Přichází dvacátá léta, byznys vzkvétá a zločinecký boss Tommy Shelby rozšiřuje svoje podnikání – a míří na nebezpečné území. (Netflix)

evulienka3

Rozjazd bol akýsi nemastný neslaný, samozrejme až na tie chuťovky od "pekárenského majstra" (tie mali štýl ako vždy). Potom si však tvorcovia podobne ako teta Polly zrejme povedali "don't fuck with the Peaky Blinders" a záverečné dve časti naozaj stály za to. Takže si dám aj tretiu sériu, aj keď už možno nie s takým nadšením ... a uvidím, možno ma prekvapia. ()

Slasher

Ne až taková střela, přesto po všech stránkách o chlup lepší a jistější řada. Cikánský gang šlape a hlavní hrdina už působí uvěřitelnější i přesvědčivě budí respekt. A jedno nemalý plus: pekařský jew boss Hardy. 80% ♪♫ ()

Kaka

Dvojka vyrostla stejně jako vyrostla rodina Shelby. Větší, rozmáchlejší, ambicióznější a ještě o trochu stylovější. Zemitý příběh cikánských mafiánů z UK je zatím vyváženější a záživnější, než většina ostatní podobně střižené seriálové produkce. ()

mzss1

[80%] Opět slušná série. První byla o něco lepší, ale tato druhá moc za ní nezaostává. Opět jsem se nechal pohltit postavy a celkové atmosféře, která je skvěle dobově zasazená. Cillian Murphy mě baví víc a víc. Jen tak dále! Jsem zvědav na třetí sérii a podrobný koment udělám až uvidím všechny epizody! ()

sochoking

Najlepšia scénka celej druhej sérii príde v úplne poslednej epizode, ked Tommy Shelby zakopne na roli o kanál! Okrem toho, dvojka subjektívne o niečo lepšia, ale do piatej hviezdy by to chcelo trochu okoreniť humorom. Aspoň trošku. ()

Necrotongue

U druhé sezóny se průměrná známka mých hodnocení vyšplhala na čtyři kousky, ale musel jsem hodně přivírat oči, protože proti té předchozí byla druhá řada citelně slabší. Jednotlivé epizody obsahovaly vždy jednu nebo dvě opravdu kvalitní scény, ale pak většinou ztratily tempo. Měl jsem taky dojem, že tvůrci nepřišli s ničím novým, dělo se vlastně opět totéž, co v první sérii, jen s jinými protivníky. Potěšila až závěrečná epizoda a fantastický Alfie Solomons v podání Toma Hardyho. 4*- ()

BrooksW.Here

"Don't fuck with the Peaky Blinders!" _____________ O niečo zábavnejšie, akčnejšie a lepšie ako prvá séria... K početným dialógom sa pridalo o trochu viac výborne natočených akčných scén, ktoré sú doplnené minimálne rovnako parádny soundtrackom ako v predošlej sezóne. Príbeh sa vďaka londýnskym Židom (na čele s bezchybným Tomom Hardym) pekne rozbehol a dokonca aj trochu oživil... V podstate celá táto séria mi prišla o niečo plynulejšia a rýchlejšia ako tá prvá... V rámci vizuálu sa stále jedná o skvostnú lahôdku, dobová atmosféra tiež stúpla o level vyššie a niektoré zábery boli pre mňa vyslovene radosť sledovať (scény so spomaleným kráčaním som si pri pozeraní vychutnával asi zo všetkého najviac)... Naozaj už k tomu nemám, čo dodať, druhej sérii Peaky Blinders dávam 9 ručných granátov z 10, Steven Knight sa tu predviedol ako skutočný Pán Scenárista, ten príbeh a postavy sú perfektne napísané... "Do you want to tell them or should I? This place is under new management. By the order of the Peaky Blinders." ()

agentmiky

Druhá série předčila všechna má očekávání, Tom Hardy zase ukázal, že i přes minimální přítomnost na samotné obrazovce dokáže svým výkonem ztrhnout, jeho obsazení bych označil za geniální a promyšlený tah. Dvojka se nese v podobném duchu co první série, ale může se pochlubit větším spádem, kdy se děj skoro vůbec nezadrhává, nové postavy nepůsobí vůbec ploše, ba naopak seriálu pomáhají urvat si ještě větší úspěch (postavu Toma Hardyho jsem zde již zmínil, ale italský mafiano v podání Noaha Taylora mě svou špatnou angličtinou prosáklou italským přízvukem doopravdy odrovnával, jeho rozhovor s Hardym bych označil za jeden z nejlepších momentů, ne-li rovnou ten nejvydařenější). Murphy opět ukázal extratřídu, návrat starého známého Neilla, tentokráte s vlčí hůlkou a daleko drsnějšími metodami, mě překvapil, neboť jsem po konci první série rozhodně nečekal, že ho ještě spatřím. Jak jsem již jednou zmínil, tak mě děj chytl již od počátku, vše rychleji odsýpalo do grandfinále, které rozhodně nenabídlo jen tak nějakou podívanou, ale přímo nervydrásající závěr. Nechávám si malinkou rezervu, protože si v koutku duše myslím, že třetí série bude ještě lepší. Za mě dávám 89 % ()

