Paul McCartney: Kisses On The Bottom

(koncert)
  • Veľká Británia Paul McCartney: Live Kisses
Hudobný / Dokumentárny
Veľká Británia, 2012, 120 min (Alternatívna 52 min)

Záznam zákulisí nahrávky, kterou si Paul McCartney podle vlastních slov nadělil ke svým sedmdesátinám. Natočeno v legendárních Capitol Studios v New Yorku, Los Angeles a Londýně; produkci měl cenami Grammy ověnčený Tommy LiPuma. Pozorný divák se zde dozví o písničkách, které si McCartney vybral na titulní album "Kisses On The Bottom" (Pusinky na zadek). Nahlédne také do zákulisí přípravy tohoto projektu. Zajímavé je na něm to, že McCartneyho nedoprovází jeho dvorní spoluhráči, ale jazzová skupina Diany Krall, která songy také aranžovala. Tato kanadská pianistka a zpěvačka osmkrát nominovaná na cenu Grammy (dvakrát ji dokonce získala!) si zde nezazpívala. Mezi hosty najdeme také Erica Claptona, a Stevie Wondera. (Česká televize)

Dio_Padre

Paul McCartney v trochu jiné poloze, než na co jsme my, fanoušci jeho hudby zvyklí. Ale i přesto, když slyším jakoukoliv jeho hudbu, pokaždé cítím spokojenost a klid (albem NEW, vydaném v roce 2013 se zase můžeme těšit z toho Paula McCartneyho, kterého dobře známe, doporučuji). Náhled do zákulisí veškerých zajímavostí, myšlenek a příběhů, které se skrývají v pozadí každé ze skladeb z alba Kisses On The Bottom, je projevem jeho úcty k hudbě, jeho pokoře před hudbou, jeho profesionálním přístupem a citem k hudbě. To jsou ty důvody, proč jsem jeho obrovský fanda. Zároveň dojmy a zážitky známých a ceněných osobností (Stevie Wonder, Eric Clapton nebo Diana Krall), které vzpomínají na práci s Paulem a nešetří se superlativy na jeho adresu. To vše svědčí o tom, že Paul McCartney je jeden z největších hudebních tvůrců a osobností. ()

Big Bear

Předně díky ČT Art za tuhle lahůdku ! Paul umí. On by zahrál na cokoliv, třeba i na šňůru na prádlo. Tady si ale pozval kamarády a hudební legendy a nechaje se doprovázet zajazzoval a zaswingoval nám spoustu nádherných šlágrů ze čtyřicátých a padesátých let. Já jazz a swing miluji, takže mi tahle změna kdy rocker sklouzne do jazzové pohody velmi sedla a sedla evidentně i Paulovi. Ona skoro každá hvězda (co nevyhasne hned při zrození) nakonec natočí to nějaké jazzové album, je to in a jazz je klasika, zvláště když evergreeny doprovází nějaký jazzový nebo dokonce swingový big band... Jenže ne každý na to má a ne vždy to dopadne dobře. Paul si však takovéto ,,výlety'' může směle dovolit, protože on je doma v každém žánru o čemž mne přesvědčil nejen v posledním albu New. Paul je rocker, ale já bych se vůbec nezlobil kdyby do něžně líných jazzových vln se zanořil opět... ,...usedněte tedy do kožené lenošky, nalijte si nějaké dobré pití, do krbu přihoďte dubové polínko a zaposlouchejte se třeba do ..... My Valentine..... uvidíte jak vám bude sakra dobře .-) * * * * * ()

bearmeedek

Hodně jiná a bez zhlédnutí dokumentu i nepředstavitelná hudební poloha Paula McCartney. Po loňském pražském koncertě jsem nabyl dojmu, že Paul je neuvěřitelně lidský, vstřícný a skromný muzikant. V tomto hudebním dokumentu to tvrdí všichni muzikanti z kapely Diny Krall i hvězdní hosté. Takže je to uvěřitelné. A hudební stránka byla úžasná. ()

Rozjimatel

Paul McCartney v netradičnej podobe, džezovo ladenej. Paul sa vracia k piesňam, ktoré sa mu páčili ešte ako dieťaťu a treba uznať, že dokáže vyniknúť aj v takomto štýle. Nahrávka je veľmi pekne umelecky štylizovaná (krásna čiernobiela kamera) a hudba sa veľmi príjemne počúva, je to doslova balzam na dušu. S tou dĺžkou záznamu panuje nejaký neporiadok - ja som na ČT Art videl 55-minútovú verziu, ČSFD uvádza 120/52 minút, IMDB zase 75 minút. ()

progression

Vynikající dokument, který mapuje přípravu a zákulisí opravdu povedeného projektu, na který se Paul McCartney delší dobu chystal a podle svých slov si ho údajně přál a uskutečnil ke své "sedmdesátce". Pozval si spoustu kamarádů a hudebních legend a předvedl se v hodně nezvyklé roli hvězdy jazzu a swingu, což bylo určitě dost překvapivé, ale i tato poloha mu neuvěřitelně slušela a myslím si, že hodně překvapil nejenom diváky a posluchače, ale především i hvězdné spoluhráče, kteří mu a hodně oprávněně složili ten největší hold. Je vidět, že Paul je opravdu ohromná muzikální osobnost a na rozdíl od "hudebních výletů" jiných osobností se své úlohy zhostil s maximální pokorou, ale zrovnatak i s maximálním úspěchem. Vůbec bych se nezlobil, kdyby si obdobný "hudební výlet" v budoucnosti zase někdy zopakoval a hudební hvězdy Eric Clapton, Diana Krall, Stewie Wonder (a určitě i další) určitě také ne. ()