These Final Hours

• Veľká Británia These Final Hours

''Už sme, došľaka, mŕtvi! Bude to bolieť a ja to nechcem cítiť!'' Náraz nastal o pol ôsmej ráno a zasiahol Severný Atlantik. Celé východné pobrežie Severnej Ameriky je postihnuté, západné pobrežie Afriky a celá západná Europa sú preč. Ľuďom do konca sveta zostáva dvanásť hodín. Práve teraz osud zvedie dohromady Jamesa (Nathan Phillips), ktorý uniká pred bolesťou na megapárty, aby sa poslednýkrát "rozbil", a malú Rose (Angourie Rice), ktorá zúfalo hľadá svojho otca a ktorú James zachráni pred istým znásilnením. Kanada, Mexiko a Stredná Amerika sú vymazané zo zemského povrchu, čas sa neúprosne kráti a ľudia sa z neho snažia využiť čo najviac. Koniec sa blíži... (sochoking)

darkrobyk

Na úvod je třeba říci, že se nejedná o post-apo, ale před-apo, jelikož konec světa se teprve blíží. Pravda je, že zbývá 12 hodin a lidé se postarali o to, aby země vypadala tak, jako by ji katastrofa již převálcovala. Chaos, zmatek, sebevraždy, vraždy, dekadence, orgie, drogy, chlast a nespoutaný sex. Každý chce strávit poslední hodiny jinak, někdo nemá na výběr...vlastně nakonec se ani moc vybírat nedá. Hlavní hrdina se chce před smrtí zbourat do němoty, ale plán se mu jaksi vymkne z rukou. Snaha zachránit ztracené děvčátko ho přinutí uvědomit si, co všechno udělal špatně. Krásná ukázka jak lze s minimem udělat dobrý film. Čtvrtou hvězdu si zaslouží konec, jelikož byl velmi nejistý, ale mnou tentokráte toužebně očekávaný. ()

Aljak

Apokalyptické filmy nezvyknem vyhľadávať, ale tento ma celkom zaujal svojim popisom. A musím uznať, že to vôbec nebolo zlé. Tá atmosféra strachu a zároveň nádeje, ktorú so sebou prinášala apokalyptická vlna, bola vykreslená naozaj výborne. Len škoda, že po dejovej stránke to bola trochu nuda, keďže celý film spočíval len na tom, aby sa ústredná dvojica ešte rozlúčila so svojimi blízkymi a pripomenuli si tie najdôležitejšie morálne hodnoty. ()

kulyk

V jakémsi zasunutém komentáři, připlácnutém zde, na ctnostné česofudě, jsem se dočetl o závanu naděje, který provází závěr flmu. Jinak bych si jej nevpustil do obytného prostoru, jež momentálně okupuji svým luzným tělem kardinálního pašáka. A to bych chyboval, neboť právě ono vyústění, dodrcnutí, či pokud chcete, tak ukončení díla ospravedlňuje veškeré lapsy (ano, je to volitelné, proto lapsusy dnes vynechám, šťourálci), které mu předcházejí. Pro mě šlo o milé kraulování proti proudu běžné holly a bolly údské zábavy. Pokud mohu také dopomoci někomu k nečekanému zážitku, pak opakuji s vážnou tváří - závan naděje na konci stojí za vidění. Mrk, mrk. Šmak je mrkev. ()

BoredSeal

Strašně nenápaditej úmor. Apokalyptické filmy jsou vděčný žánr a už jsme jich taky hodně viděli, povedených nebo trapných. Tento film nepřináší žádný zásadní příspěvek na téma jak strávit poslední hodiny života ani nevede intelektuální diskuzi o smyslu života a smrti (i když by to nějaká nebohá amatérská duše o něm byla schopna říct). Hlavní hrdina James si představuje jako charakterní konec opít se/nadrogovat na párty, aby si nevšiml, že na konci světa hoří. Tento plán mu naruší asi čtyřikrát racionálnější holčička, kterou je třeba odvézt a fakt, že na cílové párty najde ještě dementnější lidi než je sám. Jediné filozofické poslání filmu, které jsem vydedukoval, je těžký úděl Jamese vybrat si, s kým chce bolestivě střízlivý uhořet, až mu dojde, že se má polepšit, což je na ucouraný spád filmu velmi velmi málo. Film je strašná nuda, všechno je předvídatelné. Jeho představitel zná dvě herecké polohy - první je emoce, kdy pár vteřin retardovaně zírá s pootevřenou pusou a druhá je ehm, vyšší emoce jeho postavy, kde hledá láhev alkoholu/pije po hltech whisky, protože ten herec asi vyšší emoce než pootevřená pusa nezmákne. Bizár začíná. James za všech okolností jezdí s upraveným účesem a v mega vedru s dlouhýma kalhotama a s jeho pitným režimem a obsahem alkoholu v krvi by sotva zvládl cestovat 12 hodin po Austrálii. Během cesty s holčičkou jedou okolo mrtvých anebo znásilněných lidí, na party jsou svědkem úspěšné ruské rulety a seznámil se s ní těsně před pedofilním znásilněním ve trojce, ale stejně jí brání vidět mrtvoly jejích příbuzných, aby jí to náhodou nezkazilo zbylých 7 hodin dětství. Pokud by celá Země byla plná takových lidí jako je James a jeho známí na párty, byla by apokalypsa nutná jako čistka nejotravnějších bytostí ve vesmíru. Kromě holky je ve filmu ještě jedna normální postava - hrdinova matka, která chce do apokalypsy zkusit stihnout složit puzzle. To je fakt málo. Příště prosím, aby filmy netočili diskofilové, kteří si asi neumí představit lepší způsoby trávení posledních hodin existence. ()

JASON_X

Skvělý nápad! Postapo už je nuda a vopruz a čumíme na něj každou chvíli, tak tu máme pro změnu preapo! Australáci jsou jak známo hodně divoká a šílená cháska, mají to holt ve svých kriminálnických genech, ale že by všichni v posledních hodinách pozemského života propadli hromadným sebevraždám, davovému šílenství, bezuzdnému násilnickému běsnění nebo divokým orgiím, se mi zdá trochu přitažený za vlasy. Ale dobře se na to kouká, to jo. Jen mi trochu pokazila dojem z filmu ta blonďatá holka svým afektovaným, nedětským, nevěrohodným projevem. Nic bych za to nedal, že v reálu je to třídní primadona, šprtka, žalovnice a rozmazlená fiflena. A taky jsem vůbec nepochopil, proč James odjel od své krásné, oduševněle se tvářící a těhotné milenky k té neuvěřitelně vulgární čůze a primitivní dilině na tu vymaštěneckou párty. No nic, stejně dám pět, protože chci, protože to i přes ten melodramatický pathos mělo slušnou existenciální hloubku a protože konec byl... "beautiful". Jinak - nevím jak vy, ale já bych při čekání na Konec udělal to, že bych si vzal flašku červenýho, vylezl bych na nějaký kopec s vyhlídkou do kraje, pustil si nějakou fajnovou muziku a v klídku si počkal na valící se oceán nebo oheň nebo na co a nadšeně to všechno pozoroval, dokud bych nezhebnul, přesně jako Woody Harrelson v 2012. Ale je jasný, že kdyby se na tom kopci objevil někdo další, tak bych ho vztekle rozsekal na kousky mačetou nebo ho aspoň umlátil šutrákem, protože při svém vznešeném umírání a vstupu do nirvány bych vedle sebe samozřejmě nesnesl žádnýho hnusnýho cizího xichta! ()