Hubert a Staller

• Nemecko Hubert und Staller (viac)
Nemecko / Rakúsko, (2011–2024), 153 h 10 min (Minutáž: 48–100 min)

Christian Tramitz, Helmfried von Lüttichau, Michael Brandner, Annett Fleischer, Paul Sedlmeir, Carin C. Tietze, Karin Thaler, Monika Gruber (viac)

I vraždu lze řešit s nadhledem. Německý kriminální seriál o dvojici svérázných venkovských policistů. Hornobavorská víska Münsing sice čítá něco kolem čtyř tisíc obyvatel, ale přesto o ospalosti nemůže být řeč. Alespoň ve fiktivní podobě této usedlosti v seriálu Hubert a Stahler, kde je dějištěm eskapád tamního policejního sboru, ale i mnohých kriminálních případů nejrůznější povahy, od vražd přes vydírání až po únosy. Kolorit úsměvného seriálu vychází především z charakterů venkovských policistů v čele s titulními hrdiny. Franz Hubert a Johannes Stahler představují uniformované variace Laurela a Hardyho, jejichž přízemní a selský přístup přináší překvapivě efektivní výsledky. Zatímco první jmenovaný má k případům pragmatický a k životu misantropický přístup, druhý je zapálený fantasta, který práci u policie vnímá coby své životní poslání. Skvadru jak vystřiženou z Policejní akademie dále doplňuje nadutý a tupounský policejní rada Reimund Girwidz a pochůzkář Martin Riedl, ukázkový jeliman. Protipól k humpoláckým mužům zákona představují zdejší ženy jako novinářka Barbara Hansenová, patoložka Anja Lichtová či provozovatelka kavárny Sabrina Rattlingerová, které se vyznačují inteligencí, nadhledem a důvtipem.
Seriál Hubert a Stahler se stal v Německu jedním z největších hitů posledních let. Koncept na svěží mix nenáročné kriminálky a lidového humoru střílejícího si z autorit vzešel ze skečů, které předváděl populární komik Christian Tramitz ve svém zábavním pořadu Tramitz and Friends spolu s Helmfriedem von Lüttichauem. Postupně vykrystalizovaných figur, které následně oba zosobnili, a výsledného seriálu se ujala německá veřejnoprávní televize ARD a zařadila jej jako součást volného cyklu kriminálek Heiter bis tödlich (Smrtelně rozjařilé). Na základě diváckého úspěchu byl seriál Hubert a Stahler jako první z tohoto cyklu rozšířen na více sérií, celkem dohromady čítajících 66 dílů. (Česká televize)

Gekacuk odpad!

Neuvěřitelně trapné, hloupé, rádoby humorné, křečovité, povrchní, odpudivé a tím pádem nesnesitelné „dílo“. Tohle se pánům ze SRN totálně nepovedlo. Jako kdyby ČT neměla co vysílat. Než vytáhnout něco ze svého trezoru televizních filmů a inscenací, raději bude první kanál zasírat tímhle odpadem dokonce 2x denně. ()

