Hlavní postavou je doktor Joe Messenger, který žije v napohled idylickém manželství s krásnou Karen a svým malým synem Jackem, je považován za velkého odborníka v oblasti umělé inteligence, o což se zasloužil zejména svým výtvorem, superpočítačem, který řídí a pomocí kamer i různých čidel kontroluje všechny aspekty života v Salt Lake City (elektrárnu, nemocnice, dopravu, eskalátory a výtahy) a kromě neomezeného výkonu je obdařen také umělou inteligencí, která se projevuje ve formě holografické postavy Alberta, který vypadá jako Einstein. Všechno běží poměrně hladce, jenže jak si projekt vyžaduje stále více času, Karen začne manželovi vyčítat, že se z něj stal workoholik, který má na rodinu stále méně času. Navíc se objeví krásná, ale smrtelně nemocná Messengerova nová asistentka Juliet Spring, která se vědce rozhodne získat. A to pokud možno dřív než dojde k dokončení experimentu, během něhož má být její mozek přenesen do počítače, kde by dál žilo s pomocí virtuální reality, a její tělo kryogenicky zmraženo tak, aby mohlo být později oživeno a uzdraveno. A když se nakonec Joe rozhodne vrátit k rodině, rozhodne se Juliet jednat. Ovládne počítač a Joe musí rozhodnout, jestli zničí své jedinečné dílo nebo rodinu. (oficiálny text distribútora)

movie

Dávám 2 1/2.Slušní herci, dobrý nápad...ale asi po první hodině mě v ruce začali svrbět střihačské nůžky, neboť to bylo tak nudné, že jsem přemýšlel, jestli má vůbec smysl koukat na to do jedné do rána. ()