Tommy se dohodne s Lindou. Práskač, který čmuchá u Shelbyových, dostane nový úkol. Diana souhlasí, že Tommymu pomůže, ale má podmínku. (Netflix)

Kaka

Epizoda o usmiřování, uvědomění a vykoupení. Do té zemité gangsterky z prvních dílů tohle má hodně daleko. Ani pětka nemění koncept celé šesté série, která je temná, depresivní a ukazuje hrdinu v značném stádiu psychologického rozkladu. Jakým směrem to strhne finále těžko říct, ale zatím to jako celek působí dosti kontroverzně. ()

Malyszs odpad!

Jak je možný, že tuhle sérii všichni tak chválí. Doslova pátá série zahozená totálně doprdele, a tady v téhle se dějou věci dokolečka a nemají nikdy žádnej smysl.  Šestá série Peaky Blinders je nová osmá série Game of Thrones, a mně je z toho fakt kurva smutno. Věci nejen že nikam nevedou, ale když už někam vedou aspoň trošku, tak nedávají smysl. Například samotná existence "Dukea" popírá věci co se řekly ve čtvrté sérii o Tommym, a ženě jménem Greta Jurossi. Pokud si to místní hardcore fans co hodnotí pěti hvězdičkami nepamatují, tak si to jméno vygooglete, a nebo se koukněte znovu na 4. sérii. JAKTOŽE BILLY GRADE POŘÁD MAKÁ PRO PEAKY BLINDERS JAKOBY NIC????? Proč je Mosley, kterej byl v páté sérii totální badass, teď totální slabko????? Kde je kurva Jimmy McCavern?????? Proč nikdo jinej nevidí, že je tahle série natáhlá jako svině a skoro nic se tu neděje????? Proč jsem do PÍČI jedinej, kdo si klade tyhle otázky????.............................................................................proč, prostě proč. Za těhto 5 dílů se stalo to, co by v prvních pěti sériích zabralo tak 1 až 2 díly.  Mimochodem děkuji za dalších 5 scén s Tommym a Lizzie, kde se Lizzie neustále střídá charakter, další scénu kde se setkají fašouni, američan a Shelbyovi, další zbytečnou mrdací scénu, dalších 50 zasraných minut, kde se dějou věci, který absolutně nezapadají do stylu peaky blinders. Díky. Hlavně, že se tady zkouší nádherná práce s kamerou a je zde tuna rádoby uměleckých záběrů. Nechcete mi třeba scénáristi ukázat něco, co dává smysl, a má to nějákej RELEVANTNÍ dopad? Ne? Já vím, že ne. Na závěr bych rád dodal, že jsem během psaní tohoto dlouhého komentáře zapoměl na asi půlku věcí, co se v tomhle díle staly :)))) Protože tam byly uplně k hovnu. Tu druhou půlku si pamatuju, protože mě vysloveně nasrala, jak se asi dá z tohoto komentáře vyčíst. ()

jirikzaboj

Nostalgický díl, který využívá všech prvků, které jsme vždy na tomto seriálu tak milovali a připomíná nám, ať ještě jednou a naposled stojíme nohama na zemi a necháme se vést právě onou cestou do pekel. Brutalita, ďábel, odpuštění a opravdu smutný konec něčeho, co bylo nevyhnutelné. Finální epizoda ukáže dopad toho, kam až pro svou moc Shelby Family šla a mě těší, že mohu být u toho. ()

Azurovydrak

Trochu mě štve, že namísto ponoření do hlavní zápletky a přípravě vyvrcholení, ke kterému by se mělo schylovat, se předposlední díl věnuje načínání nových dějových linek, které viditelně nikam nevedou a nemají šanci se smysluplně uzavřít v posledním dílu. Zbytečné odbočky, které akorát odvádějí pozornost a v podstatě ani nic nepřinášejí. ()

• V epizodě zazní skladba „Unmade“ od Thoma Yorka, která zazněla už ve filmu Suspiria (2018). Skladbu můžeme slyšet v čase 44:20. (Sancoo)