Velké červené pilulky nazývané special silencers podporují meditaci mnichů, ovšem při nesprávném požívání způsobí bolestivou smrt. Musí se jíst na lačno a nikdy ne v kombinaci s jídlem. Nezkušenému člověku tak z břicha začnou ihned růst dřevěné kořeny. Tajemných pilulek zneužívá zlý člověk, který chce získat moc nad jedním indonéským městečkem. Může ho zastavit Hendra (Barry Prima), který je synem zavražděného starosty a mistrem bojových umění. (Epistemolog)

corpsy

Až tak by som to zase nepreceňoval. Aj keď to má grády ( hlavne gore ) a atmošku ráznych Z-etkových produkcií, na svoju minutáž je to obludne zdĺhavé. V tomto prípade je to hlavne problém v tom, že sa tvorcovia chceli odvďačiť dvom žánrom, ktoré pre zlúčenie potrebujú niečo špeciálne. Horor a akčný film sú kategórie, ktoré vedia spolunažívať a komunikovať. Tu sa to nepodarilo vyvážiť. ()

Karlos80

Tak tohle to byla pecka!!! Neuvěřitelný, šílený, brutální a hlavně nebetyčně zábavný indonézsky martial arts/kung-fu brak! Je to film s non-stop akcí a se poustou nechtěně zábavných momentů, efektů (exotické zvukové efekty, chytlavé syntezátorové skóre atd) a hlavně pak s opravdu velkým množstvím parádně grafického gore a krveprolití! Všechny ty akční scény a speciální efekty, jsou samy o sobě překvapivě dobré, dobře udělané, že jsem byl kolikrát až zaskočen a překvapen, vzhledem k nízkému rozpočtu filmu. Vše tady vypadalo neuvěřitelně živě, není to nic u čeho byste museli příliš přemýšlet (jednoduchý přímočarý příběh), akce je též krásně přímočará, je to jedna ohromná zábava, ocenit též musím choreografii (nejen soubojů) a celkovou vynalézavost, je to opravdu téměř obddivuhodné, jak si lidi kolem tohoto filmu, se vším tak hravě a s vtipem pohráli, a co všechno byla ve své době "nejen" indonészká kinematografie vyprodukovat! Mezi tou spoustou povedených akčních sekvencí, bych určitě vyzdvihl tu s náklaďákem, která byla velmi podobná scéně z filmu "Dobyvatelé ztracené archy" s Harrisonem Fordem, ale tato byla natočená o celé tři roky dříve! Tenhle film má prostě šmrnc a potřebné grády k tomu zaujmout a oslovit téměř kohokoliv (nejen příznivce a fanoušky akčních obskurních raritek), no pokud se k němu už dostanete (je to ale docela obtížně sehnatelný film, neexistuje oficiální DVD, verze kterou jsem viděl byl anglicky dabovaný přepis z VHS od společnosti Delta Video z Nizozemska, kdy logo této společnosti vyskočilo na obrazovku nejméně 5x za celý film) určitě nebudete litovat a garantuji vám, že budete mít chuť si ho pustit někdy znovu. Tak jako já, hned druhý den! Ukázkový trash a jeden z nejsilnějších asijských hororových drahokamů! ()

