V upraveném příběhu napsaném na motivy slavné divadelní hry z roku 1989 sledujeme životy šesti jižanských žen žijících ve smyšleném městě Chinquapin kdesi v Louisianě. Navzájem se podporují v různých životních situacích, pojí je vzájemné přátelství a společně řeší vše od dětí přes vlasy až po manikúru. Film je milou oslavou ženství. (HBO Europe)

Dale

Originál sa mi páčil hlavne kvôli skvelým hercom - Sally, Shirley, Julia, Tom Skerritt, vďaka ktorým bol príbeh zábavný, smutný, no hlavne uveriteľný. Nemám nič proti nápadu, urobiť z toho černošskú verziu, no ak sa chceli vyrovnať originálu, bolo treba obsadiť podobne kvalitných hercov, čo sa nestalo. Aj vzhľadom k tomu, že ide len o TV produkciu. Latifah beriem hlavne ako komediálnu herečku a tu mi veľmi nesedela, zvyšok hereckého obsadenia bol dosť nevýrazný, vďaka čomu trpel aj príbeh. Emócie ako pri originále sa tu nedostavili, zajtra už ani nebudem vedieť, že som tento film videl, kým pôvodný film si pamätám aj po 10 rokoch. Remake sa nevydaril. ()

mardun

Film "Ocelové magnólie" z roku 2012 je televizní adaptace stejnojmenné divadelní hry Roberta Harlinga, která byla poprvé zfilmována v roce 1989. Tato verze je známá tím, že má kompletně afroamerický herecký obsazení a byla vysílána na televizním kanále Lifetime. Hlavní role v tomto remake ztvárnily Queen Latifah, Phylicia Rashad, Jill Scott, Alfre Woodard, Condola Rashād a Adepero Oduye. Příběh sleduje stejnou zápletku jako původní film a divadelní hra, zaměřuje se na skupinu žen v malém městečku v Louisianě, které sdílejí své radosti, bolesti a tragédie v kadeřnictví, které je středobodem jejich společenství. Tento remake byl chválen za své herecké výkony a za způsob, jakým film přepracoval klasický příběh pro nové publikum. Kritiky a diváci ocenili, že film zachovává emocionální hloubku a humor originálu, zatímco nabízí novou perspektivu a reprezentaci. "Ocelové magnólie" z roku 2012 poskytují zajímavý pohled na silné ženské vztahy a komunitní soudržnost, a to vše skrze unikátní kulturní a sociální kontext. Film je příkladem toho, jak mohou být klasické příběhy přepracovány a aktualizovány, aby rezonovaly s moderními diváky a reprezentovaly různorodější hlasové projevy. ()

Antaeus

Naši árijskí "kamaráti" majú z tohoto filmu temno pred očami. O tom niet pochýb. Bielu držku tu vidno na cca 10 sekúnd. Aj to v gospele. Čiernom. Ako priateľa jednej z postáv. (POZOR! SPOILER!) Čiernej. (KONIEC. SPOILERU.) Romantický TV film, tak to poďme oodpadovať už z nejakého tiežprincípu. Pravda, pôvodne som aj ja plánoval dať nižšie hodnotenie, ale keď som to tu uvidel v čiernych číslach (to asi aby to ladilo k filmu), povedal som si, že budem kazišuk a trošku to tu podvihnem (pred mojím hodnotením "závratných" 26%). Pritom ide o solídnu romantiku, ženy si trošku aj poplačú, chlapi (ak sú aspoň trochu k svetu) to potom patrične využijú vo svoj prospech (tu nechávam priestor na fantáziu každého jednotlivca). Film rozhodne patrí do vyššej kategórie a každý/á Roman Tyčka si príde na svoje. Nedaj sa odradiť miestnym hodnotením. To zrejme pôjde iba o nejakú černotu.. ()

Lovely.Bones

Nevím, čím si to špatné hodnocení tento film zasloužil! Dopředu píšu, že jsem neviděl původní "bělošskou" verzi, ale tahle mi nějak agresivně nevadila. Je to úplně normální, jednoduché, neoriginální dramat pro ženy, při kterém můžou žehlit. A to byl pravděpodobně i záměr tvůrců. Herečky v čele s Queen Latifah jsou milé a sympatické. Není na tom nic moc, co by vám mohlo opravdu vadit, ale je to prostě jenom další v té dlouhatánské řadě filmů stejného žánru. Je to 100% lepší, než jakákoliv Pilcher neb Daniel Steelová. To je můj verdikt ;-) ()