Thomas stále chodí s Grace, číšnicí v hospodě Garrison, a neví, že ji na něj nasadil Campbell, aby zjišťovala, co dělá. Na jarmarku za městem se Thomas dostane do rvačky s Leeovci, násilnickou rodinou kočovníků, která mu později pošle kulku s jeho jménem. To znamená, že vedle Billyho Kimbera má Thomas dalšího nepřítele. Campbell posílá Thomasovi vzkaz po tetě Polly a oba se setkají na neutrální půdě v hotelu. Thomas Campbellovi navrhuje dohodu: když ho nechá na pokoji, on mu vrátí zbraně. Pokud bude zatčen, zbraně budou odeslány IRA do Irska. Když zatčen nebude, zbraně dostane Campbell a bude považován za hrdinu. Campbell není nadšený, ale neochotně souhlasí. Ada otěhotní s Freddiem Thornem a Thomas mu posílá vzkaz, aby z Birminghamu odešel. Freddie se však rozhodne zůstat a postavit se mu. (Filmbox)

Trevor

Inšpektor Campbell nariadi raziu vo štvrti, kde vládnu Shellbyovci, čo sa Tommymu nepáči a (ako inak) za pomoci novinára vydiera policajného inšpektora. Ďalším frontom, na ktorom Tommy a jeho gang bojujú sú stávky na dostihy, kde si znepriatelia Billyho Kimbera a kvôli koňovi rozpútajú vojnu gangov aj s rodinou Leeových. Okrem toho Tommymu robí starosti aj sestra Grace. Dej sa rozbehol ozaj solídne s prísľubom napínavejších častí. ()

Necrotongue

Příběh mě zatím velmi baví, ale tvůrci nepochopitelně šetří akcí, je to tady samý gang, ale když dojde k násilí, většinou za ním stojí policie vedená inspektorem Campbellem, což je fakt zvláštní. Vypadá to, že se tvůrci vydali spíše cestou taktiky, intrik a manipulace. Začala mě velmi bavit teta Polly, doufám, že jí to vydrží. ()

castor

„Nikdo nepracuje se mnou. Lidi pracujou pro mě!“ Tommy se rozhodl rozšířit své aktivity o dostihy, ale nebude to snadné. Stejně jako kličkování mezi konkurenčními kočovnými Leeovci a irským inspektorem, který přijel pro ukradenou zásilku zbraní. Britský Birmingham léta páně 1919. Chudoba, bahno, továrny, hmatatelné odrazy skončené války, ulice plné nebezpečných mafiánů, naštvaných členů IRA či čím dál vlivnějších sympatizantů komunismu. Steven Knight (sám v průmyslovém Birminghamu vyrůstal), který před 20 lety napsal atypickou lovestory Špína Londýna, ale od té doby v mých očích scénáristicky tápe, vsadil na několik antihrdinů, mě ovšem ostrovní atmosféra a zejména tempo zatím nevtáhly. Přidal bych napětí a ubral předlouhé monologové pasáže. ()

Sany33

Príbeh: Thomas si kade chodí robí nepriateľov a teraz dostal guľku so svojím menom od rodiny Leeových. Popritom mu život strpčuje aj komisár Campbell a jeho nasadená agentka Grace, ktorá má za úlohu s Thomasom sa zblížiť. Prevedenie: Trocha nudnejšia časť, ktorá je ale nesmierne dôležitá pre ďalšie smerovanie príbehu. Thomas sa mi začína pozdávať čoraz viac. Akurát som celkom mimo vedľajšej príbehovej linky s Addou a jej bolševickým milencom ale zrejme aj to zohrá vo finálnom lámaní chleba svoju úlohu. 79% ()

• V epizodě zazní úryvek písně „Come Josephine in My Flying Machine“ z roku 1910. Úryvek stejné písně zpívá ve filmu Titanic (1997) postava Jacka (Leonardo DiCaprio) Rose (Kate Winslet) a na konci filmu ji zpívá samotná Rose při čekání na záchranu. (FAITH.BABE)