LenaLove

• Nemecko LenaLove

Šestnáctiletá Lena žije se svou matkou na předměstském sídlišti. Zdejší omezené, buržoazní prostředí je pro velmi citlivou a kreativní mladou ženu opravdovou zkouškou, zejména když přestane vycházet se svou dlouholetou kamarádkou Nicole. Všechno se zdánlivě začne obracet k lepšímu, když Lena najde svou spřízněnou duši v novém spolužákovi Timovi a oba se spolu brzy sblíží – k velké nelibosti Nicole, která se teď přátelí se skvělou, ale manipulativní Stellou. Když pak Lena přistihne Nicole a Tima ve vášnivém objetí, přeruší kontakty se svými někdejšími kamarády. Netuší ale, že jejich polibek spunktovala Stella. Velmi zklamaná a zoufalá Lena se začne svěřovat pouze svému novému kamarádovi Noahovi, s nímž komunikuje na chatu. Nemá ovšem ani zdání o tom, kdo se za jeho účtem doopravdy skrývá, a nakonec se stane obětí velkého podrazu a šikany. (Cinemax)

Kakho-oto

Poměrně slušný thriller, který je lepší než řada amerických filmů stejného žánru. Škoda, že tento film nebyl zahrnut do české distribuce. Naštěstí jsem na uložto našel alespoň německy mluvenou verzi s anglickými titulkami, byť nepříliš kvalitní. V hlavních rolích velmi dobří herci Schüle a Schümann, navíc vhodná hudba od skladatele Richarda Ruzicky (sic!). Celkové hodnocení: 7/10, tj. 3,5 hvězdičky. ()