HammerFall - Gates of Dalhalla

22. Oh Fortuna
23. Glory to the Brave
24. One More Time
25. Hammerfall
26. Hearts on Fire (Dragoni)

netahlo

Priserna zalezitost, naprosto bez atmosfery! Divaci asi 50 m od podia, prilis mnoho hostu a setlist mohl byt taky lepsi. A ja kokot si koupil blu ray! ()

B.e.n.Q

HammerFall mám hodně rád, takže nemůžu jinak, než dát plný počet hvězd :) Jedná se o velmi zajímavý koncert, hlavně co se týče jejich pódia :) Ale fanoušci nic extra tedy :) ()

whysoserious

Kapela odvádí jako vždycky profi výkon, dobře zvolený playlist, prostředí krásné, ale diváci během písní dávají strašně malou odezvu, což tomu strašně sráží atmosféru. ()

HellFireFery

HammerFall patří mezi kapely, které mají na každém albu mnoho hitů. Tudíž je radost poslouchat toto DVD. Kapela se navíc snažila, aby se měl divák i na co dívat. Zvolila proto velmi zajímavé místo, které na první pohled nadchne, ale časem se spíše projeví mírný pocit nudy. Kluci poctivě odvádějí své řemeslo, ale negraduji. Fanoušci navíc příliš hlasitě nereagují. Joacim Cans se drží hodně dole (ostatně jako vždy), což je škoda, neboť zrovna díky tomu natáčení se mohl do zpěvu mnohem více opřít. Na druhou stranu se tomu nedá upřít punc originality. ()

Nataniel73

Na úvod musím povedať, že HammerFall je moja najobľúbenejšia hudobná skupina a tak objektívne hodnotenie tohto DVD je pre mňa o čosi zložitejšie. Napriek tomu musím pripustiť, že lokalita konania výročného koncertu nebola zvolená zrovna šťastne. Akýsi kameňolom na severe Švédska a ďaleko od civilizácie určite neprilákal toľko fanúšikov ako si kapela predstavovala. A poloprázdne tribúny, ktoré sú navyše ďaleko od pódia poriadnu atmosféru ani vytvoriť nemôžu. Koncertu to rozhodne neprospieva a upršané počasie v závere vystúpenia taktiež. Možno mohla kapela predsa len 5 rokov počkať a dvadsiate výročie osláviť niekde na futbalovom štadióne napríklad v Nemecku. Tento názor podporuje aj skutočnosť, že oslavy sa konali po vydaní ich najslabšieho albumu Infected (našťastie z neho kapela vybrala tie lepšie songy). V každom prípade si však kapela koncert maximálne užila, zvolila aj reprezentatívny playlist a pozvala si viacero atraktívnych hostí. Napríklad taký Mikael Stanne celkom rozprúdil stagnujúci koncert a vidieť Stefana Elmgrena znova na pódiu je zážitok pre každého verného fanúšika. Práve tieto momenty z koncertu považujem za najsilnejšie plus nádhernú a nie často hranú baladu Always Will Be. Za zbytočného hosťa považujem TEAM Cans, ale odhliadnuc od toho sa záver koncertu vcelku vydaril. Neodpustím si však poznámku k speváckemu výkonu Joacima Cansa, ktorý si veľa vokálnych liniek zvykne upravovať smerom nadol a na pódiu mi príde až nezdravo sebavedomý. Aj napriek viacerým výhradam koncertu udeľujem 4 hviezdy a slušných 80%. ()

Lukoh

Dobrý koncert s kopou hostí, no obecenstvo so slabou, povedal by som tak nanajvýš 5000-ovou, účasťou všetko úplne spláchlo do záchoda... :-/ ()