Hospoda Garrison, oblíbený podnik šéfa podsvětí Tommyho Shelbyho, se stane terčem bombového útoku. Vyděrači ho pak přinutí k vraždě jednoho irského disidenta. (Netflix)

0verseer

Až na závernú scénu vcelku pomalý štart. Inak tradične štýlové a atmosferické stvárnenie ikonického industriálneho Anglicka.  Sklamala off-screen smrť Freddie Thorne-a, ktorý v úvodnej sérii rozhodne nebol zanedbateľnou postavou.  Campbell 2.0 s paličkou je o ešte o poznanie démonickejší a chladnokrvnejší ako predtým. O nových postavách sa zatiaľ len hovorí, na Alfieho Solomonsa v podaní Toma Hardyho sa zatiaľ len čaká. ()

Necrotongue

Od první epizody druhé sezóny jsem nic velkého neočekával a dobře jsem udělal. Šlo o tradiční pomalejší rozjezd, který by mě měl připravit na to, o co v nové řadě půjde. V tomto ohledu tvůrci úkol splnili, jen mě trochu mrzelo, že nepřišli s ničím novým, evidentně se mění jen nepřátelé titulního gangu. 4*- ()

Sany33

Príbeh: Tommy si napochoduje s chlapcami do Londýna a myslí si, že jeho barové ródeo zostane bez povšimnutia. Našťastie sa a scéne objaví jeho sok Campbel a zabráni neodkladnej smrti. Polly s jej vidinami moc príbehu nepridáva. A poprava írčana zatiaľ bez odozvy. Prevedenie: Po dlhšej dobe som sa opäť vrátil k tomuto seriálu a musím povedať, že tie piloti im moc nejdú. Iba ten koniec to zachránil od priemerného hodnotenia. 65% ()

Kaka

Zdaleka ne tak úderný úvod jako u jedničky, ale vynahrazuje to znamenité a vcelku překvapivé finále. V posledních pár minutách se toho stane více, než predtím za celých 50. ()

drackula

Možno nie tak úderný úvod, ale o to poctivejší. Všetky možné teórie, ktoré som si niesol v hlave sa rozplynuli už v úvode a tak som ako divák začínal s čistým stolom. Situácia Peaky Blinders sa zásadne zmenila, ale Tommy Shelby je stále top. Bude aj teraz o krok pred všetkými? 80% Netflix ()