Dokumentární film 41 je milý a poučný portrét prezidenta George H. W. Bushe, který stál v čele Spojených států v letech 1989-1993 a jehož syn George W. Bush mladší se stal o několik let později 43. prezidentem. Spíše než historickou biografií se film zabývá lidskou stránkou tohoto významného veřejného činitele, který ctil rodinný život a zláště svou ženu Barbaru, se níž se oženil před 66 lety (což je považováno za rekordně dlouhé prezidentské manželství). Přes dvě desítky let, od doby, kdy předal svůj úřad Billu Clintonovi, je Bush respektovaný státník a vášnivý rybář. Ve svých osmdesáti letech se dokonce odhodlal seskočit padákem, což jen dokazuje, že i "staří braši se stále ještě dokážou odvázat". (HBO Europe)

Hpatrik

Není to špatné - člověk se dozví pár zajímavých informací, a taky několik nepříliš zajímavých až zbytečných (oblíbení psi, apod.). Celý dokument je zachycen jen z pohledu George Bushe a je tak příliš jednostranný, stačilo by přidat postřehy jeho blízkých, kolegů nebo přátel, a externí vypravěč by taky neuškodil. ()

Enšpígl

Spíš než dokument bych to označil za memoár pana Bushe.Pořad mě zaujal, protože George Bushe považuji za nejlepšího americkýho prezidenta, kterýho jsem zažil. K mému překvapení tam má Bushův pes větší prostor než bouřlivý politický vývoj v Evropě, který Bush zažil na pozici prezidenta USA a musím přiznat, že to mně extremně zklamalo, protože já se těšil, že uslyším nové informace o jednání s Gorbou, Kohlem, o bourání zdi, o našem sametu, o válce se Sadámem, ale to bylo projetý strašně rychle nebo spíš vůbec. Zjevně je 41 určená především po americké publikum a nebo nepolitické publikum, neb info o sportech, o domácí situaci, o Barbaře jsou ve většině. Nechybí dobový materiál, fotky, videa a samozřejmě názory George Bushe na všechno.Určitě respekt, že zůstal tak dlouho z jednou ženou, za skok padákem, za vztah ke svý vlasti. ()

Upswing

Je fajn, že tento chlapík sedel vo Washingtone keď sa nie len u nás, menil režim. Dnes s odstupom času a po tom, čo sa deje na Ukrajine je fajn, že tam vtedy nesedel ten čierny, ušatý maskot a tiež, že v Moskve nevládol agent KGB LiliPutin. ()