Sága: Prokletí stínů

• Česko Sága: Prokletí stínu (viac)

Ve Druhém věku se válka bohů rozhořela naplno a živých bylo stále méně. Lidé proto založili Řád, v němž ze zoufalství spojili své síly s pyšnými elfy a proradnými trpaslíky. Zatímco se Řád snažil vzkřísit civilizaci, na západě znovu ožilo dávné zlo. Temnými kouty špinavých krčem se plíží šepot tajného spolku spiklenců, známého jako Stín, jehož hrůzní vyslanci již překročili hranici země. Magistři Řádu proto vyslali své vlastní špehy, aby včas zmařili plány nepřítele. Lidský poutník a vyslanec Světla Keltus, lovkyně odměn a nemilosrdná elfka Nemyt a svojí loupeživou hordou zapuzený ork Kullimon se pod přízračně žlutým nebem kraje Battlegrave vydávají hledat tajemný artefakt, jehož pomocí chtějí služebníci Stínu znovu nastolit vládu pána temnot Gotha Azula. (TV Barrandov)

Tom_Lachtan

Totální béčko, které by ovšem béčkem být nemuselo, na rozdíl od kolegů od Asyla, sem tvůrci nevecpali dokonce ani jedinou černošskou postavu (ale zase jsou tu ohyzdní skřeti, ti tento nedostatek vůči politice korektnosti napravují, tak snad nedostali od USA pokutu za nebetyčný rasismus). Děj je ale na stejné kvalitaticní úrovni, jako třeba většina neHowardovských Conanovek, co jsem četl, navíc má skvostné masky (skřetí tváře, oči hlavní a jediné elfky) a některé souboje vypadají o dost lépe, než ve fantasy s pětkrát větším rozpočtem. Souboje jsou taky docela fajn, ač nevypadají jako něco, na co by dozoroval mistr šermíř (nebo alespoň lepší amatér, který v létě blbne po hradech českých), ale rozhodně nevypadají jen jako tupá bezkrevná choreografie, bohužel to ale neplatí o všech soubojích, polovina z nich je jednoduše na kulhavého koně. A dokonce i ten hlavní přihlouplý paladin (který vlastně není ani jednou jako paladin označen, ale znáte to..) vypadá docela poměrně nedebilně a daří se mu eliminovat štěněčí xicht, kterým je nejspíš od přírody vybaven. Nu, je to prostě hovadina, ale vkusná hovadina, které prostě narvu tu hvězdičku navíc jako potěšení z provinilých gulitypleasuerů. ()

Vykuk

Pro milovníka fantasy a RPG her, jako jsem já, pohodová a příjemná pohádka. pár věcí bych sice rád viděl jinak a neuškodil by tomu větší rozpočet (hlavně více komparzu a kulis), ale na tu bídu... můžu říct, že jsem se bavil mnohem víc než například u tak vychvalovaného (což nechápu) Vlka z Wall Street. Prostě tisíc lidí - tisíc chutí. Nejlepší postavy ork s elfkou, člověk mě spíš štval a trpaslíci se dost nepovedli, ale vzhledem k tomu, že to byli služebníci pána smrti, budiž:) Shrnuto a podtrženo.. objektivně by to byla asi 1*, ale páč mám pro tuto tématiku slabost a přeci jen to byla celkem fajne pohádka, s klidem lepší průměr 3*. ()

RoyBatty444

B-Movie. Celkom pozerateľné fanúšikovské fantasy s niekoľkými vydarenými scénami. Príbeh neurobí dieru do sveta ako ani špeciálne efekty a emočných filtrov viac ako dosť. Dobré stvárnenie Orkov a celkom uveriteľné zlo, ktoré ale hralo podradnú rolu pri osudoch hlavných hrdinov.Musím dodať, že som milovník sci-fi a fantasy tak pre ostatných hviezda dole. ()

Synesis

Film docela zari originalnima barvama :) Jakoby preexponovanej nebo jak se tomu rika. Opravdu zajmavy. Hudba neni spatna. Vzhled trpaslika pobavil. "S rybama to nedelam ... Nestojim o vodni stetky ... :D ". Pribeh trosku slabsi. Kdyz uz efekty tak sranda :D Je to tak 60 max 65. Vzhledem k tomu jaky mel finance ( https://www.kickstarter.com/projects/arrowstorm/the-shadow-cabal-feature-film ) je to skoro genialni pocin :D 45 mi prijde nespravedlive malo kdyz jen pomyslim na blbosti co maji obrovsky rozpocty a jsou hrozny a maji tu mnohem vic procent.. Natocit za velky penize spatnej film neni obtizne, ale natocit za minimalni aspon takoveho.. Takze vzhledem k nespravedlnosti celeho sveta (a uzivatelu csfd :D ) dam 4*. (jeste dodatek ~ na otazku "jakej film bys mi doporucil" by tenhle asi jen tak neprisel na radu) ()

Brodequin

Bylo to amatérský a nebylo. Herci hráli špatně, i dobře. Brát to jako amatérský film, tak tleskám. Ale režisér má už něco za sebou a tak bych čekal víc. Kažopádně mě film celkem překvapil a díval jsem se až do konce. Jsem rád za každýá fantasy a tohle koukatelný určitě bylo. Lepší než pořád ty nudný drama a krimi. Díval jsem se na to jako na nekomerční snímek a jsem spokojen. Lidi co dávají takovým filmům odpad by si měli sami vyzkoušet něco natočit, aby věděli kolik je to práce. Úplně nejjednodušší je sedět doma na prdeli nebo v kině a rozhazovat kritiku. To umí dneska každej... ()

• Natáčení probíhalo v americkém Utahu. (Terva)
  • První scéna, kde proti sobě bojuje Nemyt (Danielle Chuchran) a Fangtor (Adam Abram), byla natočena jako koncept pro případnou sérii nebo film. Scéna se natáčela začátkem roku 2012 a zbytek filmu byl pořízen později v srpnu. Diváci si mohou všimnout, že kostým Nemyt je jiný a Danielle Chuchram vypadá dospěleji. (Kritiq)