Quesada, pod tlakem najít nějakého podezřelého v případě vraždy Dory Langeové, varuje Harta a Cohlea, že by mohli být nahrazeni třemi detektivy z nové jednotky specializující se na okultní vraždy. Dvojice žádá o více času, aby se mohla vydat po stopě, která vede z venkovského nevěstince do vyhořelého kostela. Hart, jehož manželský vztah s Maggie je kvůli práci napjatý, hledá uvolnění mimo domov. (HBO Europe)

ALIENka_

Minulá epizoda byl skvělej, sice pomalej, ale bylo tam představení postav, seznámení s vraždou apod. V tomhle díle bych očekávala trochu větší rozjezd, rodinný problémy apod. už mi začínaly připadat docela zdlouhavý, tak aspoň doufám, že to bude nějak důležitý pro příběh. Jinak samozřejmě všechno skvělý, hlavní postavy jsou úžasně napsaný a zajímavý, příběh taky zajímavej, jenom by se mohl trochu rozjed teda. Hodnocení: 7,5/10 ()

Loki_Six

"I can't say the job made me this way. More like me being this way made me right for the job. I used to think about it more, but you reach a certain age you know who you are. Now I live in a little room, out in the country behind a bar, work four nights a week, and in between I drink. And there ain't nobody there to stop me. I know who I am. And after all these years, there's a victory in that." ()

0verseer

“I know who I am. And after all these years, there's a victory in that.” Každou minútou sa odkrýva viac z minulosti dvoch hlavných protagonistov a každou minútou sa mi tento seriál páči viac a viac. Rustov tragický osud, kvôli ktorému prišiel o rodinu, vzbudzuje súcit. Martyho pokrytecký spôsob ničenia vlastnej rodiny zase vzbudzuje opovrhnutie. Alexandra Daddario svojím výstupom pridala čerešničku na tortu už tak dokonalej epizódy… ()

Anderton

Martin sa nám profiluje ako nie príliš vzorný manžel a otec rodiny, ale na druhú stranu víkendy u svokrovcov ho stoja veľké množstvo energie a tak sa nechať spútať u milenky môže byť ono potrebné vypustenie pary, veď ako hovorí, nakoniec to robí pre rodinu, že. Spoločná manželská hádka patrí medzi tie najlepšie, aké som kedy na obrazovke videl a pokec u šéfa zase medzi najlepšie pokecy u policajného šéfa vôbec. Taktiež sa pomaly, či skôr celkom rýchlo, profilujú ústredné témy série. ()

Sany33

Príbeh: Detektívi vedia, že sú na správnej stope keď v domčeku strateného dievčatka nájdu povedomí lapač vtákov. A v neďalekom kostole povedomí nákres na stene. Prevedenie: Už viem čo mi v predchádzajúcej časti chýbalo. Boli to neskutočné kozy Alexandri Daddario a prehrávaný výstup McConaugheyho pri vypočúvaní v súčasnosti. Časť o poznanie svižnejšia ale stále nuda a navyše sa vzďaľujeme prípadu a začíname riešiť súkromné sračky ústrednej dvojice. Verím, že sa to rozbehne lebo zatiaľ si to ani zďaleka nezaslúži hodnotenie akého sa mu na tejto platforme dostáva. 74% ()

• V deníku Dory (Amanda Rose Batz) se objeví zmínka o žlutém králi. Přestože se může zdát, že jde jen o výplody Dořiny nemocné a zdrogované mysli, jde ve skutečnosti o odkaz na knihu hororových povídek Roberta W. Chamberse "Král v žlutém rouše", která vyšla v roce 1895. Zmíněno je také město Carcosa, které bylo podle Chamberse městem zničeným nepředstavitelnými nadpřirozenými silami. (ČSFD)