Charlinka

Jéé já netušila, že tu jsou i webseriály ;-) Jsem fanoušek knížky i Joe Wrightova zpracování a nevidím nic špatného na téhle Hankově verzi. Vlastně mi to přijde geniální.Všichni herci jsou skvěle obsazeni, příběh je velmi chytře a elegantně převeden do moderní doby včetně podle mě povedené změny jména z Bingley na Bing Lee. ()

Sammya

Nejdřív jsem to ani nechtěla vidět, přišlo mi to...no prostě jako zneuctění klasiky. Ale pak, jen tak z náhlého popudu, nudy či nevím čeho, jsem si to jednou pustila. Ze začátku to bylo OK, některý díly byly super. Těšila jsem se na Darcyho, když tam nebyl, nebylo to ono :D Někdy v půlce jsem si dala pauzu, moc mě to nebavilo. Ale druhou polovinu jsem žrala a na konci jsem se usmívala jak měsíček na hnůj :D Darcy je naprosto boží a stejně tak ostatní postavy, Lizzie, Jane, Lydia, Gigi, prostě všichni. Dobře, Wickham byl divnej. Celkový dojem je ale super. ()

zdepapepa

Dal jsem si (a velmi rád) rewatch, abych se přesvědčil, jestli to je skutečně za tolik hvězd nebo za více nebo méně (jak jsem se nedávno přesvědčil u Frankenstein, MD, kde jsem šel s hodnocením dolů). Je. Připadám si jako "osoby" v jednom z dílů komiksu XKCD - rozhodl jsem se vidět několik adaptací stejného díla a už mám v hlavě vypěstovaný žebříček (bez předsudků!) jednotlivých verzí. A právě tato je na vrcholu. Ono totiž nejenže to je Pýcha a Předsudek. Je to (hlavně díky Lizzie) i jakási MST3K verze P&P, kdy se čas od času objeví rýpání a narážky na absurditu některých situací (koukám na tebe, Caroline a tvoje procházení se po místnosti anebo Bingovo studium medicíny). Je to ale i adaptace nejen na nové médium, ale i do jiné doby s velkým množstvím změn. Vše je upraveno do současnosti včetně jmen, lokací a některých částí děje. Je to také důkladné ztvárnění všech postav, kdy pozornost neleží jen na ústřední dvojici, ale i na spoustě dalších postav. Korunováno je to pak tím, že nejenže máme videodeník Lizzie, kde se sice moc nemění prostředí, divák ale i tak o nic nepřijde díky geniálnímu amatérskému divadlu, včetně deníku je tam také několik snadno minutelných in-universe Q&A videí, které téměř smazávají hranici mezi těmito fiktivními a obyčejnými reálnými vlogy (což také dělá to, že je často součástí děje fakt, že videa jsou online i in-universe), ale i vlogy od Lydie,, vlogy od Marie Lu, vlogy od pana Collinse, dokonce i Gigi má pár svých videí. A twitterové účty. A facebookové účty. A i skutečný papírový deník. Vůbec se nedivím tomu, že když to tehdy přibývalo živě, někteří lidé se nechali strhnout natolik, až si mysleli, že je to skutečnost. Když si k tomu člověk přičte, že vše vychází včas v konkrétních datech, zůstává skoro rozum stát nad tím kolik času tvůrci nechali jen na přípravách a promýšlení časové osy. Klobouk dolů. A kloboukem samozřejmě myslím newsboy cap. ()

Judy24

Nečekala jsem, že se mi to bude líbit. Jsem ke všem případům, kdy někdo "vykrádá" Jane Austen extrémně citlivá. (Já to dopíšu zítra...) ()

ABLABLABLA

Asi prvních 20 dílů mě nějak extrémně nebavilo a přišlo mi to všechno moc divné. Pak jsem si ale začala na postavy zvykat a na to, že to má takto působit. Prostě blogově. A asi od nějakého 30. dílu mě to neskutečně chytlo a od 60. jsem se na tom stala naprosto závislá. Taky mě docela překvapuje ale příjemně, jak to mají tvůrci celé vymyšlené, jak na tyto deníky navazuje vblog Lydie Bennetové a aktuálně úplně nově navazující kanál PemberleyDigital, kde k nám mluví zase Gigi pro změnu o aktuálních událostech, které ovlivnily všechny tři "blogy" týkající se...ale ne, to by byl Spoiler:) Takže shrnutí - prvních dílů tak na 2*, pak se to zvedlo a teď si myslím, že ty 4* jsou ideální, ale pochybuju, že se to vyhoupne výše. Zajímavý nápad na zpracování pro mě naprosto nudného románu, převedením do moderní doby moderním způsobem. P.S. Varování - jakmile uvidíte prvních pár dílů, prostě nejde přestat a během půlky dne máte prozatím všech 86 za sebou. 4.4.2013 Konec: 100 dílů nás provázeli tyhle skvělé postavy a teď se rozloučily napořád...no co:) Podívaná to byla skvělá...btw. 98 dílů - tak dlouho jim trvalo než si to konečně řekli /že se milují přece/ :D ()