Dragonfyre

• USA Orc Wars (neoficiálny názov)
Ukážka z filmu

Aby se oprostil od okolního světa, bývalý voják John Norton koupí ranč na odlehlém západě Ameriky, kde je napaden zvláštní skupinou vetřelců včetně nádherné elfí princezny a původního amerického mystika. Když však napadnou jeho majetek orkové, John musí opustit svou izolaci a stát se hrdinou dřív, než orkové obětují jeho nové schopnosti a vypustí na náš svět temnou magii. (eMeMko)

Ukážka z filmu

verbal odpad!

Je to skoro úplně jako Pán prstenu! Tedy kdyby jej napsal náctiletý narkoman, natočila banda bezdomovců z výtěžku týdenního somrování a osadili jej tolik talentovanými, slizkými neherci, kteří ještě nedávno hrdě vypínali svá enormní pohlaví a jiné otvory v nějaké Hustlerovské, lechtivé parodii s názvem The Fuckership of the pink. Vynikající doplněk k bitchování se ostnatým drátem. Co se ale musí fuckt nechat, je, že ti orkové dělali túze krásně "vrrrrrr". ()

kaylin

To už i výstřel z pistole budeme dělat digitálně? Na to, že je to označováno za amatérský film, je rozpočet okolo 1 500 000 dolarů celkem dost. Ano, v Hollywoodu nic moc, ale i s tím se dá něco dělat. Třeba tohle. Strašné efekty, špatní herci a do toho splácaný příběh o tom, jak se lidé postaví orkům. Jedná se o válku, která je přenesena do současnosti. Nápad zajímavý, ale ne zase nijak moc dobrý. Provedení samo o sobě pak špatné. Co se musí nechat, to jdou masky, které se povedly. Jsou ale až příliš podobné těm z "Pána prstenů". Kde je trocha originality? Na čem jiném pak mají amatérské kousky stát? ()

eMeMko

Dlouho jsem zákulisí tohoto filmu sledoval, sháněl informace a posléze samotný film, ale ke zhlédnutí jsem se dostal teprve teď a nutno říct, že jsem trochu rozpačitý. Příběh je samozřejmě šílený a plný filmových klišé, hlavní hrdina nesmrtelný a úmrtnost orků naopak vysoká, nicméně kdy se Vám podaří vidět v jednom filmu vedle sebe orky, draka, obrněné vozidlo, čtyřkolku, katapult a spoustu automatických zbraní? A jelikož "amatérským" filmům fandím, srovnám tento snímek s "profesionálním" a vyhypovaným filmem z české produkce, konkrétně se snímkem Saxana a Lexikon kouzel (2011). Co se týče CGI, vítězí jasně Orc Wars, a to navzdory tomu, že tvůrci disponovali podstatně menším finančním rozpočtem. Herecké výkony bych hodnotil jako plichtu, což je ale celkem smutné, vzhledem k tomu, že v Saxaně hráli "profesionální" herci, z nichž někteří patři mezi legendy české kinematografie. Kamera a střih je asi jediná kategorie, kde Orc Wars prohrává, no a příběh? To nechám na posouzení ostatním. Já se ve finále celkem bavil a i když Orc Wars rozhodně nedosáhnou na Oscary, myslím si, že stojí za povšimnutí. ()

Mi Nü-Chai

Kombinace diskontního Pána prstenů s diskontní Temnou věží. Symbolicky neobyčejně bohaté, myšlenkově chudé, ale to je jedno. Čtyřkolka a souboj APC s drakem FTW! ()

• Armádu orků, ať už je ve filmu jakkoliv velká, tvořilo vždy pouze 6-8 herců. Vícenásobného efektu bylo dosaženo zčásti pomocí postprodukční replikace a zčásti díky vhodným záběrům a střihu. (eMeMko)
  • Postprodukce filmu byla zčásti financována pomocí projektu na kickstarter.com. Tvůrcům se touto cestou podařilo vybrat téměř 25 tisíc amerických dolarů. (eMeMko)
  • Natočení probíhalo v Salt Lake City a Los Angeles. Filmovalo se celkem 15 dní. (eMeMko)