Containment

• USA Cordon (neoficiálny názov)
USA, 2016, 9 h 6 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Julie Plec

Hudba:

Michael Suby

David Gyasi, Christina Moses, Chris Wood, Kristen Gutoskie, Claudia Black, George Young, Hanna Mangan Lawrence, Trevor St. John, Zachary Unger (viac)

Policejní strážník Lex Carnahan (David Gyasi) je pověřen úkolem udržet klid v ulicích poté, co se uprostřed Atlanty rozšiřuje smrtelně nebezpečný virus a město je rozděleno na dvě půlky. Na tu zdravou a na tu kontaminovanou. Seriál je americkým remakem belgického dramatu Cordon. (geklon)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (12)

Containment (2016)

4* s odřenýma ušima. Nejedná se o postapo, ale je to virově založený seriál, kde propukne nákaza. Jedná se o lokální část města a časová linie je prvních pár dní, takže nečekejte tisíc mrtvol, ani občanskou válku. Zajímavý seriál který nahlíží na epidemickou situaci zase jinak a drží se při zemi. Škoda že není další řada. ()

Pilot (2016) (E01)

No ... Slušný pilot. Když pominu prvních 15 min, kdy je logický a jasný, že se nic dít nebude, tak od půlky se začínáme dozvídat o nemoci, vymyslí se plány na příštích 48 hodin a nastává karanténa. Nechybí tempo a spád a ten rozjezd působí dost realistický. Pilotni díly mě většinou až tak nezaujmou ale tohle vydána nadějně. ()

I to Die, You to Live (2016) (E02)

I po druhé jsem překvapen. Atmosféra houstne, případu přibývá, s postavami se seznamujeme a celkově mě seriál začíná chytat a to je teprve druhý den. Je fajn, že to není přitažené za uši a vše působí celkem autenticky a takhle nějak by to mohlo vypadat v reálu. Taky v dnešní době koronaviru seriál připomíná lehkou podobnost loňského roku, kdy se koronavirus začal objevovat poprvé. Virus v seriálu je logicky mnohem nebezpečnější a proto už druhý den jde do tuhého. Jinak skvělé natočeno, dobré kulisy, zatím to vypadá na velmi dobrý miniseroš ()

Be Angry at the Sun (2016) (E03)

Sune se to hodně pomalu, ale musíme brát v potaz to, že každej díl je jeden den. 3 episoda byla trochu slabší, ale stále dobrá. Uvidíme jak dál. Doufám, že protagonisté zachováji profesionální etiku a bude se řešit virus místo nějakých osobních intrik. Čekám že s každým dílem se to bude rozjíždět, proto je škoda že nevznikly další řady, kdy karanténa není jen v části města, ale celé město, pak stát až se dostaneme do postapo rozměrů. To by mohlo být hodně zajímavý. Uvidíme kam až nás těch 13 dílů zavede. ()

With Silence and Tears (2016) (E04)

Tak že 3 dne to skočilo v tomto díle až na 6. Takže se zdá že se časová linie pohne kupředu, což je dobře. I přes to, že se v tomhle díle téměř nic nestalo, tak atmosféra byla silnější než.v předchozích dílech. Šlo spíš o emoce a zoufalství, a možná to je i dobře, protože i v reálu by lidi začali propadat emocím. Takže tenhle díl mě nevadil a příště by to chtělo zase posun v průběhu i příběhu. Zatím ale velmi dobré. ()

He Stilled the Rising Tumult (2016) (E06)

Tady už jednu hvězdu odebírám, protože virus šel totálně do pozadí a řeší se mezilidské vztahy a gangy který dělaj bordel a to mě spíš sere. Stále to je dobré, ale ta hvězda je odebráná především za jednu zásadní věc. Atlanta má část města v karanténě protože se objeví absolutně smrtící virus, kterej zabije vše čeho se dotkne a on se tam řeší posranej baseball ? :D a ještě hlasatel v rádiu říká že se město vrací do normálu. To je vtip ? No jestli to půjde tímhle stylem a z postapo tématiky se stane spíš rodinné drama, tak budu dost zklamaný. ()

Inferno (2016) (E07)

Dobývání nedobytné pevnosti bylo zajímavý a i když se od virus úplně upustilo, tahle episoda byla dobrá. Návrat ke 4 kusům ()

There Is a Crack in Everything (2016) (E08)

Tenhle díl vypadal tak, že by se to mohlo někam hnout. A to je zatím jedna z dobrých zpráv někde od 3 dílů, kdy se od viru upustilo. Že by šlo rodinné drama do kytek a začal se zase řešit virus ? Snad ano ()

A Kingdom Divided Against Itself (2016) (E09)

No nechápu komentář pana Sayka :D jaky průjem to propaguje, ale tohle byl zatím nejvyhrocenejsí díl a ten konec je naprosto pochopitelnej. Co je nelogicky ho na tom, že lidi , který jsou 14 dní uzavřený v karanténě chtěj prostě pryč ?.. ()

Nothing Gold Can Stay (2016) (E11)

Virus do popředí a emoce. Je znát že se blíží konec seriálu. ()

Yes Is the Only Living Thing (2016) (E12)

Místo vyvrcholení seriál spíše umírá. Tenhle díl byl jen o tom, že se skupinka lidí snaží utéct. Žádná odezva k zvládnutí situace, nikdo neví, jak se to bude řešit, jak virus zabít, jak karanténu ukončit. ()

Path to Paradise (2016) (E13)

Poslední díl byl dobrej, emočně krásnej. Ale víme hovno. Lex je v kondorů potká se s parťákem, ten se rozloučil se svou láskou kterou znal přes 2 tejdny. Uprchlíci neuprchli, doktorka byla vyfakovana a karanténa stále stojí a virus stále zabíjí. Skončilo to jak prd ve větru, pokud měla být další řada tak chápu, že to je otevřené, ale pokud to takhle zamýšleli tak ohromné wtf. ()