V roce se 2002 Cohle s Hartem začínají znovu propadat do důvěrně známé a divoké posedlosti. Hart si vychutná pomstu na dvojici dospívajících chlapců a Cohle začne být přesvědčený, že v roce 1995 neudělali vše co bylo třeba. Cohle pracuje sám a snaží se najít spojitost mezi zmizelými dětmi z pobřeží a Wellspringským programem kazatele Billa Lee Tuttlea. Hart se znovu setká s bývalou prostitukou, kterou poznal během vyšetřování případu Langová. V roce 2012 se Papania a Gilbough vyptávají Martyho čerstvě rozvedené ex-manželky Maggie na to, co dělali Cohle a Hart v roce 2002, tedy v době kdy se jejich vztah rozbil a Cohle po suspendování odešel od policie. (HBO Europe)

molcan2

Prvá sezóna True Detective, amerického antologického kriminálneho seriálu, ktorý vytvoril Nic Pizzolatto, mala premiéru 12. januára 2014 na prémiovej káblovej sieti HBO. Hlavné herecké obsadenie tvorili Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Michael Potts a Tory Kittles. Sezóna mala osem epizód a jej prvé vysielanie sa skončilo 9. marca 2014. Ako antológia má každá sezóna True Detective svoj vlastný samostatný príbeh, ktorý sleduje rôznorodé postavy v rôznych prostrediach. Prvá sezóna, vystavaná ako nelineárne rozprávanie, sa zameriava na detektívov z oddelenia vrážd louisianskej štátnej polície Rustina "Rusta" Cohlea (McConaughey) a Martina "Martyho" Harta (Harrelson), ktorí v roku 1995 vyšetrovali vraždu prostitútky Dory Langeovej. O sedemnásť rokov neskôr sa musia k vyšetrovaniu vrátiť spolu s niekoľkými ďalšími nevyriešenými zločinmi. Počas tohto obdobia Hartova nevera ohrozuje jeho manželstvo s Maggie (Monaghan) a Cohle sa snaží vyrovnať so svojou pohnutou minulosťou. Prvá sezóna True Detective sa zaoberá témami filozofického pesimizmu, mužskosti a kresťanstva; kritici analyzovali zobrazovanie žien v seriáli, jeho autorskú citlivosť a vplyv komiksov a podivných hororových fikcií na jeho rozprávanie. Pizzolatto pôvodne koncipoval True Detective ako román, ale cítil, že je vhodnejší pre televíziu. Epizódy, ktoré režíroval Cary Joji Fukunaga, sa natáčali v Louisiane počas troch mesiacov. Kritici seriál ocenili a označili ho za jednu z najsilnejších drám roka 2014. Bol kandidátom na mnohé ocenenia vrátane nominácie na Primetime Emmy Award za výnimočný dramatický seriál a Zlatý glóbus za najlepší miniseriál alebo televízny film a získal niekoľko ďalších ocenení za scenár, kameru, réžiu a herecké výkony. ()

Anderton

Prípad sa nanovo rozbieha, takže ide o trochu pomalšiu epizódu. Zároveň však tvorcovia museli vymyslieť oslí mostík, ako uzavrieť vyšetrovanie v roku 2002, ktoré vážne mohlo niekam viesť a v závere všetko preniesť do súčasnosti, čiže tam, kde sa celé rozprávanie začalo. Bolo to vymyslené ok, súviselo to s osobnou líniou všetkých troch hlavných postáv a nepôsobilo to ako deux ex machina, pretože Mart sa prejavil v pravom svetle už v minulosti, takže jeho opätovné "zlyhanie" bolo prirodzené a uveriteľné. ()

Sany33

Príbeh: Hart sa musí venovať rodine a podvádzaniu ženy z miestnou kurvou a tak Rust postupuje v pátraní na vlastnú päsť. Dozvedáme sa, prečo sa cesty dvoch parťákov rozdelili a aj to že sa v súčasnosti znova spoja aby dali minulosť znova dohromady. Prevedenie: Mňa moc tá Hartova love linka neberie ale zas na druhej strane Rust, keď ide sám je asi najzaujímavejší a najviac si tieto pasáže užívam. Záver sľubuje opätovné spojenie síl. 93% ()

ALIENka_

Stalo se v co jsem doufala. Minulá poklidnější epizoda byla příprava na pořádně vyhrocenej šestej díl, kde se střetává ve skvělým provedení detektivní příběhová linka a pak ta zaměřující se na vztahy. Marty začal zase podvádět a jeho žena řekla "Nasrat!" a vyspala se s Rustem. Pěstní bitka Rusta a Martyho byla skvělá a Rustovo vyšetřování čím dál zajímavější. Navíc se nám tyhle dva povedený parťáci po dlouhý době zase setkávaj, to bude ještě zajímavý. Hodnocení: 9/10 ()

Hombre8

Jak Hart postupně stárne, stává se z něho typický obyvatel Louisiany - tupý, nabubřelý křupan. Ostatně ho tak i otituluje jeho parťák. Ovšem je třeba uznat, že Harrelson ho ztvárňuje skvěle. Prý měl jeho roli hrát původně McConaughey, který to odmítl. No naštěstí. Neměl by šanci to tak zahrát. Jen malé zklamání: Myslel jsem, že jako pomstu za jeho psychopatický akt ve vězení na něho vyslali nezletilou čubku, které samozřejmě jako správný primitiv neodolal a že na něj hodí nějaké to znásilněníčko. Nestalo se. Maggie jako správná mrcha nezklamala. Ani major. ()