Flipnic

Bylo nebylo ... před několika desetiletími v Indonésii ještě než válel v bojových uměních mistr Iko Uwais, valil v rámci subžánru Barry Prima. Osobně nemám tohoto týpka zatím nijak nastudovaného, ale faktem je, že bojová umění ovládal perfektně, profesionálně, hýbat se uměl obstojně a natočil pár filmů, které v tamnější křovinatě-deštné Indonésii sklízely značný úspěch. Potom s natáčením těchto filmů skončil a tím skončilo i období "martial arts flicků" v Indonésii, než se po létech sucha objevil Uwais ... Přitom filmy z této zěmě, které jsem osobně viděl byly sice šíleně trashovité, ale hodně hodně zábavné!! Byl to takový mix japonské 70.kové a 80.kové "martial arts-exploatace", ve které se proslavili zejména "karate-mašina" Sonny Chiba a později jeho svěřenec Henry Sanada, a západní "post Bruceovské dekády, kdy se amíci tak nějak v žánru hledali (např. trashové filmy Jima Kellyho) ... Tolik teorie ve zkratce. Nyní k filmu. Klasika, Na Barry Primu a jeho kamarádku (jméno nevím a nemám tušení) nabíhají desítky opálených zlosynů a oni je kopou a kopou a kopou ... až jim všem držky nakopou... Na Barrym se mi líbí, že jednak je poznat že umí a jednak nijak nenapodobuje Bruce Leeho, jak měla obrovská spousta "herců" tohoto ražení ve zvyku. Má svůj styl, svoje pohyby a z 80% používá nohy ... no dopřejme mu to, i když je to dost neefektivní ... Film ale oplývá ještě další zásadní ingrediencí a to jsou krvavé GORE scény, které jsou dobře udělány, dobře se na ně dívá a dokážou diváka vhodně rozveselit. Většinou jde ale o vyrůstání jakýchsi kořenů z útrob člověka až do nechutného rozkladu ... Tahle raritka je trash jak když vyšije, kdybych ho měl hodnotit oběktivně, šlo by hodnocení níž, ale já se skvěle bavil tou nezvyklou exotikolu, gore, souboje atd. ()

Dellamorte

Z očakávania " RICKY-OH " som dostala len Oh. Určite skvelá radovánka pre fandov, no ja som do toho špŕtla kôli nádejným shotom a hlavne gore. To je na svoju dobu vymalovené skvelo, avšak tie fighty ( pri tej lesne akrobacii som žasla ) ma neoslovili, ako ani skoro až zombie syntesound. Ricky na to išiel zbystra do vulgárneho rýchla, no tu mi vadil silený humor ( v dobe pôrodu neoddelitelná súčasť ) tiež horda scén, ktoré by po dôslednejšom strihu zvýšili volume . Ak preskočím Rickyho, tak po zhliadnutí " DEVIL RETURNS " som ušetrila 3 fláky, ktoré zasielam. Ale tú poctivú snahu cením. ()

TERRORDROME

Dej tohto Indonézskeho akčáku by sa asi dal najlepšie popísať anglickým výrazom BULLSHIT! Niekde v palmovom hájičku operuje stupídny vidiecky gang a celý film skáču na každého kto je taký hlúpy že sa špacíruje po vonku. To trebárs ide jeden lesom, záporák sedí na strome, vysype na neho z vreca hromadu hadov a diabolsky sa smeje. V okolí sa však vyskytuje aj niekoľko hrdinných indivíduí, ktorým nerobí problém zas a znovu zmárovať zopár tuctov buranských gangstrov čo sú taký chudobný, že väčšinou nemajú ani len topánky. Celé mi to nejak nedávalo zmysel, záporácky Boss má nejaké pilule ktoré dáva ľuďom do jedla či pitia a tým potom z brucha vyklíčia korene ktoré ich pekne krvavo zabijú. Ak mal tento film vôbec nejaký rozpočet, tak väčšinu z neho asi zhltli práve tieto podarené gore efekty. Inak je to hlavne bojovka, kde kučeravý amerikánsky geroj a udatná amazonka v úzkej sukni predvádzajú karate kopy čo im len kĺby dovolia. Choreografia súbojov je z polovice celkom slušná a z polovice jasne smiešna, nevyhýbajúca sa odzadu pusteným záberom "výskokov" na vytvorenie dojmu superschopností hrdinov. Plusom je okrem striekajúcej krvi aj nejaký ten humor počas akcie, či už chcený alebo náhodný. Keď sa hrdina kotúľa v sude a odsekáva pritom protivníkom nohy je to určite vtipné a takisto keď im drví gule a potom frajersky predstiera že sa holí mačetou. Nezmyselný improvizovaný dej, veľa pochybného karate, zabijácke korene a dôjde aj na hlavu v cirkulárke. Niet pochýb že je to strašná hovadina, ale tou svojou drevorubačskou nemtavosťou dokáže solídne pobaviť. ()