O Vánocích roku 1925 se členové rozhádané rodiny Shelbyů dozví, že se newyorská mafie chystá pomstít vraždy, které spáchali minulý rok. (Netflix)

Trevor

Udalosť, pri ktorej Thomas Shellby zachráni Johna,Arthura, Michaela a Polly pred popravou doslova v poslednej chvíli rozdelí rodinu tak, že s Thomasom prestanú udržiavať kontakt všetci s výnimkou Ady a Michaela. Pred Vianocami však všetci členovia rodiny obdržia dopis s čiernou rukou od rodiny Lucu Changrettu. Znamená to, že sicílska mafia chystá vendettu na všetkých členoch rodiny a zdá sa, že Shellbyovci budú musieť zabudnúť na udalosti spred roka a spojiť svoje sily v záujme prežitia nielen Peaky Blinders ale najmä svojich rodín. Úvodná epizóda štvrtej série je doteraz tým najlepším, čo seriál ponúkol. Arthur zostarol, John už nie je chlapcom a Tommy je späť vo svojej koži. Tvorcovia budú mať čo robiť, aby štvrtú sériu udržali v nastolenom tempe, pretože latku nastavili veľmi veľmi vysoko. 95%. ()

Loki_Six

"I will conduct myself as a businessman. You say there is a ten-shilling disparity between male and female cutters in two of my factories? Very well. I will increase the pay of the female cutters in this factory by five shillings. And I will cut the pay of the male cutters in the Rover by five shillings, thereby achieving your sacred fucking parity. And I will tell the men with families to feed whose idea it was to cut their pay." ()

DonBraso

Sice to byl pohled k nevíře vidět zde 100%,musím dát jen krásný 4 hvězdice.Samozřejmě start je rafinovanej jak tvůrci dokáží z minulé série,která vypadala po finálku,že Blindeři dostanou chvilku klídku v celách,tak to šlo to za pět minut celý do loje a hned střih a jsme jinde.Samozřejmě Murphy si veme každou scénu až to není lidský a ještě sekunduje Paul Anderson a jste v nebi.Jsem zvědav na Broďáka co předvede,zatím tu byl 10 sekund,ale o to jde.Pěkně pomalu a pak to těm divákům v plný polní dát i s tou třešinkou na lahodným dortu na který se samozřejmě strašně těším. ()

Necrotongue

No jo, takhle má vypadat úvodní epizoda sezóny, ne jako ta hrůza, která otevřela třetí řadu. Velkotovárník Tommy Shelby stál fakt za to, nezaostával za ním ani ušlápnutý Arthur a já jsem se výborně bavil. Pak do toho tvůrci přihodili ještě Lucu Changettu a jeho italské pobratimy, takže na úvod spokojenost. ()

-OverLord-

Peaky fucking Blinders jsou zpátky a vracejí se tam, kde to všechno začalo, aby sehráli boj na život a na smrt. Už úvod je značně napínavý a konec vyrazí dech jako jen málo dílů předtím. Představení Adriena Brodyho jako hlavního záporáka je naprosto dokonalé, i když jde jen o krátký okamžik. A dočkáme se i rutinní poctivé řezničiny. Tom Hardy a Aidan Gillen zatím absentují. Skvělý rozjezd. ()