AffectedFace

Asi jsem udělal dobře, když jsem seriál odkládal už od první série 2013 až do roku 2022, protože se jedná o opravdu napínavé drama, které nějaké to násilí a manipulaci určitě nepostrádá. Vynikající herecké obsazení (kort když přijde na scénu Tom Hardy). Hodně by mě drásalo seriál vidět postupně v rozmezí let, protože každá závěrečná epizoda série je dechberoucí a neskutečně zajímavá, podobný problém teď zažívám se seriálem Gangs of London ve kterém hraje mladší bratr Shelbyho, a u kterého čekám na druhou sérii a jsem kvůli tomu naštvanej akorát (takže jsem aspoň rád, že si tuhle jízdu užiju od začátku do konce na jeden tah). Seriál určitě můžu doporučit, 20 léta miluju, takže jsem spokojenej, ale přece jenom celku od pěti hvězdiček něco malinko brání, uvidíme jaké budou další série. ()

Trevor

Po slabšom úvode sa seriál vrátil k tomu, čo ho zdobilo v sérii prvej - intrigám a skvelým dialógom a dej obohatili predsa len o niečo akčnejšie scény, takže sa opäť bolo načo pozerať. a atmosféra vtedajšej doby je zvládnutá bravúrne. ()

M.i.k.e

první řadu jsem viděl už před nějakou dobou a jediné co si z ní pamatuju,je že se mi moc nelíbila a nesplnila očekávání,které bylo vyhajpované vysokými hodnoceními.Chvilku tak trvalo,než sem se odhodlal k další řadě a sem rád,že nemusím litovat,že se tak stalo.Druhá řada je alespoň pro mě rozhodně lepší než ta první a blíží se k tomu co jsem od Peaky Blinders čekal od začátku.Soundtrack je stále skvělý,Cillian Murphy taktéž a ještě navíc přibyl standardně výborný Tom Hardy.Jen škoda,že je tam tak málo...80% ()

Rocky88

Druhá série je bohatší, rozmáchlejší, postavy uvěřitelnější. Schéma z jedničky je zachováno, jen je tu jiný nepřítel (či víc) a svou linku dostane i Poll. Finální epizoda je pak nacpaná k prasknutí a s přehledem se jedná o jednu z nejlepších všech dob. Jsem zvědavej, kam se PB pohrnou v další sérii. ()

PavelVanekArt

Druhá série o maličko horší než první, protože se tu především řešil mezinárodní byznys (židi, Irové), představili se další kokoti a někteří kokoti předchozí série konečně vytáhli koule. Druhá je hlavně o expanzi podniku a ženské stránce věci a byznysu. A přijde i Tom Hardy. 5* a.k.a 90% ()

FrankSusta

(kapku lepší série než předešlá... ale nevím proč:) Hned samím začátek série mi došlo, že tohle bude naprostá pecka (i přesto, že je začátek nějak nezvykle akční, moc věcí tam vybuchuje, atd.). Mírné vybočení z jinak nastaveného pomalejšího tempa (co mi ale naprosto vyhovuje) nijak neubírá, naopak velice přidává. Však pokus o jeho obnovení v prapodivném čtvrtém díle naopak moc nefunguje (ty nepochopitelný zpomalený záběry a prostřihy jak z nějakých krvavích orgíí, co to jako mělo bejt?). A závěrečná epizoda je prostě pecka, i kdyby tam nemuselo být tolikrát, že něco dopadlo dobře, a členům gangu by se mohlo stát více věcí.   A docela mě překvapilo, že má Tomy najednou zhruba tři holky (z toho jednu podivného hybrida Hermiony z Harryho pottera a ještěrky)  perfektní série! 95,3/100 ()

KajusaK

Pořád to není úplně můj šálek kávy. Polly stále perfektní. Thomas skvěle doplňuje. Arthur čím dál větší poděs. John stále nedostal příliš prostoru, za to tu máme nováčka Mikaela. ()

filmmovier

Druhá série je stejně skvostná jako ta první. Kvalitativně stále na úrovni, mistrovské řemeslo, které se v televizní tvorbě stále jen tak nevidí. Herecky opět nesmírně skvostné, hudba parádní, atmosféra strhující, děj nenudící, kvalitní, daleko nad úrovní. Celou sérii si pro sebe navíc krade naprosto vynikající Tom Hardy, který ztvárnil nejlepší a nejazjímavější postavu druhé série a škoda, že nedostal ještě více prostoru. Já si opět nemohu stěžovat, prostě stále skvostný seriál, který se opravdu vyplatí sledovat a který má do ztráty času velmi daleko. 95%. ()