Hotel Adlon

• Česko Hotel Adlon (viac)
TV spot
Nemecko, 2013, 4 h 49 min (Minutáž: 96–97 min)

Réžia:

Uli Edel

Kamera:

Hanno Lentz

Josefine Preuß, Heino Ferch, Marie Bäumer, Wotan Wilke Möhring, Rosemarie Fendel, Katharina Wackernagel, Amy Mußul, Sunnyi Melles, Burghart Klaußner (viac)

Rodinná sága o zakladateľoch a dedičoch jedného z najluxusnejších svetových hotelov. Hotel Adlon v Berlíne je jedným z najluxusnejších svetových hotelov a miestom, kde sa už desiatky rokov stretávajú obchod, politika a peniaze, a kde sa vždy môžete spoľahnúť na diskrétnosť. Čo všetko však bolo potrebné na to, aby sa vízia jedného muža stala skutočnosťou? Rodinná sága sleduje osudy rodiny Adlonovcov a ich hotela od jeho otvorenie v roku 1904, cez 1. svetovú vojnu, divoké dvadsiate roky, nástup nacizmu v tridsiatych rokoch, 2. svetovú vojnu, povojnpvú éru a rozdelenie Berlína, až po znovuotvorenie hotela v deväťdesiatych rokoch. (STV)

TV spot

ostravak30

Řekněme, že příběhy z doby první republiky mám moc rád, protože miluju První republiku a vůbec začátek 20. století. Tak jako tak, příběh postupně protne první i druhou světovou válku. Proč ne. Nejvíc jde právě na určitých místech či budovách vidět, jak se doba i svět mění. A na hotelu je to vidět hodně. Já osobně jsem si příběh užil. Možná by si víc zasloužila rozvinout ta první neuznaná láska. Každopádně mě mini série zaujala, ale jsou tu určité detaily, které mě znemožnily dát větší hodnocení. Například hlavní hrdinka by musela mít silně přes devadesát, ale její dcera v závěrečné scéně rozhodně na to, že by měla přes šedesát nevypadala. Nicméně to všechno jsou detaily jinak zajímavého příběhu. Mám zkrátka pocit, že tomu ještě něco chybělo. Možná, že je škoda, že mini série neměla více dílů a že jsme neviděli třeba dobu socialismu až do dnešní doby. Každopádně první a poslední díl byl zajímavý hodně. Bylo to kvalitní, bylo toho málo, ale něco tomu chybělo. Nějaké koření navíc... ()

rikitiki

První díl vypadal dobře a nadějně. Krásná výprava, ve které se odehrával příběh zakázané lásky a příslib do dalších dílů, které měly pojednat první a druhou světovou válku. Což by v prostředí superluxusního hotelu mohlo být dost zajímavé. Jenomže druhý a třetí díl na velkou historii úplně rezignovaly. Války se jen zmíní v několika větách, objeví se pár uniforem, ve třetím dílu pár scén z konce války, ale tím to hasne. Místo toho vyplnilo děj čím dál víc ucajdanější vyprávění postarší pamětnice, které se čím dál víc podobá nejpokleslejší červené knihovně. Zmršená investice do historických kostýmů. ()

kolemjdouc

Tři epizody napěchované historií jednoho hotelu.Úspěchy střídaly malé i velké tragedie a malé i velké události ve světě..A extra počin byl když paralelně vyprávěla příběh Sonja.Jsem spokojena s výběrem  herců a režií.Velmi pečlivě vybrané kostýmy.Kvalitní práce maskérů.Velmi profesionální kamera.Tentokrát jsem s Němci bezvýhradně spokojená. ()

Wartord

Je mi úplně jedno, jestli nějaký hotel Adlon existoval, jestli Rusové chlastali ve sklepě, až z toho vzniknul požár. Tady jde hlavně o to, jak v tehdejší době lidé důvěřovali všem, i těm, kteří si to ani nezasloužili. Nakonec osobnosti s trochou empatie, kterých bylo v té době jako šafránu, a morální povinností snažit se pomoci lidem, kteří předtím vědomě ublížili, dopadnou nejhůře. Z dnešního pohledu je v seriálu všudypřítomný falešný optimismus tím, nad čím jen syknete mezi zuby a kroutíte hlavou, jak lidé byli tehdy hloupí. No jo, to ale nebyla žádná média, internet atd. Co mi ale vadilo, byla ta přílišná zkratkovitost, kdy se snažili vměstnat do tří dílů 20 let života. Člověk jednou odvrátil hlavu od obrazovky a už se to odehrává v jiném roce... Masky byly ale skvěle provedené. ()

pafka

Strhujici rodinna saga, ktera se odehrava od zacatku 20.stoleti az po soucastnost. Skvele odvypravene, skvele zahrane (vyborna Josefine Preuß) az po herce uporne strnule (Wotan Wilke Möhring), atmosfera, vyprava, masky (mohli by se v Hollywoodu neco priucit). Tohle se povedlo, vazeni. Nejslabsi je dle meho druhy dil. ()

• Jedním z největších skandálů 20. let se v Berlíně stal rozvod Louise Adlona (v serálu Heino Ferch). Stejně jako v seriálu se zamiloval do Heddy (Marie Bäumer), kvůli které opustil po patnáctiletém manželství svou ženu Tilly a svých pět dětí. (Jitomirka)
  • Brandenburská brána bola pre účely filmu naskenovaná, aby sa dala použiť ako verná animácia v rôznych epochách. (Arsenal83)
  • V seriáli je 103 rolí s replikami a podieľalo sa na ňom viac ako 2000 komparzistov. (Arsenal83)