...aneb 25 let příběhů v písních Michala Horáčka. Záznam koncertu ze Státní opery Praha k 60. narozeninám vynikajícího českého spisovatele, esejisty, novináře, textaře, básníka, producenta a vystudovaného antropologa. (oficiálny text distribútora)

patrikus

NAPROSTO BOŽSKÉ, I KDYŽ TROCHU "NABUBŘELÉ", jen ta instrumentace, předpokládám O. Brzobohatého absolutně ztrhala rysy HAPKOVA rukopisu !!!! ()

kingik

Složité texty Michala Horáčka se ocitly v příliš jednoduchém meziprostoru a nějak se jim z něj nechtělo ven. V nových úpravách už písně tolik nezněly a najednou pro mě nebyly ani nadčasové, ale ani zastaralé. Zkrátka jim chyběla dobrá "image". Když zakvílel některé z nich Vojta Dyk, tak to rovnou celý koncert mohl jít do kopru. Když si však "S cizí ženou v cizím pokoji" vzala do parády Lucie Bílá s Michaelem Kocábem vznikl celkem působivý duet. Nedělo se tak příliš často a se složitostí interpretace písní dua Hapka & Horáček se vyrovnal jen málokdo. Po letech se to nepodařilo ani Rišo Mullerovi a skladbám "Rozeznávám" a Štěstí je krásná věc" chybělo hodně do dřívější poslechovosti a nadhledu. Komorní pojetí se nabízelo ke skladbám téměř automaticky, ale koncert na mě nezanechal žádný veký dojem. Mé hodnocení: 40% ()

D.Moore

Neskutečně nafoukaná a slizká záležitost. Za zmínku stálo jen přirozené vystoupení Anety Langerové, která velmi pěkně nazpívala Denim blue od Hany Hegerové, a účast Jany Kirschner. Zbytek? Třikrát culící se idol dívčích srdcí Vojtěch Dyk, na kterého jsem už solidně alergický, dvakrát chrchlající Michael Kocáb (z toho jednou s Lucií Bílou), jednou jakýsi muzikálový metrosexuál (ale zřejmě byl známý, jelikož televize neusoudila za potřebné, představit ho)... A na závěr absolutně (tj. ještě hůře než obvykle) neintonující Richard Müller, který byl očividně pod vlivem... Něčeho. A všichni zpívali tak "procítěně" a tvářili se u toho tak zarputile umělecky... Fuj. Texty Michala Horáčka mám rád, ale tohle byla hrůza. ()

Snorlax

Počin to je jistě chválihodný, Michalu Horáčkovi, jednomu z posledních žijících českých básníků, uspořádat k narozeninám koncert. Kdyby na tom koncertě zpívali zpěváci, byl by to určitě i zajímavý umělecký zážitek. Ani 50% vystupujících však zpívat neumí ani náhodou. Celkem bych ocenila, kdyby u té zpěvácké šmíry byly jmenovky, abych se jejich trapným výkonům pro příště vyhnula. Nebohý Michal Horáček, co komu udělal, že mu zpíval takový póvl? ()