Tommy vyrazí za Esme. Ada v jeho nepřítomnosti seznámí Jacka Nelsona s Mosleym a Dianou. Arthur se setká s vyléčeným narkomanem, který chápe jeho problémy. (Netflix)

MuggyCZ

Zatím nejlepší z epizod nové série. I mé laické oko zachytilo kameru, která dokonale sedla obzvlášť v horských scénách. Překvapivě díl ne úplně o Thomasovi, ale o to líp. Ada a Arthur by si klidně mohli vysloužit vlastní seriály. A konečně, méně metafor které ze začátku série bavily, ale postupem času člověka tak zahltily, že se v nich nebylo těžké ztratit. ()

hero_bk

Tragédie. Šestá série Peaky Blinders je stejný průser, jako osmá série Game of Thrones, pojďme prosím předstírat, že se to nestalo. Plácání se odnikud nikam, absence akce, absence emocí (a to i v případě úmrtí), spousta pindů o ničem. Chybí tomu hlavní záporák - Oswald Mosley je upozaděný a jaksi umírněný, pro Tommyho už nepředstavuje reálné nebezpečí. Američani jsou naprosto nezajímaví. A už to není ani o tom, že by se na to hezky koukalo - i po formální stránce nastal obří sešup dolů. Korunu všemu pak dává naprosto nesnesitelný kuní ksicht Giny - jak ji může proboha někdo považovat za "sexy", jak tu zaznělo v komentářích? Bude těžké tuto sérii vůbec dokoukat. ()

jirikzaboj

Jsem opravdu rád, že Ada dostává v této sérii více prostoru a dokáže uhrát spoustu scén za rodinu Shelby samostatně. V rámci politických hrátek je to pro mě naprosto vyhovující. Srdcervoucí scéna s Arthurem taky boží a jsem rád, že se ukázal Stephen Graham, který je teď naprostou špičkou mezi britskými herci. Tommy se definitivně zbláznil a následky této epizody ho nejspíše vrátí do starých kolejí. Tentokrát ale cítím, že bude mnohem nebezpečnější a nebo naopak zranitelnější?! 3 epizody do konce, finále zatím nejasné. Ale série je opravdu kvalitní, nevypadá stereotypně a působí neotřele. ()

Jilda15

3 díly o ničem. Zklamání, nebudu pokračovat. Prvních 5 sezon bylo parádních, ale tahle finální jakoby úplně změnila mood a atmosféru. Všechny postavy mi najednou přijdou hrozně pretentious a jen jako masky s žádnou substancí. Nevím, zda to tak bylo celou dobu a jen jsem to neviděl, nebo se opravdu změnili tvůrci a scénáristi a začali to psát jinak. Je mi absolutně jedno osud Tommyho, Michaela i jeho umělé gf modelky, je mi jedno, že dcera má cikánskou kletbu. Je to jakoby všechen focus šel na to, jak krásné vypadají záběry. Overhead shoty. Vítr ve vlasech. Zajímavé je, že hlavní "devil" a fašista najednou obrátil a stal se z něj progresivní feminista, co se neobejde bez svojí ženy na business poradě. To je naprostý bullshit z hlediska příběhu. ()

Kaka

Není to ono. Další temná epizoda plná black gipsy magic motivů, které jsou vyhnané do příliš velkého extrému na úkor logiky a pragmatizmu hlavního hrdiny - nota bene střízlivého. Co trojku zvedá do průměru je postava Ady, která si dokáže poradit i s heavy hitters šajbami s nonšalantní elegancí a zároveň je snad jako jediná stále v oldschool módu z předešlých sérií. ()