Temný prípad - Série 2

(séria)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, 2015, 8 h 23 min (Minutáž: 56–86 min)

Tvorcovia:

Nic Pizzolatto

Kamera:

Nigel Bluck

Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Ritchie Coster, David Morse, Christopher James Baker, Ronnie Gene Blevins (viac)

Detektív Ray Velcoro (Colin Farrell) z fiktívneho mesta Vinci neďaleko Los Angeles je zločinec, ktorý zároveň presadzuje zákon. Kriminálnikovi Frankovi Semyonovi (Vince Vaughn) hrozí, že príde o vybudované impérium, keď nečakaná vražda obchodného partnera prekazí jeho plány na poctivé podnikanie. Keď príde na korupčné praktiky, Frankovým najbližším spojencom je jeho amorálna manželka, bývalá herečka Jordan (Kelly Reilly). Šerifka Ani Bezzeridesová (Rachel McAdamsová) sa svojou rozhodnosťou a nekonvenčnou etikou často stavia proti systému a do hry vstupuje aj vojnový veterán a príslušník kalifornskej diaľničnej polície Paul Woodrugh (Taylor Kitsch), keď objaví miesto vraždy, čím sa spustí vyšetrovanie, do ktorého sú zapojené tri policajné tímy, niekoľko konšpirácií a miliardy dolárov. (HBO Max)

hroubek

S02 - První řada se hned po odvysílání stala skoro kultovní a její tvůrci s herci byly vynášeni do nebes. A pak přišla druhá řada. Řada, které je pro spoustu hardcore fanoušku první řady kontroverzní, rozporuplná, nudná, zdlouhavá, nic neříkající a jiná. Nic Pazzolatto udělal to nejlepší co mohl, a rozhodl se, že podruhé do stejné řeky nevstoupí. Druhá řada je totiž ve všem jiná a spoustu fanoušků to nemůže rozdýchat. Postavy nejsou tak sympatické, samotný případ není, tak zajímavý, žádná konspirace není tolik zajímavá a ke všemu je tam dost logický chyb. A pak je tu druhá strana mince, kde je jasně vidět, že to Pizzolatto udělal zcela naschvál. I když, jsem byl hodně spokojený, tak občas jsem musel dát odpůrcům druhé řady za pravdu, že dialogy a logika nebyly zrovna nejsilnější. Co se týče herců, tak tam je to hodně složité. Někomu se jejich výkon líbil a někdo v tom viděl jasné přehrávání. Colin Farrell je nejlepším hercem druhé řady, mám nejzajímavější postavu a příběh a rozhodně je to zajímavá postava od začátku do konce a Farrell jí zahrál skvěle. Rachel McAdams se mě dost líbila, a svojí postavu zvládla velmi dobře, škoda že nedostala více prostoru na nějaký flashback. Taylor Kitsch z mého pohledu nebyl špatný, jen jeho příběh byl dost průhledný a pro někoho nezajímavý. Vince Vaughn mě mile překvapil, jelikož jsem si ho v této pozici krásně užil, ale je pravda, že několikrát přehrával až to nebylo hezké, ale drsnou pózu jsem mu věřil. Kelly Reilly má méně prostoru, ale rozhodně ho využila na výbornou. Druhá řada má spoustu zajímavých scén, které jsou hodně atmosférické, ale taky má hodně pomalejších a někdy nudnějších, než byly v první řadě. Druhý Temný případ se mi hodně líbil a já od něho dostal něco jiného, než jsem čekal a za to jsem tvůrcům nesmírně vděčný, to že to pak neocení i jiný je věc názoru. ()

Tommassi3

Půjde to bez Fukunagy, Harrelsona a McConaugheyho ?? Nakonec ano.. Spirituální mystično s několika vraždami na pozadí nahradilo násilí ve městě plném drog, kurev a korupce, ovšem hlavní téma zůstalo zachováno.. Totiž vlastní hříchy, vlastní viny, vlastní kostlivci ve skříních, z nichž je třeba se zpovídat.. Fantastický Pizzolatto to znovu dokázal, byť druhá řada působí hodně tvůrcovsky roztříštěně.. True Detective platí alespoň po dvou sériích jako naprostá žánrová špička, jíž většina konkurence nesahá ani po pytel.. ()

GodComplex

Zatimco prvni serie pro me byla zklamani, tak druha je naopak prijemne prekvapeni. Sice uz ten pripad neni tak temny, jak nazev serialu v prekladu napovida, ale charaktery/herci mi tady sedli mnohem vic, ma to skvele songy, vcetne excelentni uvodni znelky a obcasnych performanci v baru. 7/10 ()

Slasher

Jsem rád, že jsem se tentokrát dostal přes první tři epizody, protože pak to stálo za to - zprvu nesympatický postavy jsem si oblíbil, zorientoval se, dočkal se pár silných finále a užil lokace L.A., hříšné městské aglomerace. Takže ve výsledku žádný fail, překvapil mě Kitsch a skvělý zbytek hlavních herců. Dobrá řada, slabší rozjezd. 80% ()

movieband

Dějově to spadá skoro do čistého průměru. V jednotlivých dílech, se ale najdou světlé chvilky, které tomu dodají správné grády, které jinak postrádá celá druhá série. Po první sérii vyloženě zklamání. Většinu času je to neslané nemastné, a jen občas se objeví záchvěv podobé atmosféry, tajemna a napětí, jak tomu bylo v první řadě. Pizzolatto se nechalo až moc unést úspěchem a chtěl navázat na něco, co pravda, potřebuje trochu víc času. Vždyť jak dlouho psal první sérii, kolikastránkový thriller to byl. Dvojka Temného případu už nemá to, co vynášelo jedničku do řad masterpiece kousků. A sice scénář, který sám sobě šlape na paty, jak je vyšetřování drsné, s novými indiciemi, a dostatečně zajímavé postavy. Ve dvojce si ukousl velké sousto, narval tam kolem 4 postav, a ani jedna nebyla dost zajímavá, neměla v sobě dostatečnou sílu na to, aby diváka dokázala zaujmout. Škoda toho. S takovou neměly druhou sérii vůbec točit. ()

• 2. série se natáčela v Kalifornii, v Los Angeles. (herr_carter)