Mladý Montalbano

• Taliansko Il giovane Montalbano (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Taliansko, (2012–2015), 21 h 35 min (Minutáž: 98–118 min)

Predloha:

Andrea Camilleri (kniha)

Michele Riondino, Filippo Dini, Andrea Tidona, Sarah Felberbaum, Alessandra Costanzo, Corrado Invernizzi, Tea Falco, Aurora Quattrocchi (viac)

salfa72

Popravdě řečeno, trochu jsem se obával toho, že tento spin off seriálu Komisař Montalbano bude velkým propadákem. Nedokázal jsem si dost dobře představit, že by herci dokázali předvést stejně dobré herecké výkony, ne-li lepší, než herci z původního seriálu, především Luca Zingaretti coby komisař Montalbano nasadil laťku hodně vysoko. O to víc mě mile překvapilo, jak se Michele Riondino dokázal s tímto úkolem poprat. RAI opět předvedla, že její vlastní tvorba v současnosti právem patří ke světové špičce (i díky vysokým investicím do vlastní tvorby), od chytlavé úvodní znělky, geniálního scénáře až po perfektní herecké obsazení. Další věc které jsem se obával, byl dabing, ale Česká televize dokázala, že i když její dabing není tak legendární jako kdysi (podle některých), tak je stále minimálně o třídu výš než u konkurence. ()

marhoul

Prequel, který mě nijak nepohoršuje, naopak mě těší, jak trefně ho tvůrci pojali a udrželi úroveň původního seriálu. Velmi pěkný dabing! Odpočinková záležitost, které jsem přišla na chuť. ()

moukey odpad!

To je tak skvělý, až je to skvělý! Policejní výslech ve stylu: "Na záchod.. DĚLEJ!!!" a "Ty máš ráda barvy?" je absolutní špice světové kinematografie. ()