Pan Jezevec

(študentský film)

Pan Jezevec nechce, aby jeho celoživotní náplní byl jenom lov potravy. Učarovalo mu divadlo a jeho snem je dostat se na velké jeviště do města. Dělí ho však od něj čtyřproudá dálnice, kterou jak známo žádné zvíře nikdy nepřeběhne. (FamuFest)

JFL

Uhrančivý animák s lehkým nadhledem a velkou dávkou melancholie zpracovává motiv snů o překročení vlastního prahu. Loutková animace s důrazem na živelnost materiálů a prostředí lesních zvířátek žijících v blízkosti lidí evokují "Fantastického pana Lišáka", ale film přitom nelze vinit z prostého kopírování. "Pan Jezevec" zůstává svůj nejen ve vlastním světě. ()

Tom_Lachtan

Kurník, to je skvělá věc! Je to hrozně vtipné, zábavné, originální, s hrozně sympaticky zvládnutou loutkohrou, geniálně zhulenými vyrázy přítomné zvěře (ať už titulního jezeffffce, Ježka, nebo barmana - slovenského jelena). Jezevec tu předvádí Cirana z Bergeracu a je to boží a na konci jsou tam dokonce i nějaké ty emoce a... A... A je to prostě dobrý, když si to nepustíte, tak vás stihne kletba divé plísně v intimních partiích! --> http://aniont.com/cs/film/pan-jezevec ()

d.beseda

Vtipnou formou natočený snímek. Lesní bar je kouzelný! :-) Viděno: 10.11.2012 (Festival Český tučňák 2012). Mé hodnocení: 80%. ()

Mikule

Tenhle animák mě naprosto ničím neoslovil. Trochu chápu úsilí tvůrců znázornit, že člověk nemusí žít jenom ve stereotypu, že si může jít za svým snem. Ovšem čekal bych víc. Chyběl vtip, nudné dialogy, děj taky nestál za nic. Možná, že jsem od tohoto snímku čekal až moc. ()