Tommy je zdrcený další ztrátou a chce se pomstít. Ada zažije rasově motivovaný útok na svoji rodinu. Tommymu přijde ze sanatoria dopis s naléhavou zprávou. (Netflix)

Kaka

Nekompromisní hypnotická temnota, kterou z letargie vytrhne jen úchvatně natočená scéna se samopalem v lese. S živelností a mafiánským feelingem původních seriálů to má společného nadále pramálo, ale jako drsné drama plné životních utrpení je to více než obstojně provedené. ()

MuggyCZ

Zajímavý koncept dílu, ale akceptuji jelikož se z temné série stává sérií zase o něco víc temnější. Všechno se vyvíjí úplně jinak než každý čekal a asi je to dobře. 4 díly pomalého děje v posledních 5 minutách této epizody nakopnul Tommyho "účetní", který dal náběh na poslední 2 díly plné děje (a závodu z časem). ()

Steven47

Pro někoho asi zdlouhavá epizoda, ale když si užíváte perfektní soundtrack ve spojení s dlouhými táhlými záběry a bravurně zvládnutými dialogy, tak nelze nic jiného než smeknout klobouk před tvůrci. Od úvodní scény, přes rozhovor Tommyho s Arthurem a jednání u stolu, až po famózní finále. Měl jsem u něj stejný pocit jako u jisté scény ze hry Red Dead Redemtpion 2 - kdo hrál, tak moc dobře ví... ()

jirikzaboj

“I’m not a devil. Just an ordinary, mortal man.”  Pro mě osobně jedna z nejlepších epizod, kterou jsem kdy od Peaky Blinders dostal. Bylo to setsakra temné, depresivní, smutné, ponuré a ta atmosféra, ve které se neděje nic dobrého mě pořádně vykoupala v takové psychické úzkosti, jako dlouho nic. Cítil jsem naprosto každou emoci, kterou režie zachytila a jsem opravdu překvapený, jakým směrem se tato série vydala. Pohřeb mi zlomil srdce, sekvence se samopalem daaamn, pak ten dialog s Arthurem, politická schůze, závěrečný twist. Opravdu srdcervoucí epizoda, budu na ni vzpomínat navždy. PS: Sinead O’Connor je excelentní výběr soundtracku a speciálně pro tuto epizodu jako stvořený. ()