Láska môže byť večná, iba ak prekročíš hranice času... Gwendolyn Shepherdová je obyčajné šestnásťročné dievča, ktoré však pochádza z rodiny opradenej mnohými znepokojujúcimi tajomstvami. Hovorí sa, že v jej rodine sa dedí mimoriadne vzácny gén, ktorý svojmu nositeľovi umožňuje cestovať v čase. Nikto nepochybuje, že tento gén vlastnila jej sesternica Charlotte Montroseová. Komu ho ale odovzdala?  Keď sa Gwen zrazu ocitne v Londýne na konci 19. storočia, vie, že práve ona je tou vyvolenou dedičkou génu strážkyne času. Stojí pred ňou zásadná úloha. Aby objasnila najväčšie tajomstvo svojej rodinnej histórie, musí sa zoznámiť s Charlottiným arogantným priateľom Gideonom z Villiers. Vtedy zistí, že človek by sa nemal zamilovať do niekoho, kto žije v inej historickej dobe. Inak to bude mať poriadne zložité a ocitne sa v neriešiteľnej situácii. Láska môže byť večná, iba ak spolu s ňou prekročíme hranice času. (TV JOJ)

honajz

Zcela zmatená směska vzájemně nesouvisejících scén, jako kdyby někdo sestříhal seriál a vzal z něj jen nepodstatné věci. Celému filmu chybí nějaké sevřenost děje, nějaké jasnější směřování, a dokonce i dodržování vnitřních pravidel. Chápu, ano, teenegerovské záhady ze středních škol s podivnými týpky a velkou, romantickou láskou, kdy do té doby podceňovaná dívka zazáří, jsou moderní, až to bolí. Ale přece jen by to mohlo snad mít nějakou úroveň. Oč v tom filmu šlo? Proč tedy hrabě chce tu krev? A proč po ní tedy nejde daleko dravěji? Ty dvě sekty vedle sebe se střetnou jen jednou, náhodně, někde v parku při projížďce kočárem? Jinak totiž o té druhé sektě netušíme nic, a o téhle vlastně taky ne, protože sice pořád něco ochraňuje, ale jinak nevyvíjí žádnou činnost. Ale financí mají hodně. Spousta náznaků, nedovedených do nějakého vysvětlení - vize tety, rodinná historie, dědeček, havrani, samotný hrabě - vše je jen nahozeno, letmo, jako když jedete vlakem a za oknem proletí listí ze stromu. Jednání postav ani nemá smysl komentovat, každý se každou chvíli chová jinak. Někteří jsou chvíli za idioty, jindy jsou stateční. ale hlavně - nikomu nevěřte, jen svým citům! Také ta němčina v Londýně zněla divně, a navíc je evidentní, že musel vzniknout srdceryvný soundtrack pro dívčí srdíčka. Jdu pod pseudonymem napsat Tajuplnou Lenku s tajemným přívěskem, kterak se na gymplu v Legerově ulici zamiluje do nějakého podivína, třeba mi to Němci časem taky zfilmují. ()

Šošia

Jak debilnim filmem pokazit celkem čtivou knihu: 1) Zásadně obsadte nesympatické herce 2) Scénář upravte tak aby linie nedávala smysl a 3) Vložte do linie scény, které tam nejen nepatří a diváka matou, nebo jsou maximálně trapné 4) Všechny postavy by měly být černobílé 5) Není důležité se držet zajímavého nápadu, ale udělat z filmu typickou teenagerovskou love story - ale ne dobrou (pokud to v tomto žánru vůbec jde)... Taková škoda... ()

Lenka.Vilka

Nečetla jsem předlohu, takže hodnotím pouze film a tohle mi vyšlo: Milá vztahovka pro mladistvé s trochou cestování v čase, kterou si užijete, pokud nebudete očekávat zázraky. Už snad po sté to zase opakovali v telce, ale tentokrát jsem stihla víc než první díl. Ostatně, tohle píšu během reklamy v druhém díle. Jako kulisa k důležitým věcem dobré  :) ()

Muf911

Původně jsem chtěl ohodnotit všechny tři díly najednou shodně, ale po zkouknutí poslední ze tří částí jsem se rozhodl, že jsou tak odlišné úrovně, že to nejde. Takže k prvnímu dílu. Narazil jsem na to náhodou, asi při hledání filmů s tématikou cestování časem. Hned zpočátku mě to uchvátilo a dal jsem to jedním vrzem. Je to sice taková nízkorozpočtová záležitost, ale děj mi přišel dobře promyšlený a docela promakaný, co se paradoxů týká (tohle jsem si myslel po prvním díle). Líbila se mi hlavní hrdinka a hlavně její protivná sestřenice. Filmy jsou natočené podle knižní předlohy, kterou jsem nečetl a ani jsem o ní nevěděl. ()

Krnac

Prístup nič nevysvetliť a držať diváka spolu s hlavnou postavou niekde na poli špekulácii a dezinformácii sa veľmi nevidí, je super keď to niekto zvládne dobre, tak ako tu, strašne sa mi páči ako je tu spravené tá vás každý pokúša presvedčiť že on je ten dobrý a nakoniec im to aj začnete veriť, znie to klasicky ale je to inak ako u iných filmoch. ()

• Natočeno podle knižní předlohy "Rudá jako rubín" od Kerstin Gier. (jlhgjh)

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (viac)