Texaská kráska Susan Wrightová (Sara Paxton) má, zdá sa, rozprávkový život - jej manžel Jeff ju zbožňuje, majú spolu dve krásne deti a sú obklopení rodinou a priateľmi. Lenže v roku 2003, po šiestich rokoch manželstva, sa rozprávka zrúti, keď je Jeff nájdený mŕtvy a pochovaný na zadnom dvore ich domu. Keď polícia obviní Susan zo spáchania plánovanej vraždy, okolie je v šoku. Susan údajne vlákala manžela do spálne, zviazala a následne pobodala nožom - mal dvesto bodných rán - a potom po sebe zahladila stopy. Jeffova rodina sa spamätáva zo zdrvujúcej správy a Susan začína pripravovať vysvetlenia na svoju obhajobu: musela Jeffa zabiť v pude sebazáchovy a ochrániť seba aj deti po mnohých rokoch fyzického i psychického týrania. Lenže prokurátor Kelly Siegler o jej obhajobe pochybuje a dôrazne vyhlási, že Susan je vypočítavá sociopatka s očami ranenej lane, ktorá využíva svoj vzhľad na to, aby v živote dostala, čo chce - napríklad aj milosť v prípade vraždy. (TV Markíza)

Arsenal83

Film nemá víťazov, ani porazených. Je neutrálny, nestavia sa na žiadnu stranu, je skôr popisný, ako by súdil. Dobrý výber herečky, ktorá sa podobá na skutočnú kriminálničku, je základom pre celkom v pohode film, určený skôr nežnejšiemu pohlaviu. Domácu tyraniu je treba odsúdiť, avšak tu si človek presne nie je istý, ako to celé bolo. Preto je ťažké vysloviť záver i v rámci hodnotenia a nechávam to na priemer. ()

kingik

Když si vezmete atraktivní ženu a jste nesnesitelný tyran, počítejte s tím, že jednoho krásného dne skončíte ubodaný a následně rozřezaný na kusy šest stop pod zemí. Soudní proces s "krásnou řeznicí", jak je Susan Wright mediálně prezentována, začíná v okamžiku, kdy je její manžel Jeff již po smrti, a ona sama čeká na verdikt přísného soudu. Nyní je na porotě, aby důkladně zvážila, zda je obviněná s nevinným blond andílkovským vzezřením bestiální vražedkyně, za což jí hrozí až neúměrně vysoký trest, anebo se jednalo jen o akt zoufalé ženy, která takto jednala v nutné sebeobraně. Při pravidelných návštěvách soudní síně odehrávajících se v přítomném čase se příběhem také prolíná to, co následovalo před tím. A sice seznámení dvojice, svatba, narození dvou synů, neshody, výbušné manželovy nálady, psychické týrání, až vše vyvrcholí onou osudnou nocí. Příběh vychází ze skutečných událostí, ke kterým došlo v Texasu a citelně podléhá televiznímu zpracování, což se projevuje zejména v režijních postupech, málo propracovaných dialozích a neadekvátním hudebním doprovodu. Sara Paxton jako Susan svojí postavu neobohatila o přesvědčivou uhrančivost, i přesto jsem její účast uvítal a konečně nevypadá jako kluk, jako v jejích předchozích filmech, kde měla ostříhané vlasy. Zkušený Stephen Kay zajímavou látku režijně neznehodnotil, ale ani nijak nepovýšil, a i když jeho film inklinuje k standardně neobjevnému thrilleru s náznaky psychologie postav a s několika na televizní poměry opravdu povedenými úseky v ději, není jeho zhlédnutí ztrátou času a nejedná se o špatnou volbu v případě, že si pro něj vyhradíte jeden z následujících večerů. Mé hodnocení: 60% ()

Kadas97

No wow! Tak toto som nečakal. Ak sa toto naozaj tak dialo no tak to bolo zaujímavé v tom Texase. Texas má pech na brutálnych vrahov. Veta na konci filmu „Určitě si mně oblíbíte.“ hovorí za strašne veľa a dodá tomu úplnému záveru ešte čerešničku navrch. Tomuto filmu vôbec neuškodilo, že sa tam striedala normálna kamera s tou roztrasenou, ktorú inokedy neznesiem. Naopak pridávalo to na autentickosti. Celkový dojem pozitívny. 8 z 10 ()

Pepinec

V době, kdy ženě k ohlášení domácího násilí stačí manželovo třísknutí dveřmi, se příběh Susan nechal dohnat až ke hře bodni kam padni? Kde byli rodiče a kamarádi, aby pomohli zjevně labilní krasotince? Takhle abych se bál, že až na podzim odletím do Ameriky, potkám Susan někde na pláži, jak hraje volejbal... Největší vinu nese ten, kdo svaloušovi Jeffovi včas nerozbil držku. Jinak způsob natočení filmu nebojím se říct děsnej. Nevím, jestli byla horší ta počáteční růžová zahrada, finální soudní melodrama anebo průběžné přepínání módů "soudíme - vraždíme." Ale je to TV film, že jo, takže mhouříme oči. ()

Vabr

Normálně bych se na to nepodíval, ale jelikož babička má takový filmy ráda, tak jo. Hned jak na mě vybafl štítek podle skutečné události, jsem dostal strach. Ne z toho že by to bylo strašidelné, ale protože filmy s tímto štítek většinou u mě končí v koši. Je to prostě takový to zaběhlý Prima Love klišé. Zamilovaný páreček, vše je jako z pohádky, pak se však něco změní, manžel začne ženu psychicky i fyzicky týrat, ona chudák neví co s tím a nenapadne ji nic jiného než ho zabít. Týrání ve filmu nebylo vůbec gradující. Spíše to bylo tak, že mu hned přeplo a pak po chvilce zas jí. Uhlazování stop bylo na palici, ale dalo se to oproti jiným Prima Love sra*kám. Soudní proces byl na celým tom filmu asi nejvíce absurdní, nereálný a dost přitažený za vlasy. Přinýst tam krvavou matraci z místa činu a předvádět na ní vraždu s nožem (též z místa činu), vážně? Jako Prima Love film na ty poměry ok, ale jako Nova Cinema film podle skutečné události 👎. VYHODNOCENÍ: PODLE NÁZVU JSEM OČEKÁVAL VÍCE VRAŽD 🔪🩸! ()

• Ve skutečnosti si po odsouzení Susan její 2 syny adoptoval Jeffův bratr. (Dlee)