Thorn

Vynikající seriál, který patří k tomu nejlepšímu, co kdy v rámci německé televizní zábavy vzniklo. Na jednu stranu tu máme velmi chytře vymyšlené kriminální zápletky a na stranu druhou zase výtečný humor. Navíc se vše odehrává v příjemném a pohodovém venkovském prostředí. Člověk se zkrátka pokochá krásnou německou krajinou, užije si spoustu legrace a dostane k tomu i poctivou detektivku ze staré školy. Seriál vypráví o dvou svérázných policistech Hubertovi a Stallerovi, kteří uplatňují zákon v malebném německém městečku Wolfratshausenu. Kromě nich je tu také ještě několik dalších barvitých figurek. Například policejní rada Girwidz, který nesnáší jakékoliv komplikace, policistka Sonja, bez které by se tam nic neobešlo nebo třeba mladý strážmistr Riedl, který většinou zpacká všechno, na co sáhne. Dohromady všichni tvoří jedinečný tým, který nakonec všechno zdárně vyřeší. Seriál je dobrý mimo jiné i proto, že se vůbec nedrží při zdi a nabízí velmi zamotané případy vražd, přepadení, loupeží či únosů. Rozhodně nečekejte jen nějaké drobné krádeže slepic nebo něco podobného. Tady se jede pěkně ve velkém stylu a místy i velmi seriózně. Humor je tady spíš jen jako takový příjemný bonus a určitě by to perfektně fungovalo i bez něj. Každopádně je to však úžasně vtipné. Zejména Staller někdy dokáže diváka svým dětinským chováním úplně odrovnat. Navíc si myslím, že tento seriál paradoxně zobrazuje klasickou policejní práci mnohem realističtěji než velkolepé americké seriály typu CSI či NCIS. Troufám si tvrdit, že v běžném životě člověk určitě narazí spíš na obyčejné a nedokonalé policisty jako Hubert a Staller než na ty geniální a neomylné supermany z amerických sérií. I tady však na hlavni hrdiny čekají velké výzvy. Zejména v pozdějších epizodách se pak objevují velmi dobře vymyšlené zápletky téměř až columbovského ladění. Když k tomu pak ještě přičtu velice pohodovou hudbu, máme tu skutečný klenot německé televizní tvorby. Hubert a Staller jsou zkrátka úžasný seriál a nutnost pro každého, kdo má podobné venkovské kriminálky v oblibě. ()

mh.mail

20% - Nejprve jsem to občas měl jako zvukovou kulisu, když jsem pracoval doma a televize náhodou běžela. Jenom podle zvuku jsem si vždycky říkal: „Bože, to je kravina!“ Pak jsem se jednou rozhodl se i podívat. A musím říct, že jsem už viděl několik epizod. Je to tedy neuvěřitelná kravina a oba vyšetřující jsou totální trumberové, kteří případ vždycky vyřeší tak nějak, ani nevím jak. Na druhou stranu to na mě působí trochu jako balzám vedle všech těch CSI a jiných „Kriminálek“, kde mají supermoderní vybavení a metody. Hubert a Staller řeší své případy na dně žumpy, mezi vraždícími včelami apod. Jen tedy nesmíte dostat osypky z německého smyslu pro humor. ()

tejcek

Velmi sympatická ústřední dvojice. Jsou to sice venkovský balíci, ale seriál nesklouzává k prvoplánové lidovosti. Naopak, postavy i příběhy jsou prezentovány s velkým nadhledem. Sympatické jsou rovněž ženské postavy. Čekal jsem ukradené slepice a nedělní hospodské rvačky, Hubert se Stallerem však v prvních dvou dílech, které jsem zatím viděl, řešili hned dvě vraždy. Pěkně napsaný oddechový seriál, u něhož se těším na další díly. ()

cesky_hrac

No na tento seriál jsem přišel jen tak náhodnou. Seděl jsem v křesle a opíral si dolního končetiny o židličku. Při této ,,namáhavé" práci jsem okem poohlédl na obrazovku televizoru. Konkrétně na televizní stanici ČT1. Pří druhém kouknutí na televizi jsem spatřil nějaké dva policisty. Řekl jsem si: ,, Co to je za kravinu?" A nechal jsem to být. O pár měsíců později můj táta nahrával tento seriál na disk. Zamumlal jsem si pro sebe: ,, Tak bych to mohl zkusit..." Této věty jsem vůbec nelitoval. Takový zábavný, humorem prošpikovaný kriminální seriál. /SPOILER/V každém dílu někoho zabijí...Doporučuji všem tento seriál zkusit!! Celkové moje hodnocení: 92% Hudba: 7,8/10 (Pohodová..) Scénář: 9/10 Kamera: 9/10 Obsazení: 7/10 Efekty: 8/10 ()

Galéria (1 547)