V roce 2015 se případ konečně uzavírá. Všechno směřuje k jednookém černochovi. Wayne a Roland jdou za ním zjistit, co se tehdy opravdu stalo. Dozví se po tom všem pravdu? (Varan)

Hawkey15

Na to, že sedm dílů bylo v docela pomalém tempu a postupně se odhalovaly různé stopy a náznaky, mi konečné rozuzlení přišlo zbrklé a odfláknuté. Čekal jsem zajímavější podání vysvětlení a nabitou epizodu. Sedm dílů nás napínali, aby jsme si vyslechli co se stalo za pár minut (je to opravdu tak jak sis to myslel diváku!) a pak to ještě natáhli o další naprosto zbytečné scény. Za mě zklamání. ()

Trevor

Jednoznačne najslabšia séria True detective sa predviedla tak predvídateľným a trápnym koncom, že je ťažké sklamanie vôbec opísať. 10 ročné dievča fičí na drogách, ale prenesie sa cez to, v dospelosti serie na to, že jej brata zabili vo veku 12 rokov. Dvaja americký detektívovia nevypátrajú nič, čierna mamba. ktorá učí na škole napíše knihu, v ktorej vie všetko a nikoho ani len nenapadne si fakty overiť (koľko ľudí hľadalo na internete stopy po Karikovej Trhline či povedzme Brownovom Da Vinciho kóde), a ako vždy sú pod vedením liberálov policajti vykreslený ako najneschopnejší ľudia. Potom si človek začne sťahovať aktualizáciu aplikácie vytvorenej vysokoškolskou sračkou, vopred uvoľní miesto a následne ho aplikácia uvoľní na nedostatok miest, screenshoty uverejní na Facebooku dotyčnej firmy spoločne s popisom ich intelektu a ich jedinou reakciou je zablokovanie užívateľa. Aká to obrovská rana. Utrpenie tejto série je však z nami a úprimne, momentálne dúfam, že ďalšia už nepríde. ()

castor

Hodně neuspokojivé. Čtyři epizody by byly optimální. Na víc chybí pořádná zápletka. Ali (respektive jeho postava) už mě začínal solidně štvát, cynický Stephen Dorff zdaleka nebyl jen za přihrávače. Co na tom, že po technické stránce je to paráda? Napětí nebo moment překvapení chybí. Detektivům prakticky pomůže, že má jednooký černoch povídavou. A že se zjeví detektivova zesnulá žena. A ještě jsme nebyli ve Vietnamu! Bože! Na scéně se objevuje Edward Hoyt, dozvíme se o pedofilní síti, ale celkově je to zklamání. Potěšila akorát Wayneova závěrečná ztráta paměti. ()

Parabot

"Hlavně to na konci nepos***e" ---mírné spoilery--- Mé obavy se ukázaly jako liché a jediné lehké zaškobrtnutí posledního dílu vidím v podobě deus ex machina vnuknutí Wouldn't that be a story worth telling? Zbytek vypilovaný na jedničku. Chápu ale rozpaky. Pokud člověk nedisponuje dostatečným množstvím informací, má lidská mysl tendenci dotvářet si celkový obraz za pomocí berliček jako jsou konspirace, spiknutí, mysticismus apod. Pizzolatto a spol. po sedm dílů dávkovali informace přesně tak, aby se finální obraz vynořil pozvolna, a k tomu přidávali záměrné zavádějící odbočky. Jako třeba na Rusta a Martyho. Celkové složené puzzle ale vyjevilo prostě jen jednu smutnou lidskou tragédii a množství osudů, jež fatálně determinovala. A pro dosažení tohoto účelu nebyla třeba ani varny pervitinu v džungli, sjetých motorkářů, nebo zvráceného magora v incestním vztahu. K zadostiučinění stačila jedna scéna uprostřed rozkvetlé zahrady. ()

maoc

Spokojenost nebo rozčarování po závěrečné epizodě dost odvisí od toho, co už máte nakoukáno a odžito. Pro některé pecka, pro jiné nuda. Já jsem tak nějak na půl cesty na každou ze stran. V něčem pecka, v něčem hrozná nuda. To, co zdobilo sérii na začátku, je nyní k pláči. Dialogy mezi Waynem a jeho (skoro) ženou jsou někdy tak křečovité a nepřirozené! Mimoňské. Totéž mezi detektivy. Rozuzlení spadne senilům do klína a jejich vzájemný vztah pro mne v celé sérii nefungoval. Jeho údajná hloubka nebyla nikde obhájena. Mohli si být úplně cizí a bylo by to realističtější, místo toho si nechá dát Roland dát (jakože ze smutku po Waynovi a kvůli pocitu viny, že ho zradil?) v baru do čenichu od rednecků. Ale aspoň u toho zazní pár vtipných hlášek, třeba ta o velrybě. Smrt Toma Purcella zůstane neobjasněna, ale aspoň nějaké tajemství zbylo. Jinak je vše trapně objasněno a rozuzleno... a vzápětí pohřbeno. Za tento jediný jakž takž originální a ironický prvek dílu dávám hvězdu navíc. Alzheimer budiž pochválen! Celá série je ale zklamání. Nudil jsem se čím dál víc a bylo mi čím dál víc jedno, jak to dopadne. Napětí mne zcela míjelo. Asi Pizzolatto rozházel po cestě ke konci příliš mnoho drobtů sýra a vše bylo vlastně jasné už 2 díly před koncem, který to celé jen pootočil do křivého šklebu - dal naději, aby ji vzápětí sebral. ()