V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Lacike

Dufal som, ze dostanem beckovu historicku rubanicu o pomste, ale dostal som film s nezazivnymi zakulisnymi intrigami. Nevadi mi, ze som dostal nieco ine ako som cakal, ale ze to nebolo na dostatocnej urovni. Tie zakulisne intrigy boli strasne primitivne, postavy na prvy pohlad priehladne jak z telenovely. Akurat atmosfera mala trochu azijsku prichut, takze hlavny hrdina dodrzuje svoj kodex cti rovnako ako jeden zaporakov poskok. Ale aj tak to za zhliadnutie nestoji. Po slusnom uvode a hlupom obetovani sa Freemanovej postavy som netrpezlivo cakal kedy sa Owen naserie a konecne vyhladi prehravajucich slizkych zaporakov. Ale väcsinu filmu sa Owen len potaca zmiesta na miesto a nic poriadne neriesi. Takze po slusnom uvode film u mna uplne vyšumel. Co je škoda, lebo výprava a celkovo technicka stranka je vzhladom na rozpocet pôsobiva. 4/10. ()

Giggo

Jo to mi sedlo, film kterej si hraje na epické vyprávění o císařství, ušlechtilích tradicích, cti, rytířství atd. Nicméně se mu ta hra daří překvapivě dobře. Děj krásně ubíhá a opravdu věříme tomu, co nám serviruje režisér a scénarista, že to tak bude. Na konci se nám ukáže pár překvapení. Možná bych ještě nějakou tu scénku přidal, protože sem si ji přál. Přesto výborně naplněno souboji, pěknými obleky a kulisami. Téma pomsta svého pána, 7 proti milionu atd tu bylo už mnohokrát, ale tentokrát se skutečně vydařilo i díky charismatickému obsazení hlavních rolí. ()

Flopik

Po dopozeraní nie som bohvie ako nadšený. Clive Owen ma lákal avšak film sám o sebe má veľa nedostatkov. Až na pár svetlých chvíľ je akcia natočená dosť zle.Čo sa postáv týka tak aj napriek tomu že má film skoro 2 hodiny sa o nich nič nedozvieme a preto vám vo finále ani nebude ľúto ba čo viac ani nebudete vedieť kto to umrel. Hudba sa mi celkom páčila. Malo to potenciál no prevedenie nevyšlo tak ako mohlo. Za mňa medzi 2 a 3 * určite nie horšie ale ani lepšie. ()

korbitch22

No vidíte to, nepotřebujete ani 200 miliónů dolarů, abyste natočili pohodovou historickou fikci, která není úplně tupá a prázdná (ahoj, 47 Ronin).Clive Owen se nějak vytratil z výraznějších filmových projektů a já sem mrtě rád, že sem ho konečně viděl zase v nečem sledovatelném.Scénář má sice asi takovej smysl jako manuál k japonskýmu videu, ale dialogy nervou uši, je to natočený dobrou kamerou, má to výpravu, herecký výkony a děj i akce baví, což je absolutně diametrální rozdíl od totálně vymletý pičoviny s Rodenem Sword of Vengeance.Deo raseuteu naitsu sice velkou díru do světa neudělá, ale filmařsky je to velice dobře zvládnutý béčko, co kvalitou předčí podobné filmy (Outcast, 47 Ronin, Sword of Vengeance) rozdílem třídy.Určitě vás pobaví i štěky našich herců, nejvíc mě asi rozbila Issová, která tam jednou brečí, po druhý brečí a na konci se směje, výborně Klárko.Pohodovej filmeček.70%. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,933,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,007,237Tržby za predaj DVD v USA $2,466,141║ taký nenáročnejší dejovo jednoduchší historický film, kde je mix všeličoho a hlavne s pestrou hereckou paletou ale všetko čo nám ponúkne je v stráviteľnej norme /60%/ ()

• Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)
  • FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)