Thomase osloví dva členové IRA a chtějí od něj koupit zbraně, ale on si dává pozor, aby se k ničemu nezavázal. Grace, která to zaslechla, Iry sleduje a nakonec jednoho v sebeobraně střelí; IRA však podezřívá Peaky Blinders. Druhý den vezme Thomas Grace na Cheltenhamské dostihy, kde Kimbera varuje, že se ho Leeovci chystají oloupit. Arthur přivede gang, který Leeovcům zabaví ukradené peníze, a Kimber si proto Blinders najme jako ochranku. Také se snaži sbalit Grace, ale Thomas jí zachrání, když poněkud nerytířsky prohlásí, že Grace má syfilis. Ada a Freddie se vezmou a Polly jim dá peníze, aby unikli Thomasovu hněvu a odjeli ze země, ale Freddie zůstává. Organizuje stávku dělníků ze zbrojovky a vrací Thomasovi peníze. Tu noc se Thomasovi zdá o tom, jak mu Freddie za války zachránil život. (Filmbox)

castor

Rozvětvená rodina Shelbyových si v poválečném Birminghamu hodlá udržet to své. Cesta na vrchol ovšem bolí, což si Tommy, zasažený několika válečnými šrámy na duši, moc dobře uvědomuje. Ada otěhotněla s Freddiem Thornem a ten nevyslyšel Tommyho vzkaz, aby z města odešel. Namísto toho se vezmou a Freddie organizuje stávku dělníků ze zbrojovky. Blíží se dostihy, na kterých chce Tommy Kimberovi zabavením ukradených peněz dokázat, že jeho Peaky Blinders jsou coby ochranka ideální volbou. Dlouhé monologové pasáže se mi zatím pod kůži rozhodně nedostávají. Rozvětvené dějové linky kamsi uhnou a už se jim nevěnujeme. Po příběhové stránce tenhle kousek zatím nesplňuje atributy žánru, jak bych si představoval. ()

Trevor

Peaky Blinders pod vedením Thomasa Shellbyho z dostihov vyženú gang Leeovcov a ponúknu spoluprácu Kimberovi. Thomasova priateľka Grace, aby ochránila svoju identitu, v sebaobrane zabije člena IRA a tí s vraždy podozrievaju Peaky Blinders. Thomas má aj konfrontáciu s Freddiem o jeho vzťahu s Aidou. Napriek tomu, že sme svedkami dávky akcie počas dostihou a nad seriálom sa vznáša dopad povojnového obdobia a národnej cti sme svedkami doposiaľ najslabšej časti seriálu, v ktorej sa dej posunie iba o kúsok vpred a epizóda neprinesie nič prekvapivé. ()

Sany33

Príbeh: Thomas už si robí nepriateľov aj keď o tom ani nevie. IRA ho podozrieva z vraždy jedného z jej členov. Ada sa zosobáši s Fredym ale odmietne opustiť mesto. Grace má na rukách prvú krv a všetko len kvôli Peaky Blinders. Prevedenie: Epizóda, ktorá rozohráva hru frakcií. Máme tu Peaky, Leeovcov, Políciu, IRA a komunistov... začína sa to pekne zamotávať a neviem neviem, kto z tohto boja vyjde ako víťaz. 76% ()

Kaka

Dlouhé monologové pasáže nepůsobí po čase sterilně a prkenně, naopak tvoří podhoubí pro následné rázné posuny a vykročení kupředu. Tady se mluví hodně, ale grády to má parádní, čemuž dá pomyslnou korunu mistr Billy Kimber. ()

Necrotongue

Za třetí epizodu jsem přidal na hodnocení, další mrtvý jde sice taky na účet inspektora Campbella a jeho týmu, ale na dostizích už došlo i na nějaké to ucho mé neoblíbené minority, takže očekávám v dalších dílech zlepšení v oblasti akce a pátá hvězdička je vlastně taková záloha. ()

• Ve 35. minutě hraje píseň „Abattoir Blues“ od Nicka Cave & The Bad Seeds. (Duoscop)
  • V čase 00:39:18 vidíme slečnu kontrolující stav revolverového válce. V pěti nábojových komorách jsou pouze 4 náboje. Ve válci jsou ale náboje neexistující ráže .37, a to ještě s označením SAW (Smith & Wesson). Ve skutečnost je uprostřed zmíněné zkratky vždy &, nikoliv velké psací A. Žádný výrobce střeliva náboje Smith & Wesson tímto způsobem neoznačoval. Správné označení náboje do této zbraně je .38 S&W. (Dragunof)