Rok poté, kdy spor rozdělil Shelbyovy, se musí rodina sjednotit kvůli pomstě ze strany italské mafie a vyhledat pomoc nového pochybného spojence. (Netflix)

Slasher

Hlavní hrdina upadá v ještě většího záporáka, železem v ohni tu je hezky mafiánsky okázalý A. Brody. Řada dějově uspokojivá, ale náležitý obrátky nabere až ve své poslední třetině. Už jsem si říkal, co to sakra bude Peaky Blinders bez Arthura... 80% ♪♫ ()

Lachtaan

I dle obecného hodnocení série člověk hned pozná, že tahle šestice epizod nebude ničím jiným než kulervoucím televizním zážitkem. Hned úvod přináší dost emotivní rozjezd, vedle toho přidává do hereckého ansámblu perfektního Aidana Gillena a především nejlepšího záporáka v dějinách seriálu. Adriena Brodyho jsem si oblíbil už v pár filmech, jeho Luca Changretta je ale jeho doposud nejlepším výtvorem. Každým dalším dílem tahle řada překonává sama sebe a já asi lepší seriálovou sérii kromě závěru Darku letos ještě neviděl. [viděno na Netflixu] ()

johny89

Tahle série je zatím jednoznačně nejlepší. Adrien Brody a jeho další kámoši s italskou gescí jsou konečně důstojným protivníkem. Samozřejmě by si seriál zasloužil kratší záběry na lidi když přemýšlí a méně zpomalených záběrů, ale chápu, že jsou lidi, kterým to přijde zajímavé. Taky doufám že už máme pokoj od Toma Hardyho, nerozumím proč ho všichni v tomto seriálu tak božsky obdivují. ()

UhLee

Čtvrtá série - (8,5/10). Thomas Shelby propadá do ještě většího deliria a já se čím dál víc ponořuji do této gangsterské řezničiny. Je to pořád neskutečně chlapácké, špinavé a nebere si to vůbec žádné servítky. Hlavních přísad, bez kterých by se to neobešlo má čtvrtá série dostatek a řadí se za druhou sérii na pomyslném piedestalu. Tuhle sezónu táhne hlavně namistrovaný wop Adrien Brody, který byl prozatím nejlepším padouchem, jakého Peaky FOKIN Blinders představili. Celkově si myslím, že jeho vendeta je prozatím nejlepší motivací, kterou může záporná postava mít. Navíc se výborně hodí k jeho italské povaze, která rozhodně není bezzubá. Sekunduje mu tady opět vynikající Tom Hardy, který svými trefnými dialogy stírá jednu postavu za druhou a nepotřebuje  tomu kulky. Líbilo se mi, že tyto postavy dostávaly přesně tolik prostoru, aby byl jejich výskyt na scéně, pro diváka dostatečným svátkem. Máme tady plno nových a zajímavých postav, mezi které řadím především zajímavou postavu , kterou hraje nevypočítavý Malíček z Game of Thrones. Výborný hudební doprovod - opět mě potěšila kapela Radiohead, která se k tomuto seriálu prostě hrozně hodí. Poprvé v seriálu došlo i na loučení s hlavními postavami, které bylo rozhodně nečekané a bylo proloženo nepředvídatelnými zvraty. Závěr slibuje opět posun o několik příček výše a já jsem zvědavý, kam se to všechno ještě posune. Dokud má Steven Knight nějakou vizi, kam by měl seriál směřovat, tak jsem otevřený dalším sériím. 🔝Nejlepší epizoda: The Company (S04E06)🔝 ()

InJo

Série s dvěma nejlépe napsanými, nejhvězdněji obsazenými a nejlépe zahranými postavami. Sledovat Toma Hardyho jako nevypočitatelného židovského šmejda a Adriena Brodyho jako ukázkového italo-amerického hardcore mafiána je neskutečný požitek. Proto je trochu škoda, že nedostali více prostoru, klidně na úkor Murphyho, jenž skoro nesleze z obrazovky, bohužel jeho postava Tommyho už působí poněkud jednotvárně a Cillian se příliš nenámáhá se změnami výrazu ve tváři, což je u tak dobrého a charismatického herce "docela" škoda. 80 % ()

• Láhev rumu, kterou dostal Luca (Adrien Brody) od Alfreda (Tom Hardy), Luca otevřel a potom ji ve dvou záběrech po sobě zavřel. (Duoscop)
  • Když dostane Luca (Adrien Brody) láhev rumu od Alfreda (Tom Hardy), tak jí otevře a zase zavře. Později se z ní ale napije, aniž by jí znovu otevřel. (Duoscop)
  • Na začátku epizody při boxerském utkání je několik záběrů na chodbu, kde je zřetelně vidět plastové potrubí. V době příběhu ještě nemohlo existovat, začalo se vyrábět až po roce 1950. (e_Fox)