Kde bolo tam bolo, žil raz jeden kupec. Keď všetky jeho lode aj s drahocenným nákladom skončia na dne mora, všetok majetok úbohého muža (André Dussollier) pripadne jeho veriteľom, a tak nemá inú možnosť, ako sa spolu so svojimi šiestimi dospelými deťmi presťahovať na vidiek - jedným z nich je i láskavá, odvážna a neprehliadnuteľne krásna Belle (Léa Seydoux), jeho miláčik.  Počas jednej nie veľmi úspešnej obchodnej cesty ďaleko od domova ho osud zaveje na miesto, kde zjavne už celé roky ľudská noha nevstúpila – na pozemky nebezpečného Zvieraťa (Vincent Cassel), ktoré mu síce zachráni život viac ako veľkoryso vynahradí všetky straty, no ktorého nezmieriteľný hnev na seba privolá, keď nerozumne odtrhne jedinú nádhernú ružu pre Belle! Trest, ktorý Zviera žiada, je nepredstaviteľne krutý... Obchodníkov život! Belle sa obviňuje z toho, čo postihlo jej rodinu, koniec koncov otec tú nešťastnú ružu odtrhol pre ňu, preto sa rozhodne obetovať namiesto neho. V prekrásnom zámku Zvieraťa ju však nečaká smrť, ale život plný všadeprítomnej mágie, tichej radosti a zvláštnej melanchólie. Ako čas plynie, Belle a Zviera sa začnú opatrne zbližovať. Vždy, keď sa zámok ponorí do tmy, sny Belle poodhalia ďalší kúsok minulosti, vďaka čomu krôčik po krôčiku zistí tragickú pravdu – osamelé Zviera bolo kedysi  Princom (Vincent Cassel)! Odvážne vzdorujúc všetkým hrozbám sa Belle rozhodne pokúsiť o zdanlivo nemožné – zbaviť Zviera strašnej kliatby a zachrániť ho. A popritom spozná chuť pravej lásky. (TV Markíza)

Omnibus

Co je mi platné, že Léa Seydoux je opravdu KRÁSKA, když maskér filmu je děsné ZVÍŘE! Málo si naslinil prst a v manuálu masek místo stránky „Hnusně zohavené příšery“ nalistoval stránku „Retardovaný směšný lev“. Zlatý Juraj Herz a jeho film Panna a netvor! Kvalitně zohavený baleťák Harapes by toho francouzského Simbu sezobnul (však zobák na to měl) k snídani, jak holub okoralý drobeček croissantu, válící se na trávě pod Eiffelovkou. Ale já jsem tušil průser hned v té knajpě, kde si náčelník loupežníků vyskakoval na tatínka-kupce. Když jsem uviděl ty zajímavě tvarované jizvy kolem zlosynových očí, očividně z práce, od svářečských brýlí, málem jsem vyprskl smíchy. Ovšem později, na zámku, při tanci netvora s kráskou, to už jsem fakt nedal. Netvor, jako správný lev salónů, vytáčel krásku po parketu a při tom smyslně vlnil ocasem, čouhajícím mu z kalhot. Chudinka panna! :-) Tvůrci se měli vykašlat na tu směšnou masku lva a nechat Vincenta Cassela tak, jak vypadá v civilu! Nanejvýš mu na týden zabavit holicí strojek a do levé tváře ho majznout koncem traverzy (jizva á la Joffrey Peyrac). A měli by netvora par excellence! Jedna hvězda za kostýmy a výpravu, na krepových růžích z pouťové střelnice se fakt nešetřilo (na té digitální zlaté lani bohužel ano). Toť vše. Trávou porostlí skalnatí obři sice ve finále zkoušeli vydupat ze země ještě i druhou hvězdu, ale marně. To hlavní - láska panny k netvorovi, to ve filmu prostě nebylo. Nějaké city jsem té holčině nevěřil ani omylem. Taky mi k tomu Kráska ani Simba za celou dobu nedali jediný důvod. Za dvě hodiny! Dlouhých jak lví ocas a týden před výplatou. ()

T2

Rozpočet €33miliónov($45miliónov)Tržby Celosvetovo $33,100,000▐ úplne v pohode táto fantasy rozprávka môže konkurovať americkým $200miliónovým produkciám, Christophe Gans opäť vsadil na temnejšiu ponurú atmosféru a tá mu sedí pri jeho štýle prezentácie, k tomu dobré obsadenie, kamera, triky, kostýmy, príbeh dosť prehľadne podaný, slušný priemer /60%/ ()

salalala

Je fajn, že Gans se vydal cestou potemnělého příběhu s tajemnou atmosférou. Vizuálně tu opravdu kouzlí a jeho až komiksová a surreálná stylizace patří k tomu nejlepšímu, co ve filmu je. Zámek Zvířete navíc snímá jako takový samostatný "organismus" fungující dle vlastních pravidel, kam se dostane jen málokdo. I celkové ladění vysloveně potěší a má to takový nádech záhady a neskutečna, který se chvílemi blíží fantasy, což asi moderní divák ocení. A je to dobře, protože na předvídatelném příběhu nic nepřekvapí, ačkoli vyprávění osudů zakletého prince pomocí flashbacků je příjemné oživení. Léa Seydoux je opravdu panensky půvabná, jenže její postavě chybí větší motivace, neboť její vzplanutí ke Zvířeti prostě nepůsobí moc uvěřitelně. Cassel nezklame, ale nemá moc co hrát, protože většinu času je pod maskou, která se stejně jako kompletní efektová stránka moc nepovedla. Viditelně digitální triky dost sráží dojem ze závěrečné třetiny, která je prakticky jen jejich přehlídkou bez jakékoli zajímavosti. Je škoda, že Gans to celé nedokončil tak, jak začal, protože konec je spíš úlitbou teenagerům, kteří přece jen čekají nějakou tu akci. Možná kdyby měl k dispozici větší rozpočet, dopadlo by to lépe. 60% ()

BarryLyndon

Na evropský rozpočet docela působivé, ale o moc slabší jak Branaghova Popelka. Lea Seydoux mi definitivně nepřijde zajímavá a nevím, jestli je její výraz zhulený feťačky hraný nebo......? Hodně jsem si sliboval od Cassela, škoda že mu dali zbytečně roztomilou značku. Myslím, že tohle pro produkci od DIsneyho nebude těžký soupeř..... 6/10 ()

Stanislaus

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 2.5.2014) Od Ganse jsem viděl již dříve Bratrstvo vlků, což byl zajímavý, ale pro mě rozporuplný film. Kráska a zvíře je na tom dosti podobně. Co se týká audiovizuální stránky, tak nemám slov, protože to byla prostě nádhera. Vizuální efekty byly velmi zdařilé a to s celkem nízkým rozpočtem. Soundtrack byl nepřeslechnutelný, naprosto jsem si liboval v titulkové písni, která byla úžasná. A co se kostýmů týká, tak návrháři zaslouží pochvalu až k zemi, jelikož to byla hotová módní přehlídka. Jenže, všechno to na druhé straně narušuje příběh. Vztah mezi Kráskou a Zvířetem byl na můj vkus až poněkud příliš odbytý a bez jakéhokoli vývoje, který by osvětlil závěr. Zkrátka vizuálně opulentní podívaná s nádherným hudebním doprovodem, která bohužel trpí scénáristickými nedostatky. ()

• Snímek měl nesoutěžní premiéru v únoru 2014 na 64. ročníku Berlínského filmového festivalu. (Terva)
  • Scénář nevychází z předešlých adaptací, které stvořili Jean Cocteau a poté Walt Disney, ale z původního příběhu z roku 1740 od Madame de Villeneuve. (Gyorgy)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Alenka v říši divů, Mocný vládce Oz, Zloba - královna černé magie... co hraná disneyovská pohádka, to obrovský hit, není tedy divu, že tenhle trend pokračuje. Už v březnu dorazí Popelka od Kennetha… (viac)

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (viac)