Stropem prokapávající voda doslova změní život mladé Syd (Radha Mitchell), naivní a ctižádostivé asistentce redaktora slavného newyorského fotografického časopisu. Kvůli ní zazvoní u své sousedky, kdysi slavné umělecké fotografky Lucy Berliner (Ally Sheedy). Na heroinu závislá Lucy žije se svojí milenkou Gretou (Patricia Clarkson), bývalou Fassbinderovou dvorní herečkou, v bizardním světě party a drog... (Pohrobek)

blitzer

Podivnej film, vlastně se v něm ani nic moc neděje. Všechno plyne takovým opojeně poklidným tempem a najednou šmitec. Ale nenudil jsem se. Bohužel ke konci mě pěkně začala štvát postava fotografky Lucy, která kloudně nevěděla co vlastně chce, a když už jsem konečně čekal nějaký její životní rozhodnutí, tak milá Lucy... ale to bych spoileroval. Co se mi na filmu nejvíc líbilo, byla skvěle zahraná fetka Patricie Clarksonové. ()

Arsenal83 odpad!

Skutočne vrcholné umenie, ale jedine že človek verí na lesbické vrcholy klitorisálneho pôvodu. Áno, film, nie životopisný, ale akože zo života istej Nan Goldin nemohol vyzerať inak. Tvrdí, že jej sestra spáchala samovraždu lebo bola lesba, ona potom mala ako 13-ročná vzťah so starší mužom = pedofília, fajčila mu a s ním aj marihuanu, po všelijakých potulkách sa v osemnástich začlenila do gay a transgender komunity, kde začala obdivovať drag queens a odvtedy začala veriť na tretie pohlavie, za ktoré bojuje dodnes. No a popri tejto náročnej práci váľania sa v pelechoch sa stala aj opiátovo závislou. Jej vlastné slová, jej vlastný príbeh. Fakt hodné sfilmovania, hoci tu nešlo o tak zložité procesy. Tu ukázali len drogovú závislosť a lesbické trojky ať štvorylky, v závislosti od toho,  a koľko pohlaví veríte, lebo aj ten chlap vlastne mohol byť ženou. ()

dopita

Film obsahuje několik zásadních důvodů k tomu, aby se mi nelíbil: Nemám rád filmy z drogama nasáklýho prostředí, nemám rád filmy odehrávající se ve světě kterej je reálnej a přitom cíleně (a nereálně) nehezkej, nemám rád Ally Sheedyovou a Patricia Clarksonová se mi vyloženě hnusila, i když musím uznat, že tu permanentně zmatlanou skopčáckou vopici zahrála výborně. A ještě bych měl pár výhrad, jako např. vztah mezi Syd a Lucy mohl mít trochu větší grády (o odhalenejch kůzlat), zamrzela i mírná ztráta tempa vyprávění a trochu překotný konec. Takhle to vypadá, že jenom kritizuju, ale přes to všechno je to kupodivu film, kterej rozhodně stojí za zhlídnutí. Většina scén má v sobě neutálý napětí a ani se v nich nemusí nic moc zásadního dít, herečky hrajou výborně a celej film má takovou zvláštní až mrazivou atmosféru. Mimochodem chlapi jsou v tomhle filmu na vedlejší koleji (maximálně přicmrdávaj) a rejžuje to taky ženská. ()

Kulmon

Přidávám k tomuto filmu jubilejní 100. hodnocení. Snímek, který mne dokázal upoutat od první po poslední minutu. Neokoukané tváře, které rozehrávají lesbické drama, jehož erotičko je leitmotivem celého filmu, jsou devizou. Zejména krásná Radha Mitchell, o té se mi asi bude zdát. Celou dobu to byl jednoznačně pětihvězdičkový film. Proč tedy nakonec jen 4*? Protože když už tak hezky oddalujeme ty lesbické scény, očekávám, že na konci bude jedna extrascéna. A to se tedy (vrcholné umění) nekonalo. ()

Pohrobek

Jeden z řídkých filmů zpracovávajících lásku mezi ženami ne jako něco abnormálního. Obrazově vynikající, velmi vkusný snímek o probuzení jiné lásky, o přitažlivosti i svůdnosti tak fascinujícího vyššího kulturního prostředí New Yorku. Věrohodný herecký výkon Ally Sheedy v roli dívky, která se hledá a snad i najde. Vše korunováno a doprovázeno dráždivými náběhy milostných scén. ()

• Film mal premiéru 21. januára 1998 na festivale Sundance, kde sa mu dostalo nadšeného prijatia. (Arsenal83)
  • Postava Lucy je založena na životě a díle Nan Goldin, známé fotografce zachycující život mladých lidí, jehož součástí byly drogy a sexuální experimenty. (HellFire)
  • The New York Times pochválil herecké výkony, ale vyjadril názor, že koniec je filmu len "vymyslenou nevyhnutnosťou". (Arsenal83)