí v Thomasově harému na bezkonkurenčně poslední místo, a rozmarného zatýkání jediné osoby, která je k němu hodná, protože přeci "why not". Achjo ()

0verseer

"Of course. I'm sorry. Tommy Shelby is going to stop the revolution with his cock." Akčný úvod, po ktorom zvyšok epizódy vyplnili "len" dialógy. Tommy Shelby, podobne ako v predchádzajúcich sériach, nadväzuje na rolu agenta, aj keď tentokrát sú jeho motívy o niečo priamočiarejšie. Alfie mal totálnu pravdu, Luca je vyložené sklamanie. Napriek tomu, že úvode pôsobil ako zdatný súper, postupne sa čím ďalej tým viac profiluje do tragikomickej karikatúry. Adrien Brody na môj vkus miestami až moc stereotypného mafiosa Lucu zbytočne prehráva. ()

PaTeXx

Opět to nebyla žádná velká sláva. Přestřelková sekvence byla skvělá, ale zbytek se až na výjimečné situace poměrně táhl (románek Polly, Arthurovy feťácké stavy, zdlouhavá večeře). Dialog mezi Alfiem a Lucou byl zatím asi tím nejlepším v celé sérii a dohromady se zmiňovanou přestřelkou musím tento díl ocenit hvězdou navíc. ()