Juha Berg je třicetiletý beznadějný opilec žijící kousek od Helsinek v Kallio. Nemá v plánu měnit své způsoby – baví ho náhodné sexuální románky, adrenalin včetně špetky násilí a samozřejmě alkohol, kterým se nejen baví, ale i dokonce na něm i vydělává – sem tam odnese vratné lahve. Jeho spokojený život v alkoholovém oparu se ocitá v ohrožení ve chvíli, kdy se zamiluje do Tiiny. Jejich randění se rychle mění v partnerství a Juha tak neohrabaně balancuje mezi zdánlivě funkčním intimním vztahem a svým starým životem. Jeho nejlepší kamarád Kristian a expert přes erotiku Mikael se snaží získat starého opilce Juhu zpátky. (Cinemax)

Enšpígl

Proti tomuhle magorovi jsem i já předseda Mensy. Hlavní hrdina je naprostej geroj u kterýho se absolutně nedá předpověďět co udělá v příštím okamžiku, jen si člověk může bejt jistej že to bude velkolepá píčovina. Myslel jsem si, že naše klučí párty zakončené občasným příjezdem členů ze spolku pomáhat a chránit bývaly hodně divoký, ale zakončit pánskou jízdu souloží dvouch učástníků, to nás ještě věru nenapadlo. Z hlavního hrdiny by se měli vzít příklad hlavně mladý lidi, aby se začali chovat na nějaký vyšší úrovni. Zábavně nekorektní filmová oslavě ochlastů a chlastání by se měla povinně promítat na každý základní škole místo tělocviku aby měli děti konečně pořádnej vzor. Film jak dělanej pro mě, uživatele dobytek a další podobně slušný lidi. ()

misterz

Totálny úlet, maximálne bláznovstvo v podaní fínskeho magora Juhu Berga. Fíni opäť dokázali svoju filmovú kvalitu a obrovský potenciál zaujať diváka, či už ide o drámu, alebo ako v tomto prípade, o komédiu. Juha Berg, totálny magor, pošahanec, imbecil a alkoholik (alkohol má však pod kontrolou :D), nevie čo so životom a tak sa sústredí iba na jednu vec, ktorá mu ide najlepšie - alkohol a s tým spojenú nespútanú zábavu. V jednej veci je ale neprekonateľný majster. V impulzívnom chovaní, čo je zdrojom mnohých komických situácií. Raz však stretne ženu, kvôli ktorej je ochotný povedať poháriku nie. To sa však nepáči jeho verným kamarátom z mokrej alkoholickej štvrte.... V každom prípade Juha Berg vie, ako sa baviť, Hangover sa môže schovať :). Škoda, že na konci tejto skvelej komédii trochu došiel dych, inak by to bol jasný plný zásah. Už dávno som sa tak nebavil. 85/100 ()

mat.ilda

Další Pařba ve Vegas? Bohudík ne. Tady kráčí o umění žít - sice krátce, zato intenzivně... Pohled do finského předpeklí skrz občany druhé kategorie, se spoustou prima příhod, které prostě nevymyslíš... a jestli je má Lauri Maijalaty ze své hlavy, musel si je tutově nechat vytáhnout hypnózou. Příležitostný pijan jako já se tak může do Juhových stavů morální beztíže docela slušně vžít a zprostředkovaně si vychutnat tu spontánní radost ze života, tu energii, tu všeobjímající širokost srdce i všechna nevyzpytatelná probuzení, divoká dobrodružství, nepřebernou škálu emocí a každodennost svítání v docela jiné poetice, než jak jej zažíváme při cestě do rachoty. V Juhově existenci není místa pro prázdné fráze, Vánoce jsou skutečně šťastné a Nový rok zkrátka veselý a kdyby přece jen vystrčila růžky nějaká ta deprese, ještě je tady finská opilecká hymna... to na povzbuzení. Protože nemám ve své blízkosti žádného Juhu ani Kristiana, filmem jsem se v podstatě proveselila, členům rodin, kde takové štěstí nemají, však veselo nebude, ale dost možná, že nejeden borec juhovského typu začne ronit sebereflexní slzy a na okamžik vystřízliví, a možná právě v tom okamžiku dřímá šance k přelomovému rozhodnutí... I tak bych to viděla... Jinak vivat Joonas Saartamo. ()

Malarkey

Na tenhle film už jenom se čtyřkou na žíle a na traktoru sedící. Už jsem si zvyknul na to, že Finové jsou blázni. Netušil jsem ale, že udělají satiru na způsob života některých z nich. Jediný, co mi v tomhle filmu snad chybělo, tak výherní bedny v obchoďácích. Asi jim to pořád narozdíl od toho chlastu ještě přijde normální. Každopádně tahle nekorektní komedie u mě okamžitě stoupla v top brutálních komedií v rámci Evropy a řadí se do seznamu těch nekorektních, na které nikdy nezapomenu. ()

eLeR

A kde na ten všetok chľast vlastne brali peniaze? ... nič podobné som ešte nevidela, až na niektoré trápne momenty som sa naozaj bavila, lebo netreba to brať až tak vážne. Alebo oni to vážne brali? :-D najlepšia scéna pre mňa z celého filmu bola tá, kde bol na malú chvíľu Juha Berg sťahovačom pián. Toto celé nebolo totálne našrot, ale totálne šialené. ()

• Zhruba v 20. minutě vytahuje Juha (Joonas Saartamo) v léčebně flašku a začne ji pít. Před tím měla hladinu alkoholu lehce nad hlavní etiketou, ovšem po vydatném loku je hladina opět nad hlavní etiketou. (necisty)