Nelítostný žert

• USA Hateship Loveship

Johanna pracuje jako ošetřovatelka už od svých patnácti let. Když přijme místo v rodině staršího muže a dostane na starost jeho sedmnáctiletou vnučku, netuší, že se stane obětí nelítostného žertu. Dívka se chce nepohodlné ošetřovatelky zbavit a vymyslí plán, který všem změní život... Nesmírně plachá a ne moc atraktivní čtyřicátnice Johanna (Kristen Wiig) se stává novou hospodyní pana McCauleyho (Nick Nolte). Ale její hlavní povinností je starat se o McCauleyho vnučku Sabithu (Hailee Steinfeld). Mladá dívka má společenskou povahu, ale hluboko uvnitř ji sžírá bolest ze smrti její matky. K tragédie došlo už před několika lety a dědeček to dodnes dává za vinu jejímu otci Kenovi (Guy Pearce), který je neschopný, byl závislý na drogách, ale má určité charisma. Sabitha se v návalu vzpurnosti a zlomyslnosti rozhodne dát novou hospodyni Johannu dohromady se zoufalým otcem. Ani ji přitom nenapadne, že by mohla někomu ublížit nebo že by její jednání mohlo mít nějaké nečekané důsledky. Jenže opak je pravdou. Navzdory všemu zdání totiž Johanna není nikým, na koho by platilo rčení „tichá voda břehy mele”. Zásah mladé dívky do jejího soukromí v ní probudí touhu získat něco, co jí už dlouho v životě schází: splnit si sen o budoucnosti a vlastním domově. (TV Prima)

kaylin

Hezký civilní příběh o trochu divných lidech, který je ale tak dobře zahraný od Hailee až po Nicka (skvělé mezigenerační herectví), že se vám ten film může celkem snadno dostat pod kůži. V mém případě to docela uspělo a já jsem si zase jednou říkal, že pokud se happy endy umí, tak mi vlastně vůbec nevadí. ()

Lacike

Skvele obsadenie ktore predvadza kvalitne vykony, zaujimavy namet ale prevedenie je pre mna neznesitelne. Tempo sa vlecie jak slimák pre infarktom. Ako keby to nestacilo, tak hlavna hrdinka je strasne velka introvertka, takze dost dlho trva kym si ziska divaka. U mna sa jej to nepodarilo, pretoze som nemal nervy sledovat dalej jej pribeh a od polovice som film pretacal. Vidno, ze to rezirovala zena a zaroven je to film urceny hlavne pre zeny. Im pomale tempo vadit nebude a s hlavnou hrdinkou sa ovela lahsie identifikujú. Za mna je to za 2*, ale zeny si pri tom filme okrem domacich prac urcite aj poplačú. ()

sochoking

Možno zgayovatievam, ale film sa mi neuveriteľne páčil! Zrejme mi vyšlo dobré načasovanie. Očakával som znepokojujúcu drámu skrz niekoľko nepríjemných momentov vo filme, avšak Liza Johnson ma nemučila, ale naopak, hrala mi na city a to som práve dnes potreboval, takže nad hodnotením ani veľmi nepremýšľam. ()

mat.ilda

Tak trochu Jana Eyrová našich dní - nenáročná, pracovitá a diskrétní osoba, se kterou prostě musíte soucítit, už pro ten sotva znatelný, trpitelský úsměv, co jí tak zřídka jemně zacuká rty... Ač Johannin věk nelze snadno odhadnout, je jasné, že nebude nejmladší, přesto si mnoho životních radostí neužila, a jako taková je ideálním objektem k splétání milostných intrik pro zábavu dvou "světem protřelých" puberťaček... zvlášť, když se nabízí tak interesantní protějšek, jakým je bezpochyby Ken, otec jedné z dívek, ale také rodinou odvrhnutý loser se slabostí pro omamné látky... Vcelku poutavé a velmi slušně zahrané romdrama, v němž mě zaskočil jen Nick Nolte svou náhlou sešlostí, ale vzhledem k tomu, že jsem nedávno tomu zahlédla v bulváru i Donatellu Versace, mám pro strach docela uděláno ;-) ()

Aljak

Základ dobrý, ale spracovanie a celkovo príbeh strašne plytký a až tak strašne predvídateľný, že sa mi ani nechcelo veriť, až som pochyboval, že by naozaj mohli tak dobre rozohraný príbeh zabiť takým klišé. No v podstate musím priznať, že pre mňa bol vývoj deja prekvapením - a to práve tým plytkým klišé, ktoré by som od filmu takéhoto charakteru len sotva čakal. Naozaj neuveriteľné, čo s týmto námetom spravili. Doslova ho spláchli do hajzla, rovnako ako aj tie Kenove drogy